Popo Kaldırma Operasyonu Nedir?

Yuvarlak ve vücutla orantılı olan kalçaların varlığı bayanların en çok istediği görünümlerden birisidir. Estetik cerrahiyse son yıllarda insan anatomisini morfolojik olarak güzel görünmesini sağlayacak çok sayıda teknik geliştirmiştir. Her bireyin sahip olduğu kitlesel görünümüne göre cerrahlar artık ideal vücut görünümlerini elde edebilmekte.  Bu amaçla estetik cerrahlarının popo şekillendirmesine dayalı uyguladıkları yöntemleri popo kaldırma operasyonu olarak tanımlanabiliriz. Kadın figürünün en önemli unsurlarından birisi olan kalçaların, dolgun, yuvarlak, dik görünümlü hale cerrahi yöntemler kullanılarak güzelleştirilmesi işlemine popo kaldırma denilmektedir.

Popo kaldırma operasyonu cinsiyet açısından ele alındığında son yıllarda görünümüne önem veren erkek bireyler tarafından da talep edilebilmektedir. Popo kaldırma işlemi gluteoplasti işlemi olarak bilinmekte olup, plastik estetik cerrahi uygulamalarından birisidir. Nitekim bu kapsamda kalça popo estetiği, dolgunlaştırma ve biçimlendirme, kalça popo dikleştirme, kalça popo küçültme gibi farklı uygulama çeşitleri bulunan kalça kaldırma operasyonu, basen, bel, polonun alt ve dış taraflarındaki fazla yağların lazer liposuctionla alınarak enjekte edilmesi, silikon protezlerin popo üzerinde dolgunluk seviyesini artırmak için kullanılarak adale içerisine yerleştirilmesi esasına dayanan popo protezi yöntemi, karnın altından ve popo bölgesinden fazla içi boşalmış derinin çıkartılarak kalça bölgesinin askıya alınmasına dayanan popo kaldırma yöntemi gibi türleri bulunan popo estetiği, cerrahi uygulamalar kapsamında yapılmaktadır. Operasyonlarında kullanılan protezler ömürlük jel solüsyonlar olup, akışkanlığı düşürülmüş silikonlardan ibarettir. Popo kaldırma operasyonları anestezi müdahalesiyle uygulanan cerrahi işlem olup, ortalama iki üç saat kadar süren cerrahiye denilmekte olup, donanımlı hastanelerde uygulanan işlemlerdir.

Operasyonlarında vücut konturlarının düzenli görünüme kavuşturulması amaçlanmakta olup, yeniden popo tasarlama işlemlerini ifade etmektedir. Büyük basenli kadınlarda kalça küçültme operasyonları ya da popo kaldırma operasyonları vücut indeksiyle orantılı şekillerde tasarlanmaktadır. Popo kaldırma operasyonu gluteoplastide uygulanan lifting operasyonu olup, ırksal, genetik, yaş gibi etkenlere bağlı olarak ortaya çıkan kas sarkmalarına bağlı olarak poponun görüntüsündeki anormalliği estetik hale getirilmesini kapsayan bir dizi cerrahi uygulamalardan oluşmaktadır. Bugün birçok nedene bağlı olarak bireylerin cinsiyetleri ne bakılmaksızın fiziksel durumlarına fazlaca önem verdikleri bilinmektedir. Yaşadığımız bu dönemde eskiye nazaran sportif etkinliklere daha fazla talebin olması bunun göstergelerinden birisidir. Ancak her ne kadar bireyler sporsal etkinliklere yönelerek fazla kilolardan kurtulmak istese de vücudun bazı bölgelerindeki yağ kitleleri ne yapılırsa yapılsın estetik hale gelmemektedir. Kilo alıp verme, yaş, ırk, cinsiyete bağlı olarak meydana gelen sarkmalar nedeniyle poponun estetikliğini yitirmesi popo kaldırma operasyonlarıyla düzene sokulmaktadır. Yaygın olarak bireyler tarafından uygulamada istenilen cerrahi işlem olan bu operasyonlar hakkında bireylerin farklı sorular üretmesi oldukça normaldir. Standart bir tasarım olmayıp kişiye özel operasyon olmasından ötürü hakkında çok sayıda soru sorulmaktadır.

