Kol liposuction nedir?

Vücutta yağların kitlesel dağılımına bakıldığında kollarda basenlerde, kalçalarda, göbek bölgesinde yoğunlaştığı görülmektedir. Fazla kilolu bireylerin derileri kilo alımına paralel olarak iç basıncın etkisiyle esnemeye ve sarkmaya başlamaktadır. Zamanla bölgedeki kaslar zayıflamaya başladığından vücut bölgelerinde görülen sarkma sorunları kaçınılmaz olur. Genellikle derinin dışarıdan sarkan ve pürüzlü şekildeki yapısı en son aşama olarak germe operasyonlarıyla tedavi edilmektedir. Ancak bazı bireylerde var olan sarkma sorunları germe ameliyatlarına ihtiyaç kalmadan tedavi edilebilmektedir. Bu konuda uygulamada var olan ameliyatsız kol germe tedavisi basit sorunların çözümünde uygulanabilmektedir. Radyofrekanslarından yararlanılarak derialtı dokunun ısısının artırılmasına paralel olarak bölgedeki yağların yıkımı sağlanır. Termi tight olarak bilinen bu yöntem bazı hastalarda uygun değildir. Bu nedenle başka bir seçenek olarak liposuction tedavisi uygulanabilmektedir.

Kollarda sarkma sorunları kollar yana kaldırıldığında yarasa kanadı şeklinde çirkin görüntüyle insanları rahatsız eder. Liposuction tedavisiyle bölgede daha önce farklı denemeler yapıldığı halde yok edilemeyen sorunlu yağ eritilerek vücuttan uzaklaştırılmaktadır. Kol liposuction tedavisi bir anlamda kolda birikmiş olan yok edilemeyen yağların emilerek dışarı alınması işlemine denilmektedir. Kol liposuction tedavisi deri kalitesi iyi ve bununla beraber sarkıklığın olmadığı hastalarda çok daha iyi sonuçlar vermektedir. Estetik anlamda bu hastalarda ekstradan derinin uzaklaştırılması gibi sorun olmayacağından ötürü doğal haliyle kolda belirgin incelme olur ve görünümü güzelleşir. Tabi bunun yanında alınan yağ kitlesine paralel olarak buruşmayla ve sarkmayla sonuçlanan kişilerde zorunlu olarak derinin alınması söz konusu olabilir fakat burada yapılan işlem için belirgin iz sorunu germe ameliyatlarındaki kadar çok değildir. Kol liposuction işlemi için yapılacak olan tanımlamalar hastadan hastaya değişen uygulamalardan ötürü farklı şekillerde ifade edilebilir. Her hastada ortak olan noktaysa yağ emilimini sağlamak için kullanılan cihazların aynı olmasıdır. smart lipo ve slim lipo adı verilen cihazların yardımıyla kol bölgesinde birikmiş olan yağ kitlesi eritilir ve kanuller vasıtasıyla uzaklaştırılır. Bu sebeple kol liposuction işlemine eritme vakumlama işlemi denilmektedir. Kol liposuctionu için ortalama bir saat kadar süren operasyonla ertesi gün normal hayata dönülebilen deri altında bulunan fazla yağ dokularının ince metal kanül yardımıyla küçük deliklerden deri altına sokulmasıyla alınması işlemidir tanımı yapılabilir. Kol liposuctionda kliniklere başvuran hastaların akıllarına takılan soruların olması yani yöntemin sonuçları ve hayati tehlikeleri açısından yoklanıp yoklanmaması normaldir.

