Yüzümüzde tüm organlar birbirleri ile bir uyum içerisindedir. Kaşlar, gözler, burun ve ağız estetik bir uyum oluşturur. Özelliklede kaşlar simanın oluşmasında önemli bir rol üstlenir. Ayrıca erkeklerde ve kadınlarda farklı kaş yapıları varlığını göstermektedir. Kaşlar şekilleri itibariyle de bir bireyden diğerine farklılık gösterir. Bakışların estetiğini önemli ölçüde etkileyen kaşların göz ve burun ile uyumsuzluğunun bulunması estetik açıdan ve güzellik açısından eksiklikler oluşturabilir. Örneğin kaşları aşağıya doğru konumlanmış bireyler sürekli yorgun görünen bir izlenim vermektedir. Kaşlarda var olan bu estetik uyumsuzluklarının cerrahi operasyonla düzeltilmesi işlemine kaş kaldırma denilmektedir. Yaşa ve cinsiyete göre değerlendirmeler yapılarak kaş kaldırma operasyonları için planlama yapılmakta olup, kişilere güzel estetik bakış kazandırılmaktadır. Yüz estetiği işlemlerinden yüze yağ enjeksiyonu, yüz gençleştirme tedavisi gibi durumlarda kaş kaldırma ameliyatı komplike bir tedavi niteliği göstermektedir.

Kaşlar normalde alınarak şekil verilebilen oluşumlardır. Ayrıca botoks ve kalıcı makyajla da bu estetik sorun çözülebilmektedir. Ancak bu çözümler kalıcılık içermez. Bu nedenle kaş kaldırma ameliyatları, askı ve endoskopik kaş kaldırma yöntemleriyle düzeltilebilmektedir. Gözleri gölgeleyen, yüze kızgın ve yorgun bir ifade veren, formunu kaybetmiş kaşlara yapılan bir operasyon olan kaş kaldırma genç görüntüsünü kaybeden kaşlara sahip bireylere uygulanan tedavi sonrasında yüzün kaybettiği aydınlık havayı tekrar vermektedir. Geniş alın kasları ve bu alanı destekleyen dokuların yaşa bağlı olarak zayıflamaya başlaması yumuşak bir dokuya sahip olan kaş bölgesini zayıflatarak, düşmesine sebep olmaktadır. Bu durum ise yüz estetiğinin bozulmasına neden olmaktadır. Kombine bir ameliyat olarak planlanabilen kaş kaldırma ameliyatlarında göz kapağı estetiği, alın germe, şakak germe, yüz germe gibi ameliyatlar da yapılabilmektedir. Kaş kaldırma işlemi için ameliyatlı ve ameliyatsız iki yöntemden bahsedilebilir. İple askı yapılarak kaşın yukarıya doğru estetik kriterlerinde kaldırılması işlemi de kaş kaldırma işlemidir ve cerrahi işlem gerektirmez. Öte yandan endoskobik kaş kaldırma için ise saçlı deri içerisine açılan küçük kesilerden girilerek kaşın yukarıya çekilmesi söz konusudur ve cerrahi gerektirir. Kanama ve enfeksiyon ihtimali çok düşük olan saçlı deri içerisine açılan kesilerden girilerek kaşın kaldırılması işlemi ile özellikle de bayanlar istedikleri görünüme kavuşmaktadır.

Kaş Kaldırma Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Genç insanlarda yapılabilen ve sadece kaşlara şekil kazandırmak için yapılan bir ameliyat olan kaş kaldırma farklı yöntemler kullanılarak yapılabilmektedir. Cerrahi bir nitelik taşıyan endoskopik yöntem ve cerrahi gerektirmeyen iple kaş kaldırma yöntemi ile hastaların kaşları burun, göz ve ağızla yani yüzün tamamıyla uyum haline getirilmektedir. Özellikle uzmanlara gelen kaş kaldırma taleplerinin orta ve genç yaşta olan bireyler olması göze çarpmaktadır. İşlemin farklı yöntemlerinin getirdiği avantajlar ve dezavantajlar yönünden gerçekleştirildiği düşünülecek olursa insana durum karmaşık gelebilmektedir. Bu karmaşıklık kafalarda soruların oluşmasını sağlar. Kaş kaldırma hakkında sıkça sorulan sorular yazımızdan tüm soru ve cevaplara ulaşabilirsiniz.

