Neden EuroZen Saç Ekimi Merkezi?

16 Yıllık Tecrübe

EuroZen Saç Ekim ve Estetik Merkezi, 16 yıldır saç ekimi ve estetik hizmeti veren ciddi ve oldukça deneyimli bir kuruluştur.

Transfer

Gerek yurt içi gerekse yurt dışından gelen tüm misafirlerimizin hava alanı transferleri son model lüks VIP araçlarla sağlanır.

Uzman Kadro ve Hijyenik Hastane Ortamı

Tüm işlemler deneyimli, plastik cerrahi uzmanı ve profesyonel ekiple beraber hastane ortamında gerçekleştirilir.

PRP

PRP tedavisi ile var olan ve yeni ekilmiş saçların bakımı sağlanır. Saç derisi ve kökleri yenilenir.

5 Yıldızlı Otel

EuroZen misafirlerini en iyi şekilde ağırlar. Misafirlerimiz lüks konaklama imkanlarından yararlanabilirler.

Danışman Desteği

Hastalarımız operasyonları ardında 2 yıl süreyle ücretsiz kontrol altında tutulurlar ve bu süreçte danışmanlarımızdan destek alabilirler.

16 Yıl
20103 Operasyon

EuroZen Ailesi

EuroZen Saç Ekim Merkezi kuruluşu bünyesinde 12’si plastik cerrahi alanında uzman, 19’u tam profesyonel saç ekim uzmanı ve 13’ü yardımcı hemşire olmak üzere toplamda 44 kişilik dev bir kadroya sahiptir.

İsmail ZENGİN

CEO & Hair Transplant Specialist Expert

14 years of experience hair transplant specialist expert. Hair analysis, hair transplant planning, front hair line reconstruccion, local anesthesia, micro fue, hair channel opening, hair transplantation, percutaneous technique, fue technique, lateral slit technique, hair implanter technique, medical information.

Zafer ATA

Aesthetic Plastic and Reconstructive Surgery Specialist

17 years of aesthetic plastic and reconstructive surgery specialist hair transplantation, percutaneous technique, fue technique, lateral slit technique, hair implanter technique, nose aesthetic, breast reduction surgery, face lift surgery, mammoplasty

Miray Mizan

HAİR TRANSPLANT SPECİALİST

9 years of experience hair transplant specialist. Local anesthesia, micro fue, hair channel opening, channel operation, hair transplantation.

Rukiye Sarıkuş

Hair Transplant Specialist

8 years of experience hair transplant specialist. Local anesthesia, micro fue, hair channel opening, channel operation, hair transplantation

Ali TEMUR

Hair Transplant Specialist

8 years of experience hair transplant specialist. Local anesthesia, micro fue, hair channel opening, channel operation, hair transplantation operation

Başak ÇAM

Hair Transplant Specialist

5 years of experience hair transplant specialist, micro fue, hair channel opening, channel operation, hair transplantation operation

Çağdaş DİNLER

Hair Transplant Specialist

10 years of experience hair transplant specialist. Local anesthesia, micro fue, hair channel opening, channel operation, hair transplantation operation.

Necdet KÜTÜK

Hair Transplant Specialist

10 years of experience hair transplant specialist, local anesthesia, micro fue, hair channel opening, channel operation, hair transplantation operation

Dilara TEMUR

Hair Transplant Specialist

7 years of experience hair transplant specialist, local anesthesia, micro fue, hair channel opening, channel operation, hair transplantation operation

Diğer Hizmetlerimiz

Saç Ekimi Fiyatları İstanbul

Saç ekimi fiyatları İstanbul ilimizde ortalama 5.000₺ civarındadır. Saç ekimi fiyatı saç ekimi yapacak ekibin profesyonelliği ve tecrübesiyle doğrudan ilgilidir. Saç ekim işlemi yapacak ekibin yeterliliğini referanslarını mutlaka öğrenin ve size vaadedilen sonuçları gerçekleştirebilecek bir ekip olup olmadığını değerlendirin. Eğer hasta memnuniyeti odaklı değilde ücret odaklı bir kurum olduğunu hissederseniz mutlaka o kurumdan uzak durun ve farklı klinik ve hastanelere yönelin. EuroZen ailesini saç ekimi operasyonunda tecrübeli uzmanlar oluşturmaktadır. Ekibimizi ve kısa özgeçmişlerini yukarıdaki EuroZen Ailesi bölümünden inceleyebilirsiniz. Biz EuroZen İstanbul Saç Ekimi Merkezi olarak müşteri memnuniyeti odaklı hizmet vermekteyiz bu yüzden saç ekimi fiyatı - saç ekimi başarısı oranını optimum seviyede tutmaya gayret gösteriyoruz. Tüm hastalarımızın memnuniyetini ölçüyoruz ve daha kaliteli hizmet verebilmek için onlardan değerli görüşlerini istiyoruz, değerlendiriyoruz.

