Yüz Gençleştirme Nedir?

Bireyin yaşının ilerlemesiyle beraber sahip olduğu estetik görüntüsünde değişimlerin olması kaçınılmazdır. Vücudun değişik bölgelerinde oluşan estetik sorunlar kişinin psikolojik durumunu da derinden etkilemektedir. Bu nedenle bireyler yaş biraz kemale ermeye başlayınca kendi çapınca önlemler almaya çalışır fakat bu bazı bireylerde maalesef önüne geçilemeyecek bir hal alır ve bireyler bu durumdan ciddi derecede rahatsızlık duymaya başlar. İşte yüz gençleştirmek için uygulanan teknikler bu nedenle bizim hayatımızda önemli bir yer almaktadır. Bazı bireyler doğal kremlerle yüzlerinde biriken yılların izlerini yok etmeye çalışırken bazı bireyler bunu başaramadıkları için estetik cerrahlarının kapısını çalmaya başlar. Plastik ve estetik cerrahi uygulamaları arasında yer alan cerrahi işlemler yüzde gençleşme yapmaz. Var olan derinin gerilmesi ya da askıya alınması ile cildin gergin ve dolgun görünmesini bir anlamda bozulan estetik görüntünün yeniden kazandırılmasını sağlamaktadır. Yüz gençleştirme işlemi ise aslında plastik cerrahinin son basamağında uygulanan cerrahi operasyonlardan hastaları kurtaran alternatif bir çözümdür. yüz gençleştirme işleminde cilt üzerine kesi açmak ya da protez kullanmak gibi ekstra yöntemlere ihtiyaç duyulmamaktadır. Gençleştirmede kullanılan tek önemli materyal kişinin kanından toplanan trombositlerdir. Yüz gençleştirme hakkında bir tanımlama yapılması gerekirse yukarıda saymış olduğum nedenlerden ötürü işlemi için ameliyatsız, kişinin sahip olduğu cilt dokusunu oluşturan hücrelerde kayıp yaşanmadan yeniden canlandırma işlemi açıklaması yapılabilir.

Gençleştirmede kullanılan materyal olan trombositlere teknikte PRP denilmektedir. PRP kişinin kanının alınmasının ardından kan hücrelerinin santrifüj tekniğiyle birbirinden ayrılmasını sağlayarak bu ayrışım içerisinden trombositlerin bulunduğu zengin bir plazmaya verilen addır. Yüz gençleştirmede bu sebeple kullanılan materyal kişinin kendi kan hücreleridir. Kök hücre teknolojisinin getirmiş olduğu bu yöntem yüz gençleştirme çalışmalarında sıklıkla kullanılmaya başlanmıştır. Trombositten zengin plazmanın enjeksiyonu ile bölgedeki kırışıklık sorunlarının ortadan kaldırılmaya çalışıldığı yüz gençleştirme yöntemi plastik ve estetik cerrahide uygulanan germe işlemlerinde olduğu gibi uzun yıllar etkili olan bir yöntem değildir. Bu sebeple uygulamanın her yıl tekrar edilmesini gerektirir. Trombositten zengin plazma kişinin yüzündeki kırışıklıkların bulunduğu dokuya enjekte edildiğinde hücreler sayesinde bölgede yoğun bir onarım süreci başlamaktadır. Ortalama iki ile dört ay içerisinde yüzde belirgin bir gençlik görülmeye başlanır. PRP işleminin uygulanması için kişinin sağlık durumunun da elverişli olması gerekmektedir.  Karaciğer rahatsızlığı bulunan ve pıhtılaşma bozukluğu bulunan hastalarda yüze gençleştirme işlemi için PRP tekniği uygulanması uygun değildir. özetlenmesi gerekirse kişinin kan hücrelerinden oluşturulmuş bir enjeksiyon içerinin kırışıklık bulunan dokuya enjeksiyonu ile bölgede onarım işleminin uyarılmasına yüz gençleştirme denilmektedir.

