Karın Germe Operasyonu Nedir?

Anatomik olarak cinsiyet ayrımı yapılmaksızın vücudun bazı bölgeleri istenmeyen yağların kitlesel olarak birikimine uygun bir zemin teşkil etmektedir. Karın bölgesi yani abdominal bölge kilo alımı sırasında sonrasında yok edilebilmesi zor yağ kitlelerinin yerleşimi açısından uygun bir yerdir. Estetik cerrahi alanına bireylerden gelen şikâyetler arasında ön sıralarda karın bölgesi istenmeyen yağlarının düzeltilmesi talebi yer almaktadır. Alınmış olan fazla kilodan ötürü bölgedeki yağlanma, bölgenin sarkması gibi sorunlar bu bölgede fazlaca görülmektedir. Karın bölgesinde yaşanan sorunlar aslında sadece kilo alımıyla ilgili durum olmayıp özellikle kadınların gebelik dönemini geçirmeleri sebebiyle ortaya çıkabilmektedir. Bölgede uygulanan şekillendirme ve estetik görünüme kavuşturma işlemleri genel olarak ifade edilirse karın liposuctionu ve karın germe işlemlerinden ibarettir. Karın germe tıbbi litaretürlerde abdominoplasti olarak geçen işlem olup, terim olarak karın bölgesi Latincede abdomen, estetik tasarım ya da şekillendirme işlemiyse Latincede plasti olarak geçmesi sebebiyle iki kök kelimenin birleşimiyle ortaya çıkmaktadır. Peki, abdominoplasti yani karın germe nedir? Karın duvarındaki fazla yağ ve derinin çıkartılmasının ardından ve karın duvarındaki gevşemiş kasların sıkılaştırılarak karın duvarının yeniden gençleştirilip şekillendirilmesi işlemine denilmektedir. Kiloya bağlı olarak karın bölgesinde oluşan gevşekliğin sebebi olan derinin çıkartılması, gerekirse yağdokusu artmış olan şişkin görünümün giderilmesi işlemlerini de içererek yapılan yeniden düz ve ince görünüm elde etme sürecine karın germe denilmektedir. Abdominoplasti için orantısal uyumu sağlamak için aynı anda bel inceltmesi ve karın duvar kaslarının diyastaz durumlarının yok edilmesi basamaklarını içeren işlemler tanımı yapılabilmektedir. Kişilerin anatomik yapıları ve bu yapı içerisinde yer alan estetik sorunları farklılık göstermektedir. Doğal olarak kişilere yapılan karın germe müdahaleler farklı şekillerde yapılabilmektedir. Uygulamada yararlanılan karın germe yöntemleri klasik abdominoplasti, miniabdominoplasti ve marriage abdominoplasti gibi üç şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Abdominoplastide farklı uygulama yöntemlerinin bulunması sebebiyle kişilerin hangi yöntemle tedavi olmaları gerektiği hakkında estetik cerrahlarının verecekleri mesleki kararları etkili olsa bile yine de bireyler bu yöntemler hakkında araştırma yapmadan duramamaktadır. Sadece bu neden bile karın germe operasyonları hakkında sıkça sorulan sorular için gerekçedir.

Karın Germe Operasyonları Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Karın germe operasyonlarında kullanılan farklı yöntemler bireylerin kafasında soru işaretlerine sebep olur ve merak uyandırır. Aslında bu yöntemler arasında ortak nokta estetik görünüm elde etmek olup, farklılıklarıysa hastaların estetik problemlerinin temeli nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Yani teknikte aynı işlem yapılmakta fakat ciddi sorunlarda daha faklı bölgelere ve işlemlere gereksinim duyulabilmektedir. Örneğin karın derisinin esnekliğinin ileri derecede kaybolup sarktığı durumlarda klasik abdominoplasti uygulanırken, Mini-abdominoplasti orta dereceli sorunların karnın alt yarısında görüldüğü ve karın derisindeki esneklik azalmasının karnın alt yarısında izlendiği durumlarda tercih edilmektedir. Abdominoplastiyle ilgili olarak ayrıca yapılacak işlemde yer alan risklerin neler olduğu gibi sorular da bulunabilmektedir ve daha farklı merak uyandıran sorularda yer almaktadır. Karın germe operasyonu hakkında sıkça sorulan sorular yazımızdan konuyla ilgili tüm soru ve cevaplara ulaşılabilmektedir.

