Yüze PRP Nedir?

Trombosit yönünden zenginleştirilmiş kan plazmasının kullanılarak cildi gençleştirmeye dayanan bir tekniktir. Estetik dermatoloji, kozmetoloji, ortopedi ve diş cerrahisi alanlarında doku rejenerasyonu yani yenilenmesini sağlayan role sahiptir. Saç ve cilt sorunlarının tedavisinde kullanılan prp, hastanın kendi kanından elde edilen trombosit içeriğiyle tedavi aşamalarını kapsamaktadır. Hastadan alınan hücre içeriği tedavi altına alınan bölgelere enjekte edilerek kollajen sentezini artırma amaçlanmaktadır. Hastanın kendi kanından alınan örnek üzerinde santrifüj çalışılarak elde edilen plazmanın sorunlu bölgelere enjekte edilmesiyle bu bölgelerde genç hücre oluşumunu sağlama çalışmasına prp denilmektedir. Yüz prp’de sorunlu bölge yüzde olduğundan buraya plazmanın enjekte edilmesi işlemine yüze prp denilmektedir.

PRP uygulaması kırışıklık, ince ve derin çizgiler, cilt lekeleri, çatlaklar (stria), deri renginde solgun ve mat görüntüsü, cildin aşırı yağlı olması, kuruluk, matlık ve pullanma problemleri, kollajen ve elastin kaybı, ciltte sıkılığın kaybolması gibi cilt problemlerini ve yaşlanma gibi problemlerin ortadan kaldırılmasında etkin olarak kullanılan trombosit plazma tedavisidir. Canlılığın yeniden kazandırılmasında günümüzde estetik uzmanlarının cerrahi operasyonlarından sonra da kullanmayı tercih ettiği yöntem alerjik etkisi olmayan güvenli bir yöntemdir. Yüz bölgesi baz alındığında görüntüsel problemlerin en fazla yaşandığı ve tedavi amacıyla başvuran hastalar arasında en fazla şikayet alınan bölgedir. Yüz prp uygulamasıyla cilt kendi hücreleriyle yeniden canlılık kazanmaktadır. Yüz prp işlemiyle ilgili genel bir açıklama yapılması gerekirse vücudumuzun tamircileri olan kan hücrelerinden trombositlerin santrifüj tekniğiyle çökertilerek plazmalarının hazırlanmasının ardından sorunlu yüz bölgesine aktarılması ve bu bölgede yenileme faaliyetlerinin başlatılmasına denilmektedir. Uygulamada kırışıklıkların bulunduğu bölgelere normaldekinden üç dört kat daha fazla trombosit hücresi enjekte edilmekte olup, ilerleyen dönemde tekrar gerektiren bir yöntemdir. Damarlarımızda dolaşan sihirli gücün potansiyelinden yararlanılarak yaşlanma, kırışıklık, leke gibi yüz problemlerinin ortadan kaldırılmasını sağlayan yüze prp uygulamasıyla ilgili yapılan müdahale sayısı ve elde edilen başarı oranı arttıkça hakkında oldukça fazla sayıda soru sorulmaya başlanmıştır.

Yüze Prp Uygulaması Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Cerrahi kökeni olmayan, doğrudan enjeksiyon yoluyla kişinin trombositten zengin plazmasıyla tedavi altına alındığı yüze prp işlemi her geçen gün daha fazla kişi tarafından araştırılmakta ve çeşitli sorular sorulmaktadır. Örneğin cerrahi kökeni olmadığı için işlem sonrasında gençleşmenin ne zaman hissedilebileceği, tedaviyi almada sıkıntılı olan durumlar, yapılan işlemin ne kadar süre bireyde varlığını göstereceği, sonrasında başka işleme gerek duyulup duyulmayacağı gibi fazlaca soru sorulmaktadır. Ne var ki bu durum gayet doğaldır. Kök hücrelerin getirdiği yüze prp mucizesi hakkında sıkça sorulan sorular yazımızdan tüm soru ve cevaplara ulaşabilirsiniz.

Yüze Prp Kimler Yaptırabilir?