Aşağıda saç ekimi fiyatları gibi en çok merak edilen ve en çok sorulan diğer konularda sizleri aydınlatmaya çalıştık. Dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçip saç ekimi hakkında merak ettiğiniz tüm konularda bizden bilgi alabilirsiniz.

Saç ekiminde kullanılan yöntemlerden biri olan FUE saç ekimi yöntemi ile yapılan saç ekimi işlemi sonrasında ki ilk hafta, saç derisi bir hayli hassas olacağından deriyi koruyu önlemler almak son derece önemlidir. Ayrıca saçların tutunma süreci olarak bilinen bu süreçte sigara ve alkol kullanımını kesmek, kirli ve tozlu ortamlardan uzak durmak, saç derisine doktorun vermiş olduklarından başka bir madde uygulaması yapmamak ve yorucu aktiviteler yapmamak hastanın yarına olacaktır. Özellikle saç ekimi uygulamasını takip eden ilk üç gün saçlar kesinlikle yıkanmamalı ve üç günün geçmesinin ardından ilk saç yıkama, saç ekim uygulamasının yapıldığı merkezde gerçekleştirilir. Saç diplerinde kırmızı noktalar ve kabuklanma meydana gelmesi son derece normal bir durumdur ve hastanın endişelenmesine gerek yoktur. Ancak kabuklanmanın kalıcı olması durumunda saçların uzamasını ve çıkmasını engelleyebilme olasılığı olması sebebiyle hastanın doktoruna danışması gerekmektedir. Saç ekimi işlemini takiben bir kaç hafta sonra başlayan ve ortalama olarak altı ay kadar sürebilen ikinci süreçte, ilk olarak zayıf saçlar dökülür ve devamında yeni saçlar çıkmaya başlar. İkinci süreç olarak adlandırılan zayıf saçların döküldüğü ve yeni saçların çıkmaya başladığı bu dönemde dikkat edilmesi gerekenler ise, saç spreyi, saç jölesi gibi ürünler kullanmamak, havuza ve denize girmemek, duş esnasında çok sıcak su kullanmamak ve yine saçları yüksek basınçlı suya maruz bırakmamak dikkat edilmesi gereken önemli hususlardır. Saçların büyük bir kısmı operasyondan sonraki altı ile dokuz ay içerisinde çıkmış olur ve saçların tamamen çıkarak uzaması ise bir yılı bulabilir.

Saç ekimi uygulaması sonrasında başa özel bir bandaj uygulanır ve uygulama yapılan kişi ortalama bir ile iki saat sonra taburcu edilebilmektedir. Saç ekimi uygulaması sonrasında oluşabilecek ağrı durumu ağrı kesiciler ile kontrol altına alınabilir ve çoğunlukla üç günlük ev istirahatı sonrasında baş kapalı olacak şekilde iş hayatına da dönüşebilir. Operasyon sonrası ilk pansuman da beşinci gün yapılmaktadır.

Saç ekimi işlemi içün çoğunlukla enseden alınan saç kökleri yani greftler uygulama alanına ekilmektedir. Nadiren de olsa bazı durumlarda hastanın şakak bölgesinde ya da ensesinde yeterli yoğunlukta sağlıklı saç bulunmadığından dolayı bu tür durumlarda hastanın göğüs duvarı, kolları ya da kıl içeren başka bölgelerinden saç kökleri alınmaktadır.

Saç ekimi veya diğer bir deyişle saç nakli, kelliğe meyilli olmayan göğüs, kol, bacak ve genital gibi bölgelerden ve özellikle enseye yakın olan başın arka kısmından alınan saç köklerinin, uygulama alanına naklinin yapılmasıdır. Saç ekiminde kullanılan ekim yapılan kıllar normallerinden ayırt edilememekte ve saç ekimi uygulamasının en önemli özelliğinden biri de saç ekimi yapılan bölgede tekrardan saç kaybı görülmemesidir. Ancak saç ekimi yaptırmadan önce saç ekimi fiyatları için yapacağınız araştırmada uzman plastik cerrahlar ile hastane ortamında yapılan operasyonları tercih ermeniz olası olumsuz komplikasyonları önlemek adına önemlidir. Bu anlamda da Eurozen Saç Ekim Merkezi gibi merkezleri tercih etmeniz yararınıza olacaktır.