Karın Germe Operasyonunu Kimler Yaptırabilir?

Sağlıklı olan ve uzun süreden beri yapılan spor ve diyete rağmen karın bölgesindeki sorunun yok olmadığı kişiler karın germe operasyonu yaptırabilmektedir. Karın bölgesi sorunu sadece tekbir cinse ait bir sorun değildir. Kadında ve erkekte görülebilen bu sorun nedeniyle her iki cins için işlem yapılabilmektedir. Karın alt yarısında, karında ve bu bölgelerinde görülen yağlanmalar sebebiyle ortaya çıkan estetik sorunlarının düzeltilmesi için yapılan estetik cerrahi işlemi olan karın germe operasyonunu kimlerin yaptırabileceğiyle ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Karın Germe Operasyonu Nasıl Yapılır?

Abdominoplastiyle ilgili sık sorulan sorulardan birisi de karın germe operasyonunun nasıl gerçekleştirildiğiyle ilgilidir. Kilo verdirici işlem olarak düşünülmemesi gereken karın germe operasyonları genel anestezi altında yapılan bir operasyon olup, tam teşekküllü hastanelerde yapılan cerrahi girişimlerdir. Operasyon süresi 1 saatten başlamak üzere 5 saate kadar uzayabilen karın germe operasyonunda mayo içine gizlenebilen ve ayrıca göbek çevresine yuvarlak şekilde olan kesiler açılmaktadır. Ardından yağ dokusu ile birlikte karın derisi var olan problem durumuna göre büyüklüğe sahip olarak kaburgalara doğru kaldırılır ve buradaki zayıflık, fıtıklaşmalar onarılır ve ardından fazla olan deri kısmı kesilerek uzaklaştırılır. İçeride birikecek kanın uzaklaştırılması için dren ve klempler kullanılarak karın derisi tekrar kapatılıp dikilmektedir. Bazı operasyonlarda özellikle çok kilolu bayanlarda göbek deliğinin yeri değiştirilebilmektedir. Karın germe operasyonlarının nasıl yapıldığı hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Karın Germe Ameliyatı Fiyatları

Estetik cerrahi alanında yer alanların germe operasyonlarını alacak olan hastaların bireysel farklılıkları nedeniyle fiyatlar konusunda belirli bir rakam ifade edilememektedir. Yaş, bölgesel müdahale, cinsiyet gibi nedenlerle değişiklik gösterebilen karın germe operasyon fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Karın Germe Operasyonu Öncesi ve Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cerrahi temellere dayanan işlem olmasından ötürü karın germe operasyonlarından önce hastaların rutinde uygulanan ameliyat öncesi aç kalma süreleri gibi hazırlıklara dikkat etmesi gerekmektedir. Operasyonu takip eden günlerdeyse dikişlerin zarar görmemesi için ağır kaldırma ve ani hareketlere karşı dikkat edilmesi gerekmektedir. Karın germe operasyonu öncesi ve sonrasında dikkat edilmesi gerekenler konusunda tüm maddeler için tıklayınız.


EuroZen Hair Transplant İletişim

Mesajınızı bırakın en kısa sürede sizi arayalım.
pin_drop

Konum

Fulya Mahallesi Büyükdere Caddesi No:74 A Blok B1 D:167 Torun Center Yatay Ofisler Şişli / İstanbul

phone

Telefon Numaraları

+90 (542) 231 2802
+90 (212) 347 5554

Bizimle İletişime Geçin