İnsan vücudunda epitel, destek, sinir, kas doku çeşitleri mevcuttur. Epitel doku vücudumuzu örten derinin oluşumunu sağlayan dokudur. Destek doku ise kemik, kan, bağ, yağ ve kıkırdak dokudan meydana gelir. Normalde dıştan içe doğru bir sıralama yapıldığında vücudu kaplayan dokuların sırasıyla epitelyum, bağ doku ve yağ dokudan oluştuğu görülür. Yaşlanmaya bağlı olarak bu dokulardaki hücrelerin ölümleri ve yerine yenilerinin gelmemesi sebebiyle cilt dıştan kırışık, gerginliği bozulmuş, pürüzlü bir yapıda kendisini göstermektedir. Bu bölgelerdeki hücre Kayıları nedeniyle vücut konturlarında önemli derecede değişmeler olur. Estetik açıdan bireyleri rahatsız eden bu durum günümüzde plastik ve estetik uzmanları önderliğinde tedavi edilebilmektedir. dış görünüşümüzde sarkma, kırışıklı, çatlak gibi sorunlar çok ciddi boyutlara ulaşmadığı sürece cerrahi işlem uygulanmadan da tedavi edilebilmektedir.

Önceleri doğrudan ciltte var olan sarkma, gerginliğin bozulması gibi sorunlar vücut dışı materyaller kullanılarak yani protezler kullanılarak cerrahi işlemle tedavi edilmekteydi. Ancak günümüzde bilim insanlarının buluşları sonucunda kök hücre teknolojisi olabildiğince yol kat etti. Ve sonuç olarak bugün plastik ve estetik alanda güzelleşmek adına illaki bıçak altına yatmak gerekmiyor. Ciltte var olan sorunlar gerek prp işlemi ile gerekse yağ enjeksiyonuyla tedavi edilebilmekte. prp işlemi bir nevi kişinin kendi trombositini içeren bir plazmanın dokuya enjekte edilmesi ve bölgenin tamir edilmesini hızlandırma işlemidir. Öte yandan yağ enjeksiyonuysa gerginliği azalmış cildin genç görünüme gelmesini sağlayan bir tekniktir. Dolgu tekniği ya da prp tekniği yüz, boyun, çene gibi dışarıdan kıyafet giyildiğinde kapatılamayan bölgelerde oldukça başarılı sonuçlar vermektedir. Yüze yağ enjeksiyonuyla yüzde var olan kırışıklık, cildin sönmesi ve gerginliğinin azalması gibi sorunlar nedeniyle bireyin kendi yağ hücrelerinden elde edilen kök hücrelerle bölgenin doldurulması bir taraftan da onarımın başlatılması işlemidir. Bireylerin bacak, kalça gibi yağ doku oranı yüksek olan bölgelerinden alınan yağ özel tekniklerle yine bireyin sorunlu olan yüz bölgesindeki dokuya enjekte edildiği işleme yüze yağ enjeksiyonu denilmektedir.

Yüze Yağ Enjeksiyonu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Yağ enjeksiyonu işlemiyle normal dolgu işlemlerine nazaran daha uzun süre kalıcı olan estetiklik elde edilmektedir. Hatta enjeksiyon işlemiyle birlikte kişinin sorunlu olan yüz bölgesine prp plazma enjeksiyonu yapıldığı takdirde hem gençliğin ve gerginliği belirtileri daha hızlı hissedilir hem de sonuç daha uzun süre korunmuş olur. Tedavi çeşidi olarak son dönemde yaygın olarak kullanılan enjeksiyon hakkında oldukça fazla soru sorulmaktadır. İşleme uygun olan hasta grupları, enjeksiyon işleminin tedavi sürecinde kişileri bekleyen süreç gibi yüze yağ enjeksiyonu hakkında sıkça sorulan sorular yazımızda tüm soru ve cevaplara ulaşabilirsiniz.

Yüze Yağ Enjeksiyonunu Kimler Yaptırabilir?

