Kol Germe Operasyonu Nedir?

Kol germe , kolun üst kısmında arka ve iç bölümlerinin kötü görünmesine sebep olan şekilsel bozukluğun cerrahi işlemler uygulanarak görüntüsel açıdan var olan sorunların ortadan kaldırılması işlemine denilmektedir. Kol germe operasyonu, ailevi yatkınlık, yaşlanma, kilo alıp-verme, güneşe maruz kalma, yer çekimi gibi etkenler deri ve derialtı dokusundaki gevşemelere yol açması sebebiyle kişiler kollarını iki yana kaldırdığında yarasa şeklinde sarkmanın meydana gelmesi gibi durumlarda uygulanan yöntemdir. Bu yöntem daha çok ağır derecede sarkmaların varlığını gösterdiği bireylerde uygulanmaktadır. Normalde hafif sarkma sorunlarında AWT yeterli gelebilmektedir.

Cerrahi uygulama gereken bireylerde deri kalitesi sağlamsa liposuctionla bu görüntü yok edilebilir. Fakat cerrahi uygulama basamağında kol germe operasyonuna ihtiyacı olan bireyler için deri bütünlüğünün halen var olduğu söylenemez. Bazı bireylerde kol germe operasyonları kompleks uygulamaları da gerektirebilmektedir. Bu nedenle kol germe işlemi kişiden kişiye değişen uygulamalar bütünüdür. Ortalama birle üç saat arasında değişen bir cerrahi operasyon sonucunda deride çatlak ve sarkmaları bulunan bireylerin kollarının estetik görüntüye kavuşturulması işlemine kol germe operasyonu denilmekte olup, bütününde bazen liposuction işlemini gerektirebilmektedir. Tıpta brachioplasti olarak geçen kol germe operasyonunda uygulanacak olan işlemler kişiden kişiye değişiklik gösterebilmektedir. Deri ve deri altı dokusu zayıflamış kişilerin uzmanlara başvurarak yardım istedikleri kol sarkma sorunları ileri derecede hal aldıysa cerrahi kaçınılmaz sonuç olmaktadır. Özelliklede estetik cerrahları hastaların çoğunluğunda kısa kollu kıyafet kullanımında kısıtlanma şikâyetleri işitmektedir. İşte bu durumun temel sebebi kol sarkışının kolların hareketi sırasında dışarıdan yarasa kanadı görünümünde kötü bir halde olmasıdır. Bu durumla karşılaşmamak için yapılabilecek müdahale aslında ilk aşamada liposuction işlemidir. Ancak deride deformasyonların oluşması durumunda liposuctionla birlikte kol germe ameliyatının yapılması şart hale gelir. Germe operasyonu için genel bir tanımlama yapmak gerekirse çeşitli nedenlere bağlı olarak bireylerin kol üst kısımlarında deri bütünlüğünün deformasyonu, yağ dokusunun fazlalığı veya her ikisi birlikte yağ doku fazlalığı ve deformasyon görülmesi durumunda yapılan cerrahi işlemle gergin ve düzgün görünen kol yapısının tasarlanması işlemine denilmektedir denilebilir. Kol germe operasyonu anestezi altında yapılan işlem olup, estetik cerrahları tarafından yürütülen deri fazlalığını alma, içi boşalmış derinin konturunu düzeltmek için yağ enjeksiyonu yapma veya yağ emme gibi farklı teknikleri gerektirebilmektedir. Her ne olursa olsun güzellik uğruna da olsa bireylerin germe operasyonu hakkında bilmedikleri gizemli konular ilgi çekmekte ve benzer sorunu olan kişiler tarafından oldukça fazla sayıda sorular sorulmaktadır.

Kol Germe Operasyonunda Sıkça Sorulan Sorular Nelerdir?

