Vajina daraltma operasyonları cinsel tatmini arttırmak için yapılmaktadır. Eşlerin ilişkilerini olumsuz etkileyen cinsel sorunları gidermek amacı ile yapılmaktadır. Lokal yada hafif genel anestesizi  30 dakika ile 1 saat arasında yapılan bir operasyondur. Daha çok doğum yapmış ve yaşı ilerleyen bayanlarda tatminsizlik sebebi ile yapılmaktadır.

Vajina daraltma Operasyonu İle İlgili En çok Sorulan Sorular

SORU; Vajina daraltma ameliyatının faydaları nelerdir?

CEVAP; Vajinal estetik sayesinde hem görünüm hem de şekil düzelmesi sağlanır. Gevşeyen vajen kaslarının fonksiyonu düzene girer. Vajen kanalındaki gerginlik, direnç ve tonus artırılır. Vajen kanalında oluşturulan gerginlik kadın ve erkek hazzını artırmaktadır.

SORU; Vajina genişlemesi neden kaynaklanmaktadır?

CEVAP; Normal doğum sırasında gerçekleşen vajinal yırtıklar, epizyotomi iyileşmesi sırasında vajinanın hasar görmesi, doğumdan sonra atılan özensiz dikişler, genetik nedenler, piskolojik sıkıntılar, aşırı cinsel ilşki vajinanın gevşemesi ve genişlemesine neden olmaktadır.

SORU; Vajina gevşemesinin cinsel isteksizliğe sebep olur mu?

CEVAP; Vajina gevşemesi nedeni ile kadın cinsel ilişkide hazzı alamama ile karşı karşıya kalabilmekte ve bu durumdan dolayı kendine güveni azalarak ilişkiden uzaklaşma yaşayabilmektedirler.

SORU; Hiç doğum yapmadığı halde vajina gevşemesinden dolayı cinsel haz alamayan kadınlara ne gibi tedaviler uygulanmaktadır?

CEVAP; Hiç doğum yapmayan kadınlarda femilift robotik lazerle dikişsiz olarak daraltma yapılmaktadır. 3 seansta fark edilir bir daralma görülmektedir.

SORU; Femilift lazer yapıldıktan sonra neler yapmak gerekir?

CEVAP; Femilift lazerden sonra kesi olmadığı için pansuman gerektiren bir durum ortaya çıkmamaktadır. Enfeksiyon riski olmadığı için korkulacak bir durum oluşmamaktadır. Lazer operasyonundan sonra beş gün ilişkiye girilmesinde bir sakınca yoktur. Lazer sonrası kadın ve eşi 6 hafta sonunda ciddi daralma olduğunu fark edecektir. Korkulacak bir riski olmamakla beraber ilk beş gün ilişkiden uzak durulması gerekmektedir.

SORU; Vajina daraltma operasyonun sonuçları kalıcı oluyor mu?

CEVAP; Tekrar doğum yağılmadığı, aşırı kilo alınmadığı ve yaşa bağlı sarkmalar haricinde fazla bir genişleme olmamaktadır.

Vajina daraltma operasyonu sonucunda bir doğum yapmayı düşünen bir kadın, doğumu gerçekleştirdikten sonra vajina genişler. Tamamen eskisi kadar gevşeme olmaz ama mutlaka birazda olsa gevşeme olmaktadır. Cinsel olarak kadınların tatmini sağlamak amacı ile genelde yapılan bir operasyondur.

Vajina Daraltma Ameliyatı Sonucu Hastasının Yapması Gerekenler

  • Ameliyat sonrası 1 hafta dinlenmesi gerekir.
  • Ameliyat sonrası 3 gün banyo yapılmaması gerekmektedir.
  • Ameliyat sonrası 1 ay süreyle ilişkiye girmemek daha iyidir.
  • Ameliyat sonrası adet dönemine denk geliyorsa hijyen sağlanmalıdır.

Vajina Daraltma Operasyonunun Cinselliğe Etkisi Nedir?