Bir nevi kök hücre tedavi uygulaması olan prp yöntemi ile yüzde meydana gelmiş olan kırışıklık, çatlak, yıpranma ve yaşlanma belirtilerinin ortadan kaldırılması amaçlanmaktadır. Uygulanan işlemde hastanın kendi kanından alınan trombositler kullanıldığından ötürü işlemin alerjik bir etkisi bulunmamaktadır. Dental implant tedavisi olanlar, plastik cerrahi operasyonlarını geçirenler, ortopedi tedavisi görenler, iyileşmeyen yara tedavileri alanlar için uygun bir tedavi yöntemi olan prp, yüz bölgesinde kırışma, yaşlanma izleri, lekeler, çatlaklar bulunan bireylere güvenle uygulanabilmektedir. Yüze prp işlemi güvenli bir işlem olsa da bazı hastalık durumlarında uygulanması sakıncalıdır. Örneğin pıhtılaşma bozukluğu olan hastaların yüze prp işlemi yaptırmaları uygun değildir. Yüze prp işleminin kimlerin yaptırabildiğiyle ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Yüze Prp Uygulaması Nasıl Yapılmaktadır?

İnsan kanında alyuvar, akyuvar ve trombosit hücreleri bulunmaktadır. Her bir hücrenin işlevsel olarak kendilerine has görevleri bulunmaktadır. Alyuvarlar kanda oksijen ve karbondioksit taşınmasını sağlayan kırmızı kan hücreleridir. Akyuvarlar ise vücudun bağışıklık sisteminin önemli bir elemanıdır. Trombositler kanda pıhtılaşma mekanizmasında rol oynayan genellikle yaralanma ya da hasarlanma durumunda bölgede sayıca artış göstererek vücutta yeniden hücre oluşumunu sağlayan kan pulcuklarıdır. prp tekniği kanı oluşturan bu hücrelerin birbirinden ayrılarak sadece içerisinde trombosit içeren plazmanın elde edilmesi ile uygulanan bir tekniktir. bunun için hastadan alınan kan önce santrifüj edilir. Trombosit açısından zengin bir plazma elde edilir. Bu plazmanın adı artık prp plazması olarak adlandırılır. Kan pulcukları açısından zengin olan plazma enjeksiyon ile sorunlu bölgelere aktarılır. hastaya trombosit aktarma yöntemlerinde lokal enjeksiyon, mezoterapi, dermaterapi, maske formunda uygulama gibi farklı teknikler kullanılabilmektedir. Yüze PRP işleminin nasıl yapıldığı ile ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Yüze Prp Uygulamasının Fiyatları

Yüz bölgesinde estetik açıdan sorun oluşturan unsurların ortadan kaldırılması için kişinin kanından trombosit plazması elde edilerek enjeksiyonunun yapılmasıyla yüzde var olan ölü kitlenin yerine canlı ve gençleşmiş hücrelerin oluşturulmasına yüze prp denilmektedir. Bu işlemin fiyatları konusunda ise kişiden kişiye sorunlar değişebileceğinden ötürü net bir rakam verilemez. Yüze prp işlemi fiyatları hakkında en detaylı bilgi muayene sonrasında belirtilebilir. Yüze prp uygulama fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Yüze Prp Öncesinde Ve Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yüze prp öncesinde en önemli detay bireyin herhangi bir metabolik hastalığının olup olmadığının araştırılmasıdır. İşlemin öncesinde ve sonrasında kan sulandırıcıların kullanılmamasına dikkat edilmelidir. Tabi işlem için ayrıca doktorun önerdiği yasaklar da bulunmaktadır. Yüze prp öncesinde ve sonrasında dikkat edilmesi gerenler hakkında tüm maddeler için tıklayınız.


EuroZen Hair Transplant İletişim

Mesajınızı bırakın en kısa sürede sizi arayalım.
pin_drop

Konum

Fulya Mahallesi Büyükdere Caddesi No:74 A Blok B1 D:167 Torun Center Yatay Ofisler Şişli / İstanbul

phone

Telefon Numaraları

+90 (542) 231 2802
+90 (212) 347 5554

Bizimle İletişime Geçin