Kaş Kaldırmayı Kimler Yaptırabilmektedir?

Kaş kaldırma tedavisi için uzmanın karar verdiği yönteme göre bireyler tedavi olmaktadır. Uygun olan seçilen yöntem bireyler için bazen sınırlama getirebilir. Genellikle genç ve orta yaşlı olan bireylerin talep ettikleri kaş kaldırma işlemi için 18 yaşın üstünde kronik hastalık sıkıntısı bulunmayan bireyler cinsiyet ayrımı olmaksızın yaptırabilmektedir. Kaş kaldırmayı kimlerin yaptırabildiği hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Kaş Kaldırma Nasıl Yapılmaktadır?

Kaş kaldırma işlemi operasyonla ve askılama yöntemiyle yapılabilmektedir. Farklı yöntemlerin söz konusu olduğu tedavinin nasıl yapıldığı hakkında yapılacak açıklamaların her yöntem için ayrı ele alınması gerekmektedir. Yatay kırışıklıkların azaltılması, kaşların doğal kemerinin tekrar kazandırılması ve gevşeyen kasların sıkılaştırılması için iple askı yönteminde kaşlar frontal kemiğe asma tekniğiyle sabitlenir. İşlem için anestezi gerekmez. Ameliyatla endoskobik olarak küçük saç derisi üzerindeki kesilerden girilerek kaşların yukarıya pozisyonlanması cerrahi teknik içeriğindedir. Kaş kaldırmanın nasıl yapıldığı hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Kaş Kaldırma Fiyatları

Yüz estetiğinin önemli bir unsuru olan kaşlar görüntüsel açıdan, çatık, yorgun, üzgün bir görünümle bireyleri ifade edebilmektedir. Mimikleri oluşturan önemli bir unsur olan kaşların aşağıya doğru düşmüş olması istenmeyen bir durumdur. Günümüzde estetik ve plastik cerrahi alanında artık kaş estetiği açısından sıkıntı yaşayan bireyler tedavi edilebilmektedir. Gerek cerrahi tekniklerle gerekse dikişsiz tekniklerle bireyler istedikleri kaşlara sahip olabilmektedir. Bireylerin kaşlarındaki görünüm nedenlerine bağlı olarak kaş kaldırma işlemi kombine işlemler gerektirebilir. Komibne işlemler arasında alın germe, şakak kaldırma gibi farklı detaylar yer alabilir. Doğal olarak da kaş kaldırma fiyatları uygulanan işlem sayısı paralelinde değişiklik gösterir. Kaş kaldırma fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Kaş Kaldırma Öncesi Ve Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kaş kaldırma tedavisi cerrahi gerektiren ve cerrahi işlem gerçekleştirilmeden yapılan farklı yöntemlerle gerçekleştirilir. Farklı yöntemlerin bulunmasından ötürü kaş kaldırma öncesi ve sonrası dikkat edilmesi gereken konular değişiklik göstermektedir. yöntemlerden cerrahi nitelik taşıyan uygulama genel anestezi ya da lokal anestezi altında yapıldığından ötürü hastanın kan tahlillerinin yapılmış olması gerekmektedir. Ayrıca her ne kadar kanama riskinin az olduğu bir yöntem olsa da kan sulandırıcı kanamayı artırıcı ilaç kullanılmamalıdır. Kaş kaldırma öncesi ve sonrasında dikkat edilmesi gerekenler hakkında tüm maddeler için tıklayınız.


EuroZen Hair Transplant İletişim

Mesajınızı bırakın en kısa sürede sizi arayalım.
pin_drop

Konum

Fulya Mahallesi Büyükdere Caddesi No:74 A Blok B1 D:167 Torun Center Yatay Ofisler Şişli / İstanbul

phone

Telefon Numaraları

+90 (542) 231 2802
+90 (212) 347 5554

Bizimle İletişime Geçin