Karın Germe

Karın germe ameliyatı kilo alıp verme sonucu ya da hamilelik sonucu vücudun özellikle karın bölgesinde oluşan yağlanmasının ve çatlaklarının giderilmesine yönelik etkili bir operasyondur. Burada hedef hem karın bölgesindeki yağlanmanın giderilmesi hem de varsa eğer, oluşmuş çatlakların uzaklaştırlmasıdır.

Kilo alıp vermeler sonucu ya da hamilelikten sonra karın bölgesinde bazen ne yapılırsa yapılsın giderilemeyen fazla deri ve kilolar kalabilir. Karın kaslarının da gevşemesi ve güçsüz kalması sarkma ve kilolanmayı artırır. Hamilelik sonucunda sıkı bir spor programı çoğunlukla işe yarasa da gerek bebeğin bakımından zaman yaratılamaması, gerekse yorgunluk ve yoğunluktan vücudun kendini toparlaması, karın kaslarının yeniden toplanması uzun sürebilmektedir. Ayrıca bu aşamada oluşan cilt çatlakları da can sıkmaktadır. İşte tam bu anlamda karın germe operasyonunun gerekçeleri oluşmuştur.

Karın germe operasyonu genel anestezi altında ya da spinal anestezi altında uygulanabilmektedir. Operasyona başlarken karın yağları once bir sıvı yardımı ile gevşetilir. Ardından yağ dokusu bir kanül vasıtası ile dışarı alınır ve daha önceden işaretlenmiş alanlar üzerinden yapılan kesiler ile fazla yağ dokusu, çatlaklar çıkarılır.Gevşemiş ve zayıflamış karın adaleleri güçlendirilir. Kesiler tam tabaka onarılır ve operasyon sonlandırılır. Operasyon genelde 2 saat civarında surer. Operasyondan sonra bir ya da birkaç gün karında biriken sıvının temizlenmesi amaçlı dren kullanılabilinir ve hasta 1-2 gün hastahanede yatırılır. Operasyon sonrası giydirilen korse 3-4 hafta kalmalıdır. Hastalar bu işlemden hemen sonra aynı gece ya da ertesi sabah ayağa kaldırılıp yürütülür ve kısa sürede normal yaşama dönmeleri için gerekli bilgiler kendilerine aktarılır.

Genel olarak karın germe ameliyatında göbek altındaki doku çıkarılır ve üstündeki doku da gerilerek karına yeniden bir şekil verilir. Bu esnada göbek deliğinin yeri değişmeden şekli, yeni oluşuma eşlik edecek estetik biçimde oluşturulur.

Bazan karında sarkma ve deri fazlalığının limitli olduğu görülür. Bu durumda MİNİ ABDOMİNOPLASTİ işlemi uygulanır. Burada göbek deliğine dokunmadan altında kalan bölgedeki fazla deri ve yağ dokularının alınması söz konusudur. Bu durumda kesiler ve çıkarılan parça limitli olup, bu hastaların hastahanede yatması da gerekmeyebilir. Her iki operayonda da ameliyat sonu kalacak olan iz kasık bölgesinde külot,bikini içerisinde gizli olacak şekilde planlanır.

Erkeklerde karın germe ameliyatı kadınlara göre daha sık olmasa da uygulanabilmektedir. Burada yöntem yine aynıdır ve erkek tipi göbeklenmeye uygulanacak işlem daha titiz bir çalışma gerektirir.


EuroZen Hair Transplant İletişim

Mesajınızı bırakın en kısa sürede sizi arayalım.
pin_drop

Konum

Fulya Life Residence Merkez Mah. Prof. Dr. Bülent Tercan Sok. No:16

phone

Telefon Numaraları

+90 (212) 347 5554
+90 (542) 231 2802

Bizimle İletişime Geçin