İnsanların yaşamlarında bir istenen tüyler var bir de istenmeyen tüyler. Bir grubun varlığı ciddi anlamda dert iken saç denilen kılların olmaması ise insanların aslında hiç istemediği bir durum ve kimse hiçbir yaşta saçsız olmak istemiyor. Üstüne üstlük gür saçlara sahip olmak istiyor ki bu her zaman mümkün olamıyor işte bu nedenden ötürü de kişilerin kadın ya da erkek olsun fark etmeksizin saçlarında aşağıda belirtilen nedenlere bağlı olarak azalma veya kelleşme gibi durumlarda doğal olarak saç ekimi hakkında araştırma yapmaya başlıyorlar. Her ne kadar erkekler için kellik oldukça hoş bir görüntü verse bile yine de çok istenen bir durum olmadığı açık ve net.

Saç Dökülmesinin Nedenleri Nelerdir?

Saç dökülmesinin nedenlerini bilerek saçlar ile ilgili olarak ne yapılacağına karar vermek işin en sağlıklı olan yöntemi. Kişi neden saçlarının döküldüğünü bilmeli ve ondan sonrasında adımlarını atmalı. Kişilerin saç dökülmesinin temel nedenleri arasında en başta elbette genetik faktörler geliyor. Ama tam da  burada şu noktayı atlamamak gerekir. Herkesin saçları dökülür ve günde belli bir oranda saç dökülmesi son derece normaldir ama bunun dışında ortaya çıkan bir durum olması durumunda öncelikle bir iç hastalıkları uzmanına giderek saç dökülmesinin nedenlerini araştırmak gerekir.

Kansızlık saç dökülmelerinin bir diğer nedenidir. Yine kişinin kullanmış olduğu kimi ilaçlar saç dökülmesine neden olabilir. Kanser döneminde uygulanan kemoterapi vb. uygulamalar da saç dökülmelerine neden olan bir durumdur. Son olarak yanlış şampuan kullanımı, saçları aşırı sıcak su ile yıkama gibi durumlar da saç dökülmesine neden olan diğer faktörlerdir.

Kimlere Saç Ekimi Uygulanır?

Saç ekimi bayan ve baylar için yapılan bir uygulamadır ki burada saç ekiminin sadece erkekler için yapılabileceğini düşünmek son derece majör bir hatadır. O yüzden kadınlarda da saç dökülmesi var ise rahatlıkla alanında uzman kişilere giderek saç ekimi yaptırabilir. Bunun dışında saç ekimi yapılabilmesi belli bir takım kriterler aranmakta ve eğer kişinin gerçekten saçının döküldüğüne kanaat edilir ise saç ekimi uygulaması yapılmaktadır ve bu da tamamen uzmanın vereceği karardır.

Her ne kadar gençler de saç ektirme uygulaması yaptırsa bile uzmanlar özellikle erkekler için çok gerekli olmadıkça otuz beşin yaşın altında saç ektirmenin doğru olmadığını düşünmekteler.

Saç Ekimi Ne Kadar Zaman Alır?

Gelelim bu işlemin ne kadar sürdüğüne insanlar doğal olarak süreyi de merak ediyorlar. Burada süre için baştan net bir şey söylemek olası değildir zira saç ekiminin ne kadar süreceği kişinin kendi mevcut saç gerçekliği ile doğrudan alakalı olan bir durumdur. Ortalama olarak düzenli ve doğru yapılan bir uygulama ile saç ekiminin süresi 6 ile 9 saat süresi arasında olmaktadır ama burada da uygulanacak olan tekniğin de süreye son derece önemli etkisi vardır.

Saç Ekiminin Sonrasında Bilinmesi Gerekenler

Saç ekimi sonrası da bu uygulamayı yaptıran kişiler için oldukça önemlidir. Nitekim uzmanlar saç ekimi sonrası dikkat edilmesi gerekenler noktasında şu açıklamaları yapmaktadırlar:  Saç ekimi öncesi ve sonrası bir süre sigara içilmemelidir. Kişi eğer spor yapıyorsa uzmanın belirttiği süre boyunca spor yapmaya ara vermelidir. Cinsel ilişkiye girmek de bu dönemde uyulması gereken yasaklar arasındadır. Yine yapılan sonuçta bir uygulama olduğu için saç ekiminden sonra bir süre güneşten uzak kalmak ama illa ki güneşe çıkılacak ise kişinin başına saçlarını tam kapatacak biçimde şapka takması son derece önemlidir.


EuroZen Hair Transplant İletişim

Mesajınızı bırakın en kısa sürede sizi arayalım.
pin_drop

Konum

Fulya Mahallesi Büyükdere Caddesi No:74 A Blok B1 D:167 Torun Center Yatay Ofisler Şişli / İstanbul

phone

Telefon Numaraları

+90 (542) 231 2802
+90 (212) 347 5554

Bizimle İletişime Geçin