Vaser Liposuction Nedir?

Liposuction olarak bilinen yağ aldırma yöntemi cerrahi temellere dayanan uygulamadır. Ve bu uygulamayla amaç kilo vermek değil kilo verilmiş olsa bile kaybolmayan yağlı bölge sorunlarına çözüm üretilmektedir. Farklı yöntem türleri bulunan liposuction işleminde günümüzde gelinen en son noktaysa vaser liposuction yöntemidir. Normalde Liposuction işleminde vakum ve kanüller kullanılmakta olup uygulamada vakumlama işlemi yapılmaktadır. Diyet ve egzersize rağmen vücudun değişik bölgelerinde biriken istenmeyen yağ dokusunun alınması ve vücut konturlarının daha estetik görünmesini sağlamaya dayalı olup, cerrahi işlem gerektirmektedir. Zayıflatma ameliyatı olarak algılanmaması gereken liposuction, kesiler açılarak yağ hücrelerinin bulunduğu bölgeden emilmesi işlemidir. Liposuction işleminde istenmeyen yağlar alındığında vücut konturlarının şekillenmesi için kullanılabilmektedir. Bu ise vücut estetiği konusunda yöntemin avantajlı yönlerinden birisidir.

Temelinde klasik liposuctionla aynı amaçla uygulanan vaser liposuction, yine cerrahi temellere dayanan işlem olup, klasik lipo kadar teknik gerektirmeyen minimal düzeyde cerrahi yöntemle çalışmaktadır. Ultrasanografik ses dalgaları kullanılarak vücudun çeşitli bölgelerinden yağ alınması işlemi olarak tanımlanan vaser liposuction konforlu yağ aldırma sürecidir. Ultrasonik ses dalgalarının yöntemde kullanılıyor olması cerrahi tekniğin uygulamada başarısını ve işlemde oluşabilecek istenmeyen dalgalı yüzey görünümlerinin ortaya çıkmasını engellemektedir. İşlemde normal bir yağ aldırma işlemi sırasında kullanılan yöntemlere göre önemli doku kayıplarının önüne geçilmesini sağlayan bir yöntemolan vaser lipo, damar, doku ve sinir kayıplarının yağların hedef olarak ses dalgaları tarafından seçilerek eritilmesi ve aspire edilmesinden ötürü oluşmadığı yöntem olarak bilinmektedir. Estetik cerrahları tarafından yönetilen cerrahi operasyonları sırasında ses dalgalarından yararlanılarak hedefte olan yağ hücrelerinin eritilmesi ve vakumlanması esasıyla çalışan vaser, ağrı, morarma ve şişlik şikâyetlerinin az olduğu bir yöntem olup, hastalar günlük yaşamlarına kısa sürede dönebilmektedir. Vaser liposuction işlemlerinin klasik lipo uygulamalarına göre avantajlı yönleri taşıması sebebiyle tercih edilen bir yöntem olması hakkında çok sayıda sorunun oluşmasına zemin hazırlamaktadır.

Vaser Liposuction Hakkında Sıkça Sorulan Sorular Nelerdir?

Vaser liposuction vücudun yağ ihtiyacı olan diğer kontur sorunu olan bölgeler için yapılan cerrahi girişimler için temel madde oluşturacak sağlıklı, yapısı bozulmamış yağların elde edilmesini sağlamaktadır. Bu nedenle vaser liposuction için kombine uygulanabilen estetik cerrahi tekniği tanımı yapılabilmektedir. Vücut konturlarının düzenlenmesinde diğer yağ aldırma yöntemlerine göre avantajlı sayılan vaser liposuction, farklı tanımlarla açıklanabilen bir yöntem olup, vaser lipsuction hakkında sıkça sorulan sorular linkimizden soru ve cevaplara ulaşabilirsiniz.

Vaser Liposuctionu Kimler Yaptırabilir?

