Küçük göğüse sahip kadınların bu sorunu artık aşılamayacak gibi değil. Günümüzde artık birçok kişi meme büyütme estetikleri yaptırıyor ve çoğu da bu durumdan oldukça memnun. Meme büyütme için farklı farklı teknikler kullanılıyor ve operasyon öncesi, sırası ve sonrası oldukça kolay, ağrısız geçiyor. Kadınlığın en önemli göstergesi olan göğüsler olması gerekenden küçük olduğu zamanlarda bayanlar kendilerini eksik hissedebilir, özgüveni zedelenebilir. Artık bu sorunun çözümü oldukça kolay ve pratik. İşte size meme büyütme hakkında herşey.

MEME BÜYÜTME NEDİR?

Meme büyütme kadınlarda küçük boyutta olan memelerin silikon implant olarak adlandırılan protezler ile ya da yağ enjeksiyonları kullanılarak göğüslerin istenilen boyutlara getirilmesi işlemine denir. Bazı memeler çift ya da tek taraflı olarak gelişme kusuru barındırır veya gebelik sonrası kilo alıp vermeye bağlı olarak meme dokusu hacmini kaybeder. Kanser vb. hastalıklarda meme dokusunun çıkarılması gerekebilir, işte bu durumlarda meme büyütmek adına kullanılan yöntemler hasta ve doktor arasında tartışılır ve uygun yöntemin seçilmesi ile tedavi sürecine başlanır. Yapılan uygulamalar sonrasında ise daha iri ve dolgun göğüslere sahip olunur.

MEME BÜYÜTME UYGULAMALARI HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR NELERDİR?

  1. Meme büyütme ameliyatından sonra sünger ve silikon dolgu destekli sütyenlerden kurtulur muyum?

Türk kadının vücut yapısında kalçalar büyük, memeler daha küçüktür. Bu durum kişiyi orantı konusunda oldukça rahatsız eden bir durum olduğu için sünger destekli sütyenler kullanılarak telafi edilmeye çalışılır. Ancak bikini ve dekolte giyilmesi gereken zamanlarda buna pek de imkan kalmıyor. Fakat silikon taktırınca süngerli sütyenlerden tamamen kurtulursunuz.

  1. Memelerimin biri normal ama biri çok küçük. Tek taraflı silikon takılabilir mi?

Gerçek şudur ki hiçbir kadının bir memesi ile diğer memesi birbirinin aynısı değildir. Arada farklılıklar vardır.  Bu durum ise meme büyütme ameliyatı sırasında her iki memeye farklı boy silikon koyularak düzeltilmektedir. Tek memeye silikon koymayı doktorlar pek tercih etmez. Bunun sebebi ise kıvam farkı yüzünden ilerleyen zamanda eşitsizlik olabilmesi. En uygunu ise her iki memeyi de eşitleyecek boyutlarda protezler kullanmak.

  1. Mememde his kaybı olur mu?

Meme küçültme ameliyatı sonrasında his kaybı riski az da olsa mevcuttur. Fakat meme büyütme ameliyatında his kaybı söz konusu bile değildir. Çünkü meme başından kesi yapılmaz. Memenin çoğu hissi meme başında bulunmaktadır. Bu yüzden his kaybı olmaz. Ancak meme başından yapılan silikon ameliyatları sonunda az da olsa his kaybı oluşabilir. Çoğu doktor meme başından silikon koymaz.

  1.  Bebek emzirebilir miyim?

Göğüs büyütme ameliyatında emzirme ile alakalı bir sorun olmaz. Meme küçültme yapıldığnda süt verme fonksiyonunun bozulma olasılığı vardır. Ama büyütmede kullanılan silikon sayesinde çoğu hastalar memelerin öne doğru çıkması sebebiyle daha rahat emzirirler. Ayrıca göğüste kullanılan bu silikonlar bebek emerken eriyerek ağzına gelmez ve bebeğin hayatını tehlikeye atmaz.

