Kaş Ekimi

Kaşlar, insan yüzünde nispeten küçük bir yer kaplamalarına rağmen hem genel görünüşe olan etkileri, hem de yüz ifadelerinde oynadıkları rol düşünüldüğünde yüzdeki en önemli detaylar arasında yer alırlar. Bundan dolayı kısmi ya da tamamen ortaya çıkabilecek bir kaş kaybı her insan için ciddi bir sorun teşkil eder. Günümüzde tıp, bu probleme kaş ekimi olarak bilinen bir tedavi yöntemi ile cevap vermektedir. Hem kaşları çeşitli nedenlerden dolayı seyrelen ya da hasargören, hem de daha dolgun kaşlara sahip olmak isteyen insanların sıklıkla başvurduğu ve tatmin edici sonuçlar aldığı bir yöntem olan kaş ekimi, aşağıdaki başlıklar altında detaylandırılabilir:

 

Kaş Ekimi Yöntemleri ve Aşamaları

Günümüzde en etkili ve başarılı sonuç veren kaş ektirme yöntemi, FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) olarak bilinen operasyondur. Basitçe anlatmak gerekirse; FUE’de, kişinin ensesinden alınan kıl kökleri, göz üzerinde daha önceden çizilerek belirlenmiş olan alana nakledilir. Milimetrik aletler ile yapılan bu işlemde cilt kesilmez, ve kökler uzun süre beklemeden ekileceği için kök ölümü yaşanmaz. Kaşların yoğunluğuna, operasyonu geçirecek olan kişi karar verir. Türkiye’de az kişinin yaptığı, yaptırmadan önce birçok ayrıntısı hekim ile konuşulması gereken bu işlemde en fazla dikkat edilmesi gereken noktalardan bir tanesi ise, görünüme çok büyük bir etkisi olacağından, kaşların ekim açısıdır. İdeal kaş ekim açısı 25 ile 30 derecedir.

Kaş Ekimi Sonrası İyileşme Süreci

Birkaç saatlik bir süreç olan kaş ekimini takip eden ilk 48 saatten sonra, ekim yaptıran kişiler ilk yıkamayı yapabilirler ve daha sonra hayatlarına, kaşlarına zarar verecek durumlardan kaçınmaya özen göstermek suretiyle, normal bir şekilde devam edebilirler. Kaş ekimi sonrasında özel bir bakım ya da ilaç kullanımı gerekmemektedir. Kaş ekiminden sonraki 12 ile 15 günlük süreç ise özellikle önemlidir. Zira bu süreç içerisinde, dilerseniz ekimi yapılan kaşlarda fazla bulduğunuz yerleri cımbızla alabilir, ya da ek olarak bir miktar daha kaş ekimi yaptırabilirsiniz. Bu süreçten sonra, 6. haftaya kadar sürebilecek bir dökülme dönemi başlayabilir. Herkeste ortaya çıkmayan ama tamamen normal olan ve dolayısı ile kaş ekimi yaptıranların endişelenmemesi gereken bu dönemde, ekilmiş olan kaşlar hızlı bir şekilde dökülebilir. Yeni kaşlar ise dört ile sekiz ay arasında tekrar çıkarlar.

 

Kaş Ekimi Fiyatları

Kaş ekimi fiyatları, doğal olarak ekim işleminin yapılacağı yere ile değişebilmekle beraber, genelde FUE yönteminde, ekilen greft (kıl kökü) başına belirlenirler. İdeal bir kaş ektirme işlemi için net bir kıl kökü miktarı olmasa da, ortalama 300 civarında kıl kökü içeren ektirme işlemlerinin tatmin edici olduğu söylenebilir. Tabii ki bu da, kaş ekimi fiyatı gibi, doktor ile ayrıntılı olarak konuşmadan net olarak belirlenemeyecek bir faktördür.


EuroZen Hair Transplant İletişim

Mesajınızı bırakın en kısa sürede sizi arayalım.
pin_drop

Konum

Fulya Mahallesi Büyükdere Caddesi No:74 A Blok B1 D:167 Torun Center Yatay Ofisler Şişli / İstanbul

phone

Telefon Numaraları

+90 (542) 231 2802
+90 (212) 347 5554

Bizimle İletişime Geçin