Revizyon burun estetiği; adından anlaşılacağı gibi düzeltme ve yeniden gözden geçirme anlamına gelmektedir. Burun ameliyatı geçiren kişiler memnun kalmadığı ya da daha kötü bir görünüme ulaşmaları nedeniyle tekrar ameliyat olmaktadır. Hatta bu ameliyatların sayısı 2,3 ve daha fazla da olabilmektedir. Bazen kişilerin neden bu kadar burun ameliyatı olduklarına anlam veremeyiz. Oysa bu ameliyatı olan kişilerin oldukça haklı sebepleri var. Çünkü geçirdiği operasyon sonrası kişi ilk burnunu arar hale gelebilmektedir. Önlerine çıkan seçenek ise ya bunu kabul etmek ya da bu görünümden bir an önce kurtulmak. Kimse ameliyat olmak için hastane köşelerinde sırada beklemez. Bu kişiler oldukça zor olan bir karar vererek revizyon yani düzeltme ameliyatı olmaya karar verir. Kişi psikolojik olarak da yıpranmış ve hüsrana uğramış olduğundan diğer hastalara göre daha kuşkucu ve streslidir. Bu da ameliyatı daha zor hale getirebilmektedir. Bu nedenle kişi öncelikle ameliyatı yapan doktoruyla iletişime geçmeli ve eğer iletişim sağlanamıyorsa başka doktor arayışına girmelidir. Revizyon yapılırken küçük dokunuşlar ile de düzeltme yapılabilirken, güçlü bir yapısal değişikliğe ihtiyaç duyuluyor ise ameliyat gerektirmektedir.

Burun estetiği ameliyatı oldunuz ancak her şey istediğiniz gibi gitmedi. Aynaya baktığınızda kendiniz ve insanlar sizdeki olan kusuru hemen fark ediyor ise revizyon burun estetiği ameliyatı yaptırmaya karar vermeniz oldukça doğal. Tek sorun önceki yaptığınız yanlışları tekrarlamamak ve doktorunuzu iyi seçmek. Doktorunuza kendinizi en iyi şekilde anlatmalı ve burun yüz uyumu eşsiz bir şekilde sağlanmalıdır. Başarısız bir ameliyat sizi eski halinizden daha kötü bir görünüme sokması oldukça normaldir. Alışılagelmiş bir burundan farklı ama yapay duran, uyumsuz bir buruna geçmek kişiyi strese sokar. Ve bu durumdan bir an önce kurtulmak ister. Hatta bu ilk ameliyata verdiği karardan daha çabuk bir karar almasını sağlar. İdeal burun kişiye karşıdan bakıldığında gözüne çarpan bir şey olmaması, tek bir parça halinde gözükmesidir. Kemik ve kıkırdaktan alınan parçalar uyum içinde olmalı ki iki parça halinde gözükmesin. Burun kalkıklığı da iyice hesaplanmalıdır. Çok fazla burun kalkıklığı, kişinin burun deliklerinin daha fazla görünmesine neden olacaktır. Bu da çirkin bir görünüm sağlayacaktır. Buna aynı zamanda domuzcuk burnu da denilen kötü bir yakıştırması bulunmaktadır. Ya da başarısız operasyon sonrası kişinin burnunda çökükler oluşabilmektedir. Kemik ve kıkırdak dengesinin sağlanamaması kişide asimetrik şekil bozukluklarını devam ettirmektedir. Revizyon yaptırmak isteyen kişilerin yakındığı bir diğer sıkıntı da burnun ameliyat sonrası tıkanması ve nefes almada zorluk çekilmesidir. Bu sorunları tetiklemesinin nedeni buruna şekil verirken solunum yollarına zarar verilmesi sonucu burun görevini yerine getirememektedir. Ya da zaten solunum sorunu için yaptırdığınız burnunuz ameliyat sonrası bu sorunun tam olarak çözülememesidir.