Anestezik işlem olması anestezi türü hakkında bireylerin sorular sonrasına neden olabilmektedir. Bir yerde fazla olan yağın veya derinin alınması nedeniyle hayati risklerinin ne durumda olduğuyla ilgili soruların sorulması şaşırtıcı olmaktan çıkmaktadır. Doğal olarak bu operasyonu geçirmeyi planlayan bireyler bu konu hakkında oldukça fazla soru sormaktadır. Kol germe operasyonunda sıkça sorulan sorular yazımızda tüm soru ve cevaplara ulaşabilirsiniz.

Kol Germe Operasyonuna Kimler Yaptırabilir?

Kol germe operasyonu kolda bulunan anatomik yapının bozukluğu sebebiyle oluşturduğu görüntünün estetik cerrahları tarafından yapılan işlem sonrasında güzelleştirilmesi işlemine denilmektedir. Kol germe operasyonlarına kimler adaydır diye sorulan yaygın bir soru bulunmakta olup, bu konuda kilo almış deri deformitesi fazla olan bireyler, kilo vermiş fakat yine deri deformitesinin bozukluğu sebebiyle sarkma sorunu yaşayan bireyler adaydır denilebilir. Kol germe ameliyatında ihtiyaç duyabilecek kişiler sadece kilo alıp vermeden kaynaklı sarkmaları nedeniyle cerrahlara başvurmamaktadır. Memesi alınan bireyler lenf ödem yaşayabileceklerinden ötürü memenin alındığı taraftaki kolda sarkmaların olması durumunda da uygulanabildiğinden bu kişilerde sağlık için sıkıntılı bir durum yoksa tedavi olabilirler. Kol germe operasyonlarını kimlerin yaptırabildiğiyle ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Kol Germe Operasyonu Fiyatları

Kol germe operasyonlarında uygulanacak olan anestezik müdahale, yaş, uygulama sayısı, operasyonun gerçekleştirildiği sağlık kuruluşu gibi nedenlerden ötürü fiyatları belirleyen hastaya bağlı nedenler ve çevresel nedenler değerlendirilmelidir. Bu sebeple net bir rakam vermek bu operasyonlarda muayene olmadan mümkün değildir. Kol germe operasyonu fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Kol Germe Operasyonu Nasıl Yapılır?

Cerrahi anesteziyle birlikte vardır. Ufak bir cerrahi müdahale olsa bile anestezi alınması hep söz konusudur. Burada alınacak olan anestezi çeşidini belirleyecek olan cerrahi olarak yapılacak işlemdir. Söz konusu olan kol germe operasyonlarında alınabilecek anestezi türleriyse genel ve lokal anestezi türlerinden birisi olabilir. En fazla üç saat kadar sürecek olan kol germe operasyonunun nasıl yapıldığı konusunda enine ve boyuna kesilerin açıldığı bilinmelidir. Bu şekilde germe ameliyatıyla gerek dolgu yapılarak gerekse de fazla deri alınarak kesiler dikilir. Bu durumda koltuk altında ve kolda iç tarafta boyuna çizgi şeklinde dikiş izleri oluşabilmektedir. Kol germe operasyonlarının nasıl yapıldığı hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Kol Germe Operasyonundan Önce ve Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Operasyon öncesinde hastanın genel sağlık durumunu korumasına dikkat etmesi gerekmekte olup, ilaç almaması gerekmektedir. Rutinde ameliyat öncesi hazırlık kurallarına uyulması şarttır. Kol germe operasyonu sonrasında kolların yüksekte tutulmasına dikkat edilmelidir. Bandaj uygulamasına özen gösterilmelidir. Kol germe operasyonu öncesi ve sonrasında dikkat edilmesi gerekenler hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.


EuroZen Hair Transplant İletişim

Mesajınızı bırakın en kısa sürede sizi arayalım.
pin_drop

Konum

Fulya Mahallesi Büyükdere Caddesi No:74 A Blok B1 D:167 Torun Center Yatay Ofisler Şişli / İstanbul

phone

Telefon Numaraları

+90 (542) 231 2802
+90 (212) 347 5554

Bizimle İletişime Geçin