Popo Kaldırma Operasyonlarında Sıkça Sorulan Sorular Nelerdir?

Anatomik açıdan bakıldığında bel popo ve kalça uyumunun kişinin anatomik yapısına uygun olarak tasarımının yapılarak cerrahi uygulamayla kaldırılması işlemine popo kaldırma yani lifting denilmektedir. Anatomik açıdan gluteal kasların bulunduğu kalça bölgesinde kasın az gelişmiş olması ya da yaşa bağlı etkenler gibi belirli nedenlere bağlı olarak gerilemesi nedeniyle kalça kısmında popo çıkıntısının oluşmamasına neden olmaktadır. Kas anomalilerden kaynaklanan sorunlar özel silikon protezler kullanılarak popo kaldırma operasyonu uygulanarak düzeltilmektedir. Cerrahi işlem olan popo kaldırma işlemi hakkında nasıl yapıldığı, işlem öncesi uyulması gerekenler ya da işlem sonrasında uyulması gerekenler gibi çeşitli sorular sorulabilmektedir. Bu sebeple popo kaldırma operasyonlarında sıkça sorulan sorular yazımızdan tüm soru ve cevaplara ulaşabilirsiniz.

Popo Kaldırma Operasyonunu Kimler Yaptırabilir?

Ufak kilo oymaları bireylerin kas yapılarında gevşemelere veya kayıplara neden olmaz. Fakat kilolu bayanların kilo verme işleminden sonra kaslarında zayıflıklar meydana gelebilmektedir. Bu kas zayıflıkları popo bölgesinde görülürse estetik görüntünün bireylerde kazandırılması için silikon protezlerin kullanılmasını gerektirmektedir. Öte yandan çok zayıf kişilerde de poponun düz durması istenmeyen durum olup, bu kişilerin protez kullanması gerekmektedir. “Popo kaldırma operasyonlarını kimler yaptırabilir?” sorusu için ayrıca genetik yapısı nedeniyle poposu bele göre orantısız ve büyük olan kişiler tarif edilebilir. Popo kaldırma operasyonlarını kimlerin yaptırabildiğiyle ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayabilirsiniz.

Popo Kaldırma Operasyon Fiyatları

Hastada var olan estetik anomalinin düzeltilmesinde cerrah tarafından kararlaştırılan işlem ve kullanılacak olan materyal sayısı ve çeşidi popo kaldırma operasyonlarının maliyetini etkileyen unsurladır. Kişinin yaşı, cinsiyeti ve ırkı gibi nedenlerinde belirleyici rol oynadığı popo kaldırma operasyon fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Popo Kaldırma Operasyonu Nasıl Yapılır?

Popo bölgesi tespit edilerek kişinin popsuna kesiler açılır. Deri ve yağ kitlesi kaldırılarak kaslarda meydana gelen gevşeklik sıkılaştırılır fazlalık olan deri ve yağ kitlesi vücut dışına uzaklaştırılır. Gerekirse estetik görüntü için gluteal protezler kullanılır. Popo kaldırma operasyonlarının nasıl yapıldığı hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Popo Kaldırma Operasyonu Öncesinde ve Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cerrahi operasyon öncesinde gerekli olan önlemler konusunda hekimin talimatlarına uyulması gerekmekte olup, popo kaldırma operasyonu sonrasında bir ay kadar spor yapmak, bisiklete binmek, koşmak ve diğer fiziksel aktiviteler yapılmamalı ve verilen antibiyotik tedavisine uyulmalıdır. Popo kaldırma operasyonu öncesinde ve sonrasında dikkat edilmesi gerekenler hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.


EuroZen Hair Transplant İletişim

Mesajınızı bırakın en kısa sürede sizi arayalım.
pin_drop

Konum

Fulya Mahallesi Büyükdere Caddesi No:74 A Blok B1 D:167 Torun Center Yatay Ofisler Şişli / İstanbul

phone

Telefon Numaraları

+90 (542) 231 2802
+90 (212) 347 5554

Bizimle İletişime Geçin