MEME BÜYÜTME OPERASYONLARINI KİMLER YAPTIRABİLİR?

Göğüslerinde bu sorunu yaşayan bayanlar eğer başka bir hastalığı ya da operasyon için uygun olan her bayan hasta 18 yaşını doldurduktan sonra kendi isteklerine bağlı olarak bu ameliyatları olabilirler.

MEME BÜYÜTME UYGULAMALARI FİYATLARI NEDİR?

Meme büyütmek için eğer implant dolgular kullanılacaksa bunlar anestezi altında ameliyatla gerçekleşmektedir. Bu ameliyatların fiyatı ise gidilen hastaneye, doktorun kalitesine, kullanılan malzemenin kalitesine ve markasına göre değişim göstermektedir. 2000 türk lirasından başlayan fiyatlar 9000 türk lirasına kadar değişmektedir. SGK anlaşmalı özel hastanelerde ise bu fiyatlar daha düşük karşınıza çıkmaktadır.

MEME BÜYÜTME AMELİYATLARI NASIL YAPILIR?

Silikon meme protezi kullanılarak yapılan göğüs büyültme ameliyatları ortalama 45 dakika – 1 saat kadar sürmektedir. Ameliyat genel anestezi altında yapılmaktadır. Hasta 1 gece hastane de kalır. Ameliyat sonrası 1. Haftanın bitmesiyle günlük yaşamına geri dönebilir. Yeni yapılan göğüslerin şekillenmesi ve vücuda uygun bir form kazanması 3-6 ay sonrası gerçekleşir. İlk başta dik ve gergin olan memelerin, yer çekimi etkisi ve doku esnemesi etkisiyle ideal formu yakalaması için zamana ihtiyacı vardır. Ameliyat sonrası memelerde şişlikler görülebilir. Bu durum normal ve geçicidir.

MEME BÜYÜRME OPERASYONLARI ÖNCESİNDE VE SONRASINDA YAPILMASI GEREKENLER NELERDİR?

Silikon ameliyatları yaklaşık olarak 1 saat sürer. Ameliyat günü ve ertesi gün taburcu işlemleri yapılır ve hastanın eve gitmesi sağlanır. İlk iki gün genellikle istirahat edilerek geçirilmeli. Bu dönemde protezin kas arkasına ya da kas önüne konulmasına göre farklı şikâyetler olabilir. Ağrı çok fazla olmaz fakat dolgunluk hissi bir kaç gün kişiyi rahatsız edebilir. İlk iki günde biraz şişlik olur, üçüncü günden itibarense bu şişlikler azalmaya başlar. Bu estetik sonrası ödemdir. Kas arkasına konulan protezlerde kol hareketleriyle ağrı artabilir. Fakat sadece ilk günler olur. İlk iki günde artan göğüs ödemi (şişlik), üçüncü günden itibaren azalır. Kol ve gövde üçüncü günde oldukça rahatlar. Ameliyatın ertesi günü sadece silikonun yerleştirildiği yerde bulunan ten rengi bir bant kalır. Tekrar pansuman yapılmaz. Üçüncü gün bu bantı çıkartmadan duş alabilir ve sporcu sütyenlerinden giyebilirsiniz. 14. gün bu bant doktor kontrolünde çıkartılmalıdır. Arkasından da iz tedavisine başlanır. Ameliyat sonrası bir ay boyunca sporcu sütyeni kullanarak memenin şekillenmesi sağlanmalıdır.


EuroZen Hair Transplant İletişim

Mesajınızı bırakın en kısa sürede sizi arayalım.
pin_drop

Konum

Fulya Mahallesi Büyükdere Caddesi No:74 A Blok B1 D:167 Torun Center Yatay Ofisler Şişli / İstanbul

phone

Telefon Numaraları

+90 (542) 231 2802
+90 (212) 347 5554

Bizimle İletişime Geçin