Vajina estetiği nedir, nasıl yapılır açıklamak gerekirse, vajina olarak adlandırılan kanalın cerrahi müdahale ile yenilenerek daraltılması olayına denir. Vajinayı oluşturan kasların görevi elastikiyeti sağlayarak doğum ve cinsel ilişki sırasında oluşacak açılmalara yardımcı olmaktır. Doğum sonrası, kilo alımı, yaşın ilerlemesi, menopoz, sigara kullanımı gibi faktörler nedeni ile bu kas yapısı elastikiyetini yitirebilir. Bu kasların elastikiyetini yitirmesi nedeni ile vajina kanalı genişler. Bu genişleme kadınların gülerken, hapşırırken, eğilip kalkarken idrar kaçırmalarına neden olabilmektedir. Vajinadaki genişleme sonucu kadının vajinasının anatomisi değişmesi nedeni ile ilişki sırasında eski hazzı alamayabilir. Çoğu kadın bu genişleme ile oluşan ve cinsel ilişki sırasında gelen sesten rahatsızlık duyarak ilişkiden uzaklaşabilir. Bu durum lazer tedavisi ile tedavi edilmektedir. Vajina bölgesinde çok fazla sinir ve damara sahip olan bu bölgenin estetiği usta isimlerle yapılmalıdır. Estetik operasyon gerçekleştikten sonra adet olursanız tampon yerine hijyenik bez kullanınız.

Vajina Estetiği Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

SORU; Vajina estetiğinin yapılma nedenİ nedir?

CEVAP; Kadınlarda cinsel bölgedeki şekil bozukluğu, dış görünüşü beğenmeme, cinsel hazzı artırmak durumlarında yapılan operasyondur.

SORU; Vajina estetiği hangi durumlarda yapılır?

CEVAP; Vajinada genişleme olduğu durumlarda, iç dudakların büyüklüğüne bağlı sarkıklık, kadınlarda doğum sonrası vajinada oluşan kalıcı esneme nedeni, vajina filkulağı gibi geniş olursa, zor doğumlarda vajinanın dışına uygulanan kesim işlemlerinde, cinsel ilişki bozukluğu, çok doğum ya da vajina genişlemesine bağlı idrar kaçırmalarında yapılmaktadır.

SORU; Vajina estetiği hamileliğe engel olur mu?

CEVAP; vajina estetiği hamileliğe engel olmamaktadır. Vajinaya uygulanan estetiğin yumurtalıklara etkisi olmadığından hamileliğe engel olmaz.

SORU; Kimler vajina estetiği olmalıdır?

Cevap; 18 – 65 yaş arasındaki kadınlarda hem görüntü hem de cinsel fonksiyon bozukluğu duyan kadınlar isteğe bağlı yaptırmaktadır.

SORU; Vajinal estetik operasyonları çeşitleri nelerdir?

CEVAP; Labioplasti, en çok tercih edilen estetik türüdür. Kliteroplasti; daha küçük bir kilotorise sahip olmak için yapılmaktadır. Doğum izlerinin düzeltilmesi, Vajina daraltmadır.

Kadınların Vajina Estetiğine Neden Yönelmektedir?

Birçok kadın artık estetiği isteyerek yaptırmaktadır. Artık kadınlar bilinçlenmiş ve bazı ön yargılardan kurtularak kendi güvenlerinin ve kendi duygularının daha önemli olduğunun farkına vararak yaşamlarını ve bazı duygularını kayıp etmemek adına bir adım atmaktadırlar. Kadınlar artık kendi düşünce eve duygularının daha önemli olduğunu anlayıp, ön yargılara aldırmadan artık yaşam kalitelerini yükseltmek için gental bölgelerine estetik yaptırmak istemektedirler. Kadınlar için artık bacak, yüz güzelliği kadar artık vajina güzelliği de önemlidir. Bu tedavi Kadınların kedine verdiği önemin artık büyümesi sonucu artık idrar kaçırma gibi hastalıklarda saklanmayıp vajina estetiği ile tedavi edilecektir.

Kadınların Vajina Estetiğine İhtiyaç Duyduğunu Neden Saklar?

