Kimi zaman kadınlarda öz güven eksikliğine ve utanmaya sebep olan sarkık memeler artık hayal oluyor. Göğüslerde yumuşaklık ve deformasyon bayanların oldukça hassas oldukları konulardan bir tanesi, yapısında kas bulunmayan meme dokusu zamanla yer çekimi etkisiyle dik ve canlı görünümlerini yitirir.  Günümüzde bu tip memelere yönelik dikleştirme uygulamaları sayesinde daha estetik göğüslere sahip olmak eski zamanlara göre çok daha kolay.

MEME DİKLEŞTİRME NEDİR?

Meme dikleştirme meme iriliğinden ya da fazla emzirmeden dolayı oluşan sarkık göğüsün çeşitli operasyonlar sonucu daha dik ve estetik bir hale getirilmesidir. Bunun için estetik uzmanları tarafından bir cerrahi plan yapılır hastaya uygun bu plan sayesinde meme dokusu daha dik bir hale getirilerek dolgun bir görünüme ulaştırır.

MEME DİKLEŞTİRME UYGULAMALARI HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR NELERDİR?

  1. Meme Dikleştirme Ameliyatı Sonrası Hamilelik ve Çocuk emzirme nasıldır?

Meme dikleştirme ameliyatı yapılmış hastalarda çoğunlukla süt bezleri ve bezlerin meme başına doğru aktarılmasını sağlayan süt kanalları korunmaktadır. Özellikle doğurganlık döneminde olan kadınlarda emzirme potansiyelinin devam ettirilmesi adına meme ucuna ulaşan duyu sinirlerinin korunması önem taşır, bundan dolayı doktorlar oldukça özenli çalışırlar. Teknik olarak yapılacak olan bir takım işlemlerle, kişide süt verme kabiliyeti korunabilmektedir.

  1. Meme kaldırma ameliyatı memedeki tüm çatlakları geçirir mi?

Ameliyat da meme başının üzerinde ya da yanlarında kalan çatlaklar tedavi edilemez, çünkü sadece meme başının altındaki bölümden deri alınabilmelidir. Meme başı dışında bulunan çatlaklar tedavi edilmez.

  1. Göğüs dikleştirme ameliyatı sonrası memede kalacak izler rahatsız edici midir?

Göğüs dikleştirme ameliyatı sonrası, sadece meme protezi tanılan hastalarda meme altında 3,5 cm’lik ufak izler kalmaktadır. Bu iz meme altında kaldığı için genellikle rahatsız görsel açıdan çok rahatsız etmez. Memede deri toparlaması yapılacak olan hastalarda seçilen tekniklere bağlı olarak meme başının altında I, L ya da T şeklinde iz kalabilir. Meme başından aşağı doğru inen dik çizgi en kolay iyileşen izdir. Genellikle meme dikleştirme ameliyatından bir yıl kadar sonra bu izler bayağı kaybolur. Memenin altında iz ise yandan ve önden çok belli olmaz.

MEME DİKLEŞTİRME OPERASYONLARINI KİMLER YAPTIRABİLİR?

Meme dikleştirme operasyonlarını sağlık açısından bir problemi bulunmayan, estetik olarak ciddi anlamda rahatsızlık yaşayan bayanlar olabilir. Ameliyat için doğum yapmış olmak ve tekrar çocuk sahibi olmak istemeyen anneler olabilir. Ama yine kararı verecek olan kadın ve doktordur.

MEME DİKLEŞTİRME UYGULAMALARI FİYATLARI NEDİR?

Meme dikleştirme operasyonları fiyatları ameliyatların yapıldığı hastaneye, şehre, doktora ve kullanılan malzemelere, yönteme göre değişmektedir. Senelerden senelere farklılık gösteren fiyatlar ortalama olarak 4000 – 11000 türk lirası arasında değişmektedir.

MEME DİKLEŞTİRME NASIL YAPILIR?