Yüz Gençleştirme İşlemi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Son yıllarda dikiş izi olmadan güzelleşmeyi ve estetikliği sağlayan bu yöntem için fazlaca aday uzmanlara başvurmaktadır. Aynı zamanda arama motorlarında işlemle ilgili araştırma yapmak isteyen girişimler ise oldukça artmaktadır. Yüz gençleştirme işleminin avantajları ve dezavantajları gibi nedenlerinden ötürü bireylerin merakını uyandıran bu konu hakkında fazlaca soru sorulmaktadır. Yüz gençleştirme hakkında sıkça sorulan sorular yazımızdan tüm soru ve cevaplara ulaşabilirsiniz.

Yüz Gençleştirme İşlemini Kimler Yaptırabilir?

Lazer / peeling gibi uygulaması geçiren bireylere uygulamadan hemen sonra uygulanabilmektedir.  Derisine yılların ve UV ışınlarına maruz kalmanın sonuçları bulunan kişilerin kırışıklıklarının düzelmesini sağlamada, cildinde çöküntü bulunanlarda, esneklik ve parlaklığı kaybolmuş ciltlere sahip bireylerde, iyileşmesi uzun süren yara, çatlak ve deri niteliğinin zarar gördüğü durumlarla karşı karşıya olan bireylerde güvenle kullanılabilmektedir. Yüz gençleştirme işleminde dikkat edilmesi gereken metabolik hastalıklara sahip olan kişilerin analizlerinin iyi yapılmasıdır. Kanser hastalarına ve pıhtılaşma bozukluğu olan kişilere uygulanamaz. Yüz gençleştirme işleminin kimlere yapılabildiği hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Yüz Gençleştirme Nasıl Yapılır?

Gençleştirme tedavilerinde PRP materyalinin hazırlanabilmesi için hastadan 8-20cc kan alınır. Bu kan santrifüj cihazında santrifüj edilir. Kan bileşenleri birbirinden ayrılır. Elde edilen serum, epidermisin altındaki dokuya enjekte edilir. Böylece hasarlı bölgeye normaldekinden çok daha fazla trombosit hücresi içeren sıvı aktarılmış olur. Trombositler bölgeye doğrudan enjekte edildiğinden ötürü doğrudan onarma işlemini gerçekleştirmeye başlar ve cilt kendini doğrudan yeniler. PRP plazmanın hazırlanmasından başlayarak enjekte edilişine kadar geçen süreçte yüz gençleştirmenin nasıl yapıldığı hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Yüz Gençleştirme Fiyatları

Tedavi kapsamında her hastanın şikâyetleri değişiklik gösterebilir. Doktor muayenesi sonunda bir bölge ya da birden fazla bölgeye müdahale edilmesi gerekebilmektedir. Bu durum hastadan hastaya değişiklik gösterebileceğinden ötürü aynı klinik içerisinde yüz gençleştirme tedavisi gören bireyler farklı ücretlerle karşılaşabilmektedir. Yüz gençleştirme fiyatlarında belirleyici olan faktörlerden birisi de kliniklerdir. Kimi klinikler de yüksek kimi kliniklerde bir diğerine göre daha düşük rakamlar görülebilir. Bu nedenle gençleştirme işlemi için maliyet hakkında net bir bilgi verilememektedir. Yüz gençleştirme fiyatlarında etkili olan değişkenler hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Yüz Gençleştirme Öncesi Ve Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Tedavi kapsamında kullanılan materyal trombositlerdir. Kişinin kanından alınan trombositler söz konusu olduğu için tedavi öncesinde ve sonrasında trombositlerin miktarını etkileyecek ilaç kullanımına dikkat edilmelidir. İşlem sonrasında morarma ve şişlikler için doktorun vermediği bir ilaç ya da krem kullanımı önerilmez. Yüz gençleştirme öncesinde ve sonrasında dikkat edilmesi gerekenler hakkında tüm maddelere ulaşmak için tıklayınız.


EuroZen Hair Transplant İletişim

Mesajınızı bırakın en kısa sürede sizi arayalım.
pin_drop

Konum

Fulya Mahallesi Büyükdere Caddesi No:74 A Blok B1 D:167 Torun Center Yatay Ofisler Şişli / İstanbul

phone

Telefon Numaraları

+90 (542) 231 2802
+90 (212) 347 5554

Bizimle İletişime Geçin