Saç ekimi uygulamasının konforlu ve diğer estetik uygulamalara oranla daha kolay olması ile azalan risk faktörleri sayesinde hasta herhangi bir sorun yaşamadan saçının keyfini sürebilmekte ve günümüzde saç ekimi fiyatları pahalı bir ameliyat olmaktan çıkmış durumdadır. Saç ekimi uygulamasının en önemli avantajı, eski fotoğraflarınızda ki görünümünüze deneyimli ve alanında uzman doktorlar sayesinde en doğal haliyle kavuşmanız ile yenileyeceğiniz özgüveninizdir. Saç ekimi uygulamasının bir diğer avantajı ise yalnızca seyrelme sorununu iyileştirmekle kalmadığı gibi dilediğiniz saç modelini seçmeniz için imkan tanımasıdır. Saç ekimi sayesinde saç stilinizi ve saç uzunluğunu seçme şansınız olduğu gibi dilediğiniz zamanda stilinizi değiştirmeniz mümkündür. Bir diğer avantajı ise saç ekimi uygulaması içim herhangi bir donöre ihtiyacınızın olmamasıdır. Saç ekimi uygulaması için ihtiyaç duyulan saç kökleri, vücudunuzun kıl içeren bölgelerinden temin edildiği için ve dışarıdan herhangi bir destek almanıza gerek kalmadığı için ameliyat fiyatlarında yani saç ekimi fiyatlarında büyük ölçüde azalma olmaktadır. Saç ekimi uygulaması kısmi saç dökülmesi görülen kişilerde de aynı cerrahi yöntem uygulanmaktadır ve saç ekimi uygulaması yalnızca başa değil göğüs, kaş, bıyık, sakal ve kirpik gibi bölgelerde uygulanabilmektedir. Eğer saçınızda seyrelme hissediyorsanız konunun uzmanı olan bir doktora danışmaktan çekinmemelisiniz.

Ekilmiş olan saçlar, saç ekimi uygulamasını takip eden bir kaç hafta içerisinde dökülecektir ve bu son derece normal bir durumdur. Dökülen saçlar ortalama olarak üç ile dört ay sonra tekrar çıkacaklardır. Geçici dökülme düzeldikten sonra ekilmiş olan saç kökleri karakterlerini koruyarak dökülmezler. Ancak aynı bölgede bulunan orijinal saç kökleri zaman içerisinde dökülmeye devam edebilirler. Buna bağlı olarak saç yoğunluğunda oluşabilecek azalma için de gelecekte yeni bir saç ekimi planlanması mümkündür.

Günümüzde elli yaş üzerinde ki erkeklerin yaklaşık olarak yüzde ellisi saç dökülmesi sorunuyla karşı karşıya olduğu gibi kadınlar da bir çok faktörden dolayı bu sorunla karşı karşıyadır. İlk saç ekimi uygulamasının yapılması 1930’lu yıllara ve Japonya’ya kadar dayansada gelişen teknoloji ile birlikte saç ekimi yöntemlerinin gelişmesiyle birlikte bu uygulama daha da popüler bir hale gelmiştir. Saç ekimi ya da diğer adıyla saç nakli, vücudumuzda kellik oranının en düşük olduğu göğüs, kol, bacak ve genital bölge gibi bölgelerden ve özellikle enseye yakın olan başın arka kısmından alınan saç köklerinin, saç ekimi uygulaması yapılacak olan bölgeye naklinin yapılmasına denmektedir. En çok tercih edilen saç ekimi yöntemi ise FUE saç ekimi yöntemi olduğu gibi FUT saç ekimi yöntemi ise FUE saç ekimi yönteminin çıkmasıyla popülerliğini ve tercih edilebilirliğini yitirmiştir. Saç ekimi uygulamasını özellikle konusunun uzmanı plastik cerrahlar ile hastane ortamında yaptırılması gerektiği için İstanbul saç ekimi konusunda Eurozen Saç Ekim Merkezi gibi alanında uzman merkezleri tercih etmenizde fayda olacaktır.