Memem dikleştirme ameliyatlarında kullanılan teknik ne olursa olsun mutlaka genel anestezi altında yapılmaktadır. Operasyon süresi kullanılan tekniğe bağlı olarak 2 – 4 saat arasında değişmektedir. Hafif sarkması olan hastalarda meme altına silikon protezler yerleştirilerek konulur. Meme sarkması olan ve meme bezi yeterli olan hastalarda ise meme küçültme ameliyatına benzer işlemler uygulanır.

MEME DİKLEŞTİRME OPERASYONLARI ÖNCESİNDE VE SONRASINDA YAPILMASI GEREKENLER NELERDİR?

Meme Dikleştirme Operasyonundan Hemen Sonra

Meme dikleştirme ameliyatlarından sonra genellikle gövdeniz sarılır ve hastaya korse giydirilir. Anestezinin etkisi geçtiğinde ise ağrı hissedilmesi biraz normaldir. Bu ağrıların giderilmesi için ise doktorun verdiği ağrı kesiciler düzenli bir şekilde kullanılmalıdır. Morarma, uyuşukluk, meme ucunda hassaslaşma, kesi çevresinin kaşınması ve meme dokusunda sertleşme yaşanması oldukça normaldir. Bu yan etkiler korkulmaması gereken ve zamanla geçecektir. Bu yüzden endişelenmeye hiç gerek yoktur.

Meme Dikleştirme Sonrası İyileşme Süreci


Ameliyat sonrasında doktorunuzun verdiği tüm talimatlarını yerine getirmelisiniz. Bunlar özellikle korse giyimi, antibiyotik ve ağrı kesici kullanımı ile size uygun olan egzersizlerdir ve doktorunuz tarafından size söylenir.

İlk hafta

Ameliyattan sonraki ilk gün, hastanın ayağa kalkıp dolaşması gerekir. Birkaç gün sonrasında böylece hasta daha rahat hareket edebilir hale gelir. Aşırı eğilmek, ağırlık kaldırmak veya gerinmek yapılmamalıdır. Bu hareketler ameliyat bölgelerine zarar vermektedir. Hasta bir süre göğüs bölgesine baskı yapılmaması adına sırt üstü yatmalıdır. Ameliyat sonrasında yerleştirilen direnleriniz çoğunlukla ameliyattan sonraki ilk gün çıkartılır. Birkaç gün göğüs bölgesinde ağrı ve sertlik hissedilmesi oldukça normaldir, geçicidir ve endişelenecek bir durum yoktur.

2-6 hafta

Meme dikleştirme ameliyatından sonraki 5 gün işinize ve aşırı aktivite barındırmayan günlük yaşantınıza devam edebilirsiniz. Ameliyattan sonraki ilk iki hafta sizi yoracak ve ağrınızı artıracak aktivitelerden uzak durmalısınız. Operasyon sonrasında memelerinizi darbelerden korumalısınız ve en az iki hafta cinsel ilişkiden uzak durmalısınız. İlk birkaç hafta boyunca, meme dokusunu destekleyici bir sütyen kullanmalısınız (örneğin sporcu sütyeni) ve memelerdeki ödemden kaynaklanan şişlikler geçesiye kadar sütyen kullanımına devam etmelisiniz. Genelde doktorlar kendiliğinden eriyen ameliyat iplikleri kullanırlar ve gizli (estetik) dikiş atarlar. Bu dikişler kullanıldığından dikiş almaya gerek kalmaz. Nadir de olsa meme ucunda ya da başında his kaybı oluşabilir. Bu his kaybı kişiye ve operasyonun oluşumuna göre farklı zamanlarda ortadan kaybolur. Ameliyattan iki hafta sonra kişiler uzun soluklu yürümeye, dört-altı hafta sonra göğüs ve kolları zorlamayan sportif aktivitelere başlayabilirsiniz.


EuroZen Hair Transplant İletişim

Mesajınızı bırakın en kısa sürede sizi arayalım.
pin_drop

Konum

Fulya Mahallesi Büyükdere Caddesi No:74 A Blok B1 D:167 Torun Center Yatay Ofisler Şişli / İstanbul

phone

Telefon Numaraları

+90 (542) 231 2802
+90 (212) 347 5554

Bizimle İletişime Geçin