Vaser liosuction işlemi ses dalgalarının yağ hücrelerini tespit ederek eritmesi ve dışarıya vakumlanması işlemi olarak bilinmekte olup, bu işlemin yapılabileceği kişilerin belli özelliklere sahip olması gerekmektedir. Ayrıca özellikle vaser liposuctionun tercih edilebilmesi sebebiyle tedavisi mümkün olan kişiler de bulunmaktadır. Düşük komplikasyon riskiyle güvenli ve etkili bir yağ aldırma yöntemi olan bu işlem vücudun karın, popo, kol, bacak, diz, yanak, gıdı, göğüs gibi vücut bölgelerinde yapılan tüm spor ve diyetlere rağmen giderilemeyen yağlara sahip olan bireyler yaptırabilmektedir. Ayrıca elde edilen yüksek başarı sebebiyle erkeklerde jinekomasti ihtiyacı olan durumlarda uygulanabilen onaylanmış bir yöntemdir. Vaser liposuctionu kimlerin yaptırabildiğiyle ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Vaser Liposuction Fiyatları

Estetik cerrahi alanında verilemeyen ktlesel yağ sorunu olan hastaların tercih ettikleri vaser liposuction konforu sebebiyle klasik yönteme oranla daha fazla tercih edilmektedir.  öte yandan uygulama sonrasından kişinin kendi vücuduna ait yağ içeriği kombine işlemlerde kullanabildiğinde ekstra protez ihtiyaçlarını ortadan kaldırması sebebiyle bu ameliyatlarda ortaya çıkacak maliyeti azaltmaktadır. Sorunlu bölgeler bir kişiden diğer bir kişiye değişiklik göstermesinden ötürü vaser liposuction fiyatları için net rakamlar vermek yanlış olur. Bu sebeple vaser liposuction fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Vaser Liposuction Nasıl Yapılır?

Estetik cerrahi alanının konusu olan vaser liposuction, hastadan hastaya değişen sayıda işlem gerektirebilmektedir. Bu durum operasyonda kullanılacak olan anestezi yönteminin belirleyici nedenleridir. Fazla sayıda yağ bölgesine cerrahi teknikle vakumlama yapılması durumunda genellikle cerrahların önermiş olduğu anestezi yöntemi geneldir. bunun yanında az sayıda bir iki yere yapılacak müdahaleler içinse lokal anestezi ya da sedasyonla anestezi seçeneklerini de cerrahlar önerebilmektedir. Anestezik müdahalenin ardından sorunlu bölgelere ses dalgalarını yayan cihazla müdahale edilir ve yağ hücreleri çevre dokulara zarar vermeden eritilir. Sıvı hale gelmiş olan yağ vakumlanarak dışarıya aspire edilmektedir. Vaser liposuctionun nasıl yapıldığıyla ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Vaser Liposuction Öncesinde ve Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her ne kadar güvenli ve konforlu bir cerrahi temele dayanan bir yöntem olsa da vaser liposuction işlemi öncesinde işlemin güvenliği için hastanın bitki çayları, kan sulandırıcılar, e vitamini gibi bazı vitamin çeşitlerini içeren etkilerden uzak durması gerekmektedir. Anestezi uygulamasının söz konusu olduğu fakat uygulama bakımından risk taşımayan bu operasyonundan öne katı ve sıvı yiyeceklerin sırasıyla 12 ve 8 saat öncesinde kesilmesi gerekmektedir. Yine sigara, alkol ve bağımlılık yapıcı etkenlerden uzak durulması da ayrı bir unsurdur. Vaser liposuction sonrasında bazı hastaların korse kullanımına özen göstermeleri gerekebilmektedir. Operasyon sonrasında tekrar kilo almamak için diyete dikkat edilmesi gerekmektedir. Vaser liposuction öncesinde ve sonrasında dikkat edilmesi gerekenlerle ilgili olan tüm maddeler için tıklayınız.


EuroZen Hair Transplant İletişim

Mesajınızı bırakın en kısa sürede sizi arayalım.
pin_drop

Konum

Fulya Mahallesi Büyükdere Caddesi No:74 A Blok B1 D:167 Torun Center Yatay Ofisler Şişli / İstanbul

phone

Telefon Numaraları

+90 (542) 231 2802
+90 (212) 347 5554

Bizimle İletişime Geçin