Kol Liposuction Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

İşlem için her ne kadar basit tarifi yapılsa da kesilerin açılıyor olması ufak da olsa insanların aklında şüphelerin belirmesine neden olmaktadır. Uzun süreli girişimlere rağmen kol bölgesindeki soruna çözüm üretilememesi sebebiyle hastaların aklına takılan soruların en başında başarı oranının ve sürekliliğinin ne durumda olduğuyla ilgilidir. Yine uygulanacak olan işlemin cerrahi bir içerik mi yoksa basit bir laporoskopik ameliyat gibi kolay bir şekilde atlatılacak bir işlem mi olup olmadığı hakkında ortaya çıkan sorular vardır. Kol liposuction işlemi hayati tehlike barındırmayan, büyük dikişlerin oluşmadığı sorunsuz bir cerrahi işlemle uygulanmaktadır. Kol liposuction hakkında sıkça sorulan sorular yazımızda ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Kol Liposuction İşlemini Kimler Yaptırabilir?

Kol liposuction işleminde hastanın kol bölgesinde var olan soruna göre müdahale edilmektedir. Genellikle kol liposuction işlemi için başvuruda bulunan ve muayene sonucunda yapılması uygun görülen hastalar kol bölgesinde bulunan yağların uzun süreden beri diyet ve egzersiz uygulanmasına rağmen giderilemediği hastalardır. Kollarında yarasa kanadı şeklinde sarkıklık bulunan ve istenmeyen yağlardan ötürü estetiği bozulmuş derilere sahip olan bireyler kol liposuctionu yaptırabilmektedir. Kol liposuctionunu kimlerin yaptırabildiğiyle ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Kol liposuction Fiyatları

Kolda var olan soruna göre liposuction için uygulama sayısı değişmektedir. Bazı hastalarda liposuctionla birlikte artan derinin vücut dışına çıkartılması gerekebilmektedir. Yapılan tüm işlemler başlı başına maliyeti etkilemektedir. Kol liposuction fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Kol liposuction Nasıl Yapılmaktadır?

Kol liposuction işlemlerinde slimlipo cihazlarla birlikte metal borular kullanılmaktadır. kanüllerin çapları 2-5mm arasında değişiklik göstermekte olup, uzunlukları 10-45cm arasında değişmektedir. Bireyde bulunan yağ sorununa göre uygulanacak konum ve miktara bağlı olarak uygun olan kanül seçiminin ardından bu kanüllerin bir ucu vakum uygulama özelliğine sahip şeffaf hortuma bağlanır. Yağ alımın yapılacağı bölgeden yağ çekilmeden önce kanamayı azaltmak ve dokunun kolayca alınabilmesini sağlamak için karışım enjekte edilmektedir. Ardından cihazla eritilen yağ kitlesi çekilmeye başlanır. Bu işlem sonunda bölgedeki yağ hücreleri eksilmektedir. Bu nedenle ilerleyen dönemde bu bölgede tekrar hücre oluşumu olmaz. Yapılan işlemin en başından sonuna kadar hastaya anestezi uygulanmaktadır. Bu sebeple işlemlerin tam teşekküllü sağlık birimlerinde yapılması uygundur. Kol liposuctionunun nasıl yapıldığıyla ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Kol liposuction Öncesinde ve Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Uygulama sonrasında kısa bir süre hastanede gözetim altında tutulan hastaların uygulama öncesinde işlem anestezi gerektirdiğinden ötürü yeme içme yasaklarına uymaları gerekmektedir. Uygulamanın ertesi gün normal hayata her ne kadar dönülebiliyor olsa da kol hareketlerinde kısıtlılık yaşanabilmektedir. Liposuctionu takip eden günlerde verilen bandaj tedavisi uygulanmalıdır. Ayrıca kollara uygulanacak kuvvet olumsuz sonuçlanabileceğinden ağır kaldırılmamalıdır. Kol liposuction öncesi ve sonrası dikkat edilmesi gerekenler hakkındaki tüm maddeler için tıklayınız.


EuroZen Hair Transplant İletişim

Mesajınızı bırakın en kısa sürede sizi arayalım.
pin_drop

Konum

Fulya Mahallesi Büyükdere Caddesi No:74 A Blok B1 D:167 Torun Center Yatay Ofisler Şişli / İstanbul

phone

Telefon Numaraları

+90 (542) 231 2802
+90 (212) 347 5554

Bizimle İletişime Geçin