Yaşlanma nedeniyle cildinde kırışıklık ve gerginlik azalması sorunu bulunan bireyler yağ enjeksiyonunu kronik bir hastalıkları bulunmuyorsa yaptırabilmektedir. Öte yandan yağ enjeksiyonu işlemini estetik açıdan yüzünde asimetri olan bireyler, yüz görünümü basık olan bireyler, çene ucu geride olan bireyler, yüzünde dolgunluk oranı idealin altına düşmüş bireyler on sekiz yaşın üzerindeyseler işlemi yaptırabilmektedir. Yağ enjeksiyonunda aktarılan yağ hücrelerini içeren kök hücreler bölgedeki bağ doku yapıcı hücreleri uyarmaktadır. Böylelikle fibroblast sayısındaki artışa paralel olarak cilt bir yandan dışarıdan enjeksiyonla desteklenirken bir yandan kendiliğinden gençleşme uyarısı almaktadır. Bunun doğal sonucu olarak estetik açıdan güzel görünen gergin yüzler ortaya çıkar. Yüze yağ enjeksiyonun kimlerin yaptırabildiğiyle ilgili ayrıntılı bilgiler için tıklayınız.

Yüze Yağ Enjeksiyonu Nasıl Yapılmaktadır?

Yüz anatomisinde morfolojik açıdan cildin gerginliğinin azalması nedeniyle görüntüsel sorun yaşayan bireyler uzman muayenesinden sonra tedavi almaya başlamaktadır. Yüzey yağ enjeksiyonu yapabilmek için bireyin kendi yağı alınmaktadır. Karın ve uyluk gibi bölgelerindeki yağ oranı diğer bölgelere oranla daha fazla olduğundan ötürü genellikle yağın alınacağı bölgeler buralardır. özel kanüller yardımıyla bireyden alınan yağ santrifüj edilir ve yüzün sorunlu alanına enjekte edilir. Enjeksiyonun yapılabilmesi için özel künt uçlu kanüller kullanılmaktadır. Bireyden alınan 40-50cc civarındaki yağdan elde edilen süzüntü enjekte edildikten sonra bireye alerjik etki yapmaz. Yüze yağ enjeksiyonunun nasıl yapıldığı hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Yüze Yağ Enjeksiyonu Fiyatları

Yüze yağ enjeksiyonu bireyin kendi yağ hücrelerinin bireyin yüzündeki sorunlu alana enjekte edilmesi işlemine denilmekte olup, ortalama yarım saat kadar süren bir işlemdir. Nasolabial denilen burun dudak hattı olmak üzere, gözaltı, dudak, yanak, ağız çevresi, elmacık kemiği, yara izlerinin olduğu yerlere uygulanabilen yüze yağ enjeksiyonu uygulanacak olan işlem sayısına göre bireylere maliyet çıkartmaktadır. Bu nedenle enjeksiyon fiyatları için hasta görülmeden net fiyat verilmez. Yüze yağ enjeksiyon fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Yüze Yağ Enjeksiyonu Öncesinde Ve Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Enjeksiyon işlemi her ne kadar anestezi altında gerçekleştirilen işlem olmasa da işlem öncesinde bireylerin bölgede oluşabilecek kanama riskine karşı kan sulandırıcılardan uzak durması gerekmektedir. İşlemin yapılabilmesi için hastanın kronik hastalığının olmaması gerekmektedir. Enjeksiyon sonrasında şişlik ve morluk oluşumuna karşı doktorun vermiş olduğu soğuk uygulamasına önem verilmesi gerekmektedir. Ayrıca yatarken işlem sonrasında bir müddet başın yukarıda olması gerekmektedir. Yüze yağ enjeksiyonu öncesinde ve sonrasında dikkat edilmesi gerekenler hakkında tüm maddelere ulaşmak için tıklayınız.


EuroZen Hair Transplant İletişim

Mesajınızı bırakın en kısa sürede sizi arayalım.
pin_drop

Konum

Fulya Mahallesi Büyükdere Caddesi No:74 A Blok B1 D:167 Torun Center Yatay Ofisler Şişli / İstanbul

phone

Telefon Numaraları

+90 (542) 231 2802
+90 (212) 347 5554

Bizimle İletişime Geçin