Kadınların cinsel sorunlarının da toplumsal bastırmalardan dolayı saklanmasının artık faydası olmaktan çok zarı olduğunun farkına varan kadınlar, çevresine aldırmaksızın kendi düşünce ve duygularını ön planda tutarak gental bölge estetiklerini yaptırmaktadırlar. Bu estetik operasyonlarda hastanede ve evde çok fazla yatma ihtiyacı duyulmadığından da kadınlar insanlara hissettirmeden açıklama yapmadan bu operasyonları da olmaktadırlar. Kadınlar artık cinsel ilişkilerine de önem vermekte ve bu saklamaktan çok estetikle çözüm bulmakta ve bunun kalıcılığını sağlamak için araştırıp doktorlardan yardım almaktadırlar. Gelişen estetik yöntemleri ile beraber artık kadınlar daha rahat ve daha güven dolu olarak kendilerine bakmakta ve başkasından çok kendi hayatları için bir şeyler yapmaktalar. Bu da kadınlarımızın artık kendine ihtiyaç duyduğu önemi vermelerini sağlamaktadır. Artık erkeklerden daha fazla cinsel ilişkisine önem vererek eşleri ile aralarındaki bağı kuvvetlendirmek için estetik cerrahiden de yararlanmaktadırlar. Bu estetik cerrahide oluşan gelişmeler artık bu sorunlarında hastalık sayılmasına ve tedavisinin de estetik cerrahi olduğu dünyaya

duyurmaktadır. Dünyada meydana gelen vajina bölge estetiğindeki gelişmeler kadınların artık daha iyi bir hayat sürmelerini sağlamaktadır. Tedavi olarak dünya çapında kullanılan bu estetik operasyonlar artık geniş bir alana yayılarak kadınlara hizmet vermektedir. Kadınlara güven aşılayan bu tür estetik operasyonlar yayılırken kadınların sosyalleşme ve cinsellik konusunda kendilerine güvenlerinin gelmesi sağlanmaktadır.

Vajina Estetiğinin Kadının Piskolojisindeki Etkisi Nedir?

Estetik gelişen çağla beraber artık gereksinim haline gelmektedir. Kadınların estetiğe verdiği önem gün geçtikçe artmaktadır. Kadınların artan estetik düşkünlüğü estetikle ilgili gelişmelerin artmasını sağlamaktadır. Bu gelişmeler insanların gereksinimine göre gelişmektedir. Bu gelişmeler tıbbın da ilerlemesi için zemin hazırlamaktadır. İnsanların artık bu gelişmelerden dolayı hayatlarını kolaylaştırma adına kullanmaktan yanadır. Bu kolaylıklar insanın en iyi zamanlarını geçirmesine yardımcı olmaktadır. Bu kaliteli yaşam insanların ruhen de rahatlamasına yardımcı olmaktadır. Ruhen rahatlayan insanların piskolojik olarak da kaliteli yaşam sunmaktadır. Bir kadının sağlıklı yaşam sürebilmesi için öncelikle piskolojik olarak rahat ve güzel bir yaşamı olsun ki kaliteli bir yaşam sürebilsin, kaliteli bir piskolojide kadınlar için estetik bir görünümden geçmektedir. Estetik bir görünüm kadınların kendilerine olan güvenlerinin sağlam olması için önemsedikleri bir durumdur. Bu durum artık insanların kendilerine ve çevrelerine karşı güvenle yaşaya bilmeleri adına önemli icatlardandır.  İnsanlar artık her şeyden önce kendilerine verdikleri güven önemlidir. O nedenle güven kadınların sağlıklı bir yaşam sürmesi ve sağlıklı bireyler yetiştirmesi için gereklidir. Kadının her şey için önceliği kendine güveninden geçmektedir. Kadınlarda ne kadar vücutlarından eminse o kadar güven dolu olmaktadırlar. Bir kadının kendine güveni için en çok yaptığı şeylerdendir estetik operasyonlar. Özellikle de kadınların güven kazanmak için yaptırdıkları estetik operasyonlarından biri vajina estetiğidir.


EuroZen Hair Transplant İletişim

Mesajınızı bırakın en kısa sürede sizi arayalım.
pin_drop

Konum

Fulya Mahallesi Büyükdere Caddesi No:74 A Blok B1 D:167 Torun Center Yatay Ofisler Şişli / İstanbul

phone

Telefon Numaraları

+90 (542) 231 2802
+90 (212) 347 5554

Bizimle İletişime Geçin