Ameliyata gerek kalmayan bir durumda lazer uygulanmaktadır. Yaptıran insanların çoğu memnun kalmaktadır. Doktorunuzun tavsiyelerine uyduktan sonra hiçbir riskle karşılamazsınız. Vajinanızın dış kısmının hijyenine dikkat etmeniz durumunda, temizliği yapıldığı durumunda bir problem olmayacaktır. Genelde kadınlar cinsel tatminsizlik nedeni ile bu estetik operasyona başvurmaktadır. Bunun sonucunda kendilerine olan güvenleri artarken eşlerine karşıda kendilerini daha iyi hissetmektedirler. İkili ilişkide öz güvenin sağlanması açısından önemli olan bu estetik düzeltmeler artık bir ihtiyaç haline gelmiştir. Bu dönemlerde kadınların arasında artan bu ihtiyaçlar tıbbın gelişmesini sağlayıp kadınların ikili ilişkilerde önemli yer tutmaktadır. Bu önem kadınlar için kocalarına karşı olan görevlerindeki eksiklik hissini ortadan kaldırılmasını sağlayan bir tıbbi çözümdür.

Çözüm olarak sunulan ve gün geçtikçe ilerleyen vajina daralma operasyonları kadınların normal hayatlarına dönmelerini kolayca sağlayan ve kendilerini daha genç hissetmelerini sağlamaktadır. Artık kadınların hayatında cinselliğin önemi artmaktadır. Evli ve doğum yapan kadınların tatminsizlik nedeni ile vajina daraltma operasyonlarına başvurmalarına sağlamaktadır. Doktorların aldığı eğitim ve gelişen bilimle beraber kadınların gizlenen sorunlarına çözüm üretilmektedir. Bu çözümler kadınların hayatını kolaylaştırıp sorunlarına çözüm olurken erkeklerinde eşlerine olan bağlarının artmasına yardımcı olmaktadır. İkili ilişkilerde önemsenen durumların artık gizlenmeden tedavi olunması ve ikili ilişkilerin korunması ve evliliklerin cinsel sorunlardan kaynaklanan boşanmaların önüne geçilmesi noktasında birer çözüm yolu olmuştur. Birçok kadın cinsel sorunlar nedenini açıklayamayıp eşinden uzaklaşarak boşanma yoluna gitmek zorunda kalmaktadır. Kendini cinsel yönden eksik hissedip boşanmak istemektedirler. Bu estetik operasyonlar kadınların birçok sorunlarına çözüm olarak birçok boşanmalarına engel olmuştur. Bu estetik operasyonlar artık kadınların evlilik hayatlarını kurtararak birçok ailenin varlığını sürdürmektedir. Aile yapısının korunması ve ayakta kalması adına yapılan en büyük tıbbi gelişmelerdendir. Hala gelişmekte olan ve gelişecek olan bu tıbbi tedavilerin geleceğine de parlak olacaktır. Her geçen gün gelişmesi kadınların hayatına birçok olanak sağlayarak hayata daha bir sevgi dolu bakmalarını sağlamaktadır. Kadının cinsel tatminsizlik ve erkeğe yetememe durumunda pikolojik olarak çökmesi ve aile içindeki huzurunda bozulmasına neden olmaktadır. Aile huzurlarının korunması adına da tıbben atılan bir adım olan bu estetik operasyon kadınların, özgüvenli ve iyi bireylerin yetişmesine de olanak sağlamaktadır.

Ailedeki her bireyin sağlıklı ve iyi olarak yetişmesi için öncelikle kadının sağlam bir piskolojiye sahip olması gerekmektedir. Kadın nasıl bir piskolojiye sahipse yetiştireceği çocuklarda aynı piskolojiye sahip olarak yetişirler. Bu estetik operasyonla kadınların kendilerine olan güvenleri yerine geldiğinden yetiştirdikleri çocuklarından güveninin erinde olmasını sağlayacaktır. Kadın ailede önemli bir yere sahiptir. Kadınlar ne kadar huzurlu ise ailede o kadar huzurlu olur. Bu huzur kadının her anının mutlu ve huzurlu olmasını sağlayan estetik operasyonlar hayatlarını kaliteli geçirmelerine ve mutlu ikili ilişkilerin temelini oluşturmalarına olanak sağlamaktadır.


EuroZen Hair Transplant İletişim

Mesajınızı bırakın en kısa sürede sizi arayalım.
pin_drop

Konum

Fulya Mahallesi Büyükdere Caddesi No:74 A Blok B1 D:167 Torun Center Yatay Ofisler Şişli / İstanbul

phone

Telefon Numaraları

+90 (542) 231 2802
+90 (212) 347 5554

Bizimle İletişime Geçin