Başarısız operasyonlar sonrası kişi kendini daha da kötü hissetmesi muhtemeldir. Ancak başarısız burun ameliyatları sorunları ortadan kalkabilir ve kendinizi istediğiniz gibi bir görünümde bulmanızı sağlayabilirsiniz. Bunun için revizyon burun estetiği ameliyatı yaptırmanız gerekmektedir. Beklemeniz gereken süre ise ameliyat sonrası en az 6 ay. Tam burun oturmadan tekrar ameliyat yaptırmak daha karmaşık soruna yol açacağından en erken 6 ay, en ideal ise 12 ay beklenmelidir. Kişi ameliyat öncesi beklentilerinin gerçekçi olması gerekir. Çok büyük bir değişim geçirmek imkansızdır. Ancak en iyi görünüme kavuşmanız ve sağlığınıza kavuşarak kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Revizyon burun estetiği ameliyatı hakkında sıkça sorulan sorular yazımızda tüm soru ve cevaplara ulaşabilirsiniz.

1- Revizyon Burun Estetiği Fiyatları

Estetik ameliyat fiyatları burun ameliyatı yapılan şehre, hastaneye, hastanenin bulunduğu semte, hastanede kalış süresine, ameliyatta uygulanan anestezi şekline, ameliyat öncesi ve sonrası size sunulacak hizmetlere, hekimin uzmanlığına göre değişim göstermektedir. Fiyatlar hakkında daha detaylı bilgi almak için hastane ile birebir iletişime geçmelisiniz. Doktorunuz ile yapılacak operasyon hakkında görüştürdükten sonra karar verme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Önemli olan sağlığınız ve görünümüz olduğunu unutmamalı, çok uygun fiyatlar diye sağlığınızı riske atmamalısınız. Doktorunuzun daha önce yaptığı çalışmaları, referansları inceleyerek doğru seçimi yapmalısınız.

2- Revizyon Burun Estetiği Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

Revizyon burun estetiği ameliyatı, ilk geçirdiğiniz operasyon ile aynı iyileşme sürecinde gerçekleşir. Ameliyat sonrası göz çevresinde morarma ve şişlikler gözlenmesi olasıdır. Bir hafta içerisinde tamamen morluklardan kurtulabilirsiniz. Ancak istirahat etmeniz büyük bir önem arz etmektedir. Direkt güneş ışığına maruz kalmamalı, iyileşme süreci içerisinde güneş gözlüğü ya da herhangi bir gözlük kullanımından kaçınılmalısınız. Aksi takdirde morluklarınız uzun bir süre sizinle kalmaya devam edecektir. Çalışanlar için bir hafta dinlenme kendilerini toparlama adına ve de çarpma riskini en aza indirmek için gereklidir. Ağır eşya kaldırılmamalı, kendinize dikkat etmeniz gerekmektedir. Soğuk algınlığı ya da gribal enfeksiyonlar iyileşme sürecini uzatacağından doktorunuza danışarak ek ilaç alımı sağlayabilirsiniz. Burnunuz tam olarak iyileşme sağlamadan yüzme sporundan uzak durmalısınız. Aynı zamanda koşu, aerobik gibi yorucu sporlara da bir süre ara vermeniz gerekmektedir. Diş fırçalarken sert fırçalamaktan kaçınılmalıdır. Kişinin tam anlamıyla iyileşme süreci kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Bu bazı kişilerde 6 ayı bulurken, bazılarında bir yıl bir süreye ihtiyaç duyulmaktadır. Kişi normal yaşantısına en geç 2-3 hafta içerisinde dönmektedir.


EuroZen Hair Transplant İletişim

Mesajınızı bırakın en kısa sürede sizi arayalım.
pin_drop

Konum

Fulya Mahallesi Büyükdere Caddesi No:74 A Blok B1 D:167 Torun Center Yatay Ofisler Şişli / İstanbul

phone

Telefon Numaraları

+90 (542) 231 2802
+90 (212) 347 5554

Bizimle İletişime Geçin