İdeal ölçülerde göğüslere sahip olmak isteyen kadınlar için uygulanan bir diğer yöntemse yağ enjeksiyonudur. Kadınlarda estetik göğüslere sahip olmak için sadece ameliyat olmaya gerek kalmıyor. Artık bayanlar anestezi almadan yağ enjeksiyonu uygulaması ile hayallerinde ki bulunan göğüslere sahip oluyorlar. Yağ enjeksiyonu sadece meme dokusuna değil vücudunuzda dolgunluğu azalan tüm alanlara uygulanabilen gençleştirici tedaviler arasındadır ve günümüzde birçok doktor ve hastası tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Dünya da ve ülkemizde rağbet gören bu yöntem ilerleyen yıllarda gelişerek daha fazla tercih edileceğe benziyor.

MEME YAĞ ENJEKSİYONU NEDİR?

Meme dokusu küçük olan ve daha dolgun, estetik göğüslere sahip olmak isteyen kadınların anestezi altına girmeden, ameliyatsız ve dikişsiz olarak meme dokusunun büyümesini hedefleyen enjeksiyona meme yağ enjeksiyonu denilir. Hastanın göğüs yapısına, istediği boyutlara ve doktorun uygun gördüğü maddelerle yaptığı plana göre bu uygulama yapılır.

MEME YAĞ ENJEKSİYONU UYGULAMALARI HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR NELERDİR?

1.Meme yağ enjeksiyonu ile kalıcı sonuçlar alınır mı?

Meme büyütme için yapılan yağ enjeksiyonunun işleminin başarı oranı oldukça yüksektir. Bu oran kişinin vücut yapısına, yapılan işlemin seanslarına ve sonrasında devam eden sürece göre farklılık göstermektedir. Memede istenen büyüme elde edilemediği durumlarda, yeni bir seans yapılarak hedeflenen büyüklüğe ulaşma sağlanabilir. Bir seansta yapılan yağ enjeksiyonunun yeterli olup olmadığını kişinin vücut yapısı belirler. Ayrıca kişinin enjeksiyona verdiği tepki ve yanıtta oldukça önemlidir. Meme yağ enjeksiyonu ile yapılan meme büyütme operasyonlarının çoğunda yaklaşık % 60 oranına azalma görülebilir. Buda yapılan uygulama yöntemine, kişinin vücut yapısına ve hastanın vücudunun verdiği tepkiye göre farklılık gösterebilir.

2.Yağ enjeksiyonu ile meme hangi oranda büyütülebilir?

Meme yağ enjeksiyonu yapılan hastaların her bir seansında 150-400 cc kadar enjeksiyon yapılabilir. Bu oran meme büyütme isteği olan bir kadının gerekli ölçüleri karşılamak için yeterlidir. Bu miktar lar gözle görünür şekilde meme büyümesi sağlarlar fakat işlem tekrarı gerektirir. Daha fazla büyüme isteyenler için seans sayısı arttırılır. Yağ enjeksiyonu sonrasında büyüme nadiren  de olsa biraz gerileme gösterir. Burada önemli olan hastanın değişime adapte olabilmesi ve vücudunun verdiği yanıttır.

3.Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme başarılı olur mu?

Yağ enjeksiyonu yönteminde göğüslere belli oranda yağ enjekte edilir bu yağ kişinin kendi vücudunda bulunan yağ dokusundan elde edilir. Seanslarda yaklaşık 300 cc kadar meme büyümesi elde edilebilir. Hastaların çoğu için bu miktarlar yeterli gelir. Yani bir seans meme büyütme için gayet yeterli olabilir. Enjeksiyon sonrasında meme büyümesinin kalıcılığı tedavinin başarılı olduğunu gösterir. Kişinin yapısal özelliklerine göre, ilerleyen aşamada memede oluşan büyümenin etkisi azalabilir bu oldukça normaldir. Fakat bu yeni meme boyutları eski haline kolay kolay dönmez. Bu yağ doku kilo erme ile yağ yakımı ile azalma gösterebilir. Ciddi olarak kilo verdiğiniz dönemlerde meme dokusuna enjekte edilen bu yağ azalır ve meme görüntünüz eski haline dönebilir. Fakat bu yöntemin başarılı olmasındaki en büyük etken vücudunuzun verdiği tepkimeler ve bu uygulamayı kabul etme kapasitesidir. 

MEME YAĞ ENJEKSİYONU OPERASYONLARINI KİMLER YAPTIRABİLİR?

Meme yağ enjeksiyonu genellikle orta yaşlı kadınlar için uygun bir yöntemdir. Fakat doktor onayına giren ve 18 yaşın üzerindeki birçok bayana bu uygulama yapılabilmektedir. Aşırı miktarda sarkması bulunan kadınlar, deri elastikiyeti kuvvetli olan kadın hastalar, fazla büyüme istemeyen kadınlar, yağ enjeksiyonu için alınabilecek yağ dokusu bulunan ve bu işleme uygun olan kadınlarda uygulanır.

MEME YAĞ ENJEKSİYONU UYGULAMA FİYATLARI NEDİR?

Meme yağ enjeksiyonu fiyatları işlemi yapılacak olan doktora, işlemin yapıldığı hastaneye ve uygulama basamaklarına göre değişiklik göstermektedir. İşlemler ise ortalama olarak 750 – 2000 türk lirası arasında değişmektedir.

MEME YAĞ ENJEKSİYONU NASIL YAPILIR?

Meme büyütme amaçlı estetik kliniklere ve doktora başvuran hastalar klinikte yapılan testler sonucunda doktor kararı ile uygulamaya başlarlar. Öncelikle vücudunuzda bulunan yağ dokudan parçalar alınır ve kendi yağ dokunuzdan alınan bu parçalar işlenerek enjeksiyon için uygun hale getirilir. Sonrasında enjeksiyon işlemi için lokal anestezi yapılır ve enjeksiyon işlemine başlanır. Uygulama doktorun hızına bağlı olarak 15 – 30 dk kadar sürer. İşlem sonrasında kişi biraz gerginlik hissedilebilir. Fakat operasyon için genel anestezi yapılmaz sadece lokal anestezi ile bölge uyuşturulur ve enjeksiyon işlemi yapılır.

MEME YAĞ ENJEKSİYONU OPERASYONLARI ÖNCESİNDE VE SONRASINDA YAPILMASI GEREKENLER NELERDİR?

Meme yağ enjeksiyonu işlemi öncesinde ilk 10 gün içerisinde aspirin vb. kan sulandırıcı ilaçlar kullanılmamalıdır. Bu işlem bitiminden bir saat sonra kişi hastaneden çıkmaktadır. İlk birkaç gün şişlik olması ödem göstergesidir ve bu da oldukça normaldir. Bazı hastalarda morluklar gelişir bu morlukların oluşumu da normaldir ve kısa süre içerisinde iyileşme gösterir. Uygulama sonrasında 5 gün antibiyotik kullanımını doktorunuz isteyebilir. Bu olası enfeksiyonu önlemek amaçlı kullanılır. Fakat meme yağ enjeksiyonları silikon tedavisi kadar kalıcı değildir ve kimi hastalarda 1 sene içinde kimi hastalarda ise 2 sene içerisinde yenilenmelidir.


EuroZen Hair Transplant İletişim

Mesajınızı bırakın en kısa sürede sizi arayalım.
pin_drop

Konum

Fulya Mahallesi Büyükdere Caddesi No:74 A Blok B1 D:167 Torun Center Yatay Ofisler Şişli / İstanbul

phone

Telefon Numaraları

+90 (542) 231 2802
+90 (212) 347 5554

Bizimle İletişime Geçin