Saç dökülmesi ve saç kaybı sadece erkeklerin yaşadığı bir sorun olmadığı için bir çok kadın da saçlarında seyrekleşme ve saç kaybı gibi sorunlar yaşamaktadır. Saç kaybı yaşanmasına sebep olan faktörler ise, travmatik yaralanmalar, çeşitli tıbbı rahatsızlıklar sonucu, genetik kalıtım ve yaşlanma nedeniyle görülebilmektedir. Saç ektirme ihtiyacınızı doğuran sebep ne olursa olsun, şayet vücudunuzda yeterli miktarda saç kökü mevcutsa tüm kişilere başarıyla saç nakli uygulaması yapılabilir. Saç ektirme kafa derisinin yanı sıra sakal, bıyık veya kaş gibi vücutta kıl barındıran tüm bölgelerde ki kayıplara yönelik uygulanabilmektedir. Saç ektirme yaptıracak olan kişilerin, verici alan olarak kullanılacak olan bölgelerinde yani kafalarının yan ve arka kısımlarında sağlıklı saçları bulunmalıdır.

Günümüzde saç ekimi yöntemlerinden en çok kullanılanı FUE saç ekimi yöntemidir. FUE saç ekimi yöntemi ise izsiz, ağrısız ve bıçaksız bir tekniktir. Yani alınacak olan kıl kökleri kesilerek değilde milimetrik cerrahi cihazlar ile tek tek alınarak uygulama alanına nakli yine tek tek yapılmaktadır. FUE saç ekimi yönteminin dezavantajı ise uygulamaya başlamadan önce kıl köklerinin yani greftlerin tek tek alınması gerektiğinden saçların bir numara tıraşlanarak kısaltılmasının gerekmesidir. Bu durum ise yoğun iş yaşamına sahip ve günlük yaşantısından uzun süre uzak kalamayacak olan kişiler için önemli bir sorun olmaktadır. Saçların ense kısmı ile uygulama alanından kısaltılması demek hastanın en az on beş gün günlük yaşamından uzaklaşması demektir ve bu on beş günlük süre içerisinde hastanın saçları uzuyor, kabukları temizleniyor ve hasta ancak işine dönebiliyor. Bu sorunu yaşayanlar için ise yeni bir teknik olan tıraşsız FUE tekniği var. Tıraşsız FUE tekniği sayesinde hastanın saçları tamamen tıraşlanmadan kısıtlı bir miktarda saç kökü çıkartılabiliyor ve bu sayede de hasta hemen günlük yaşamaına dönebiliyor. Tıraşsız FUE tekniği kadınlar için de oldukça avantajlıdır. Çünkü, saçların hemen hemen hiç kesilmeden nakledilmesi mümkündür. Ancak tıraşsız FUE tekniğinin bir de dezavantajı vardır. Bu tekniğin dezavantajı ise doktor, ekip ve hasta için operasyonun uzun sürmeainden dolayı daha yorucu olması, operasyonu gerektiren doktorun çok daha sabırlı ve özverili olması gerektiğinden dolayı normal operasyonlara oranla daha zor olması ve tüm bu sebeplerden dolayı bu teknik ile saç ektirme fiyatları diğer normal operasyonlara göre daha pahalıdır.

Saç ekimi yöntemlerinden biri olan PRP tedavisi, hem kadınlarda hemde erkeklerde oluşan saç kaybının tedavisinde kullanılan bir yöntem olup, saç dökülmesi sorunu yaşayan hastalar için yaşadıkları sorunu gidermek amacıyla uygulanan saç köklerini uyarma işlevi görmekte olan ameliyatsız bir tedavi seçeneğidir. Saç dökülmesinin önlenmesi amacıyla uygulanan PRP tedavi seçeneğinde tamamen doğal yöntemler ile saç derisi cilt ve saç kökleri uyarılır. Birçok tıbbi alanda tedavi yöntemi olarak uygulanan PRP tedavisinin, saç dökülmesini önlediği ve saç kalitesini arttırıcı etkilerinin olduğu kanıtlanmıştır. PRP saç ekimi operasyonuna dair herhangi bir yan etkisinin olmadığının tespit edilmesinşn yanı sıra PRP tedavisi, saç kaybı bulunan hastalar için de cerrahi olmayan yani ameliyatsız bir umut verici tedavi seçeneğidir.

Hemen hemen her tıbbi girişimde bir takım riskler olduğu gibi saç ektirme uygulamasında da çeşitli riskler bulunmaktadır. Uzun bir uygulama olan saç ektirme, kelliğin derecesine bağlı olarak bir iki yıllık bir süreçte bir kaç kez saç ekimi uygulaması yapılmasını gerektirebilir. Olasılık dahilinde olan komplikasyonlar ise, belirgin yara izi kalması, enfeksiyon ve istenilen sonucun alınamamasıdır. Tüm saydı bu olası komplikasyonlar, operasyonun uzman bir plastik cerrah tarafından ve hastane ortamında gerçekleştirilmesi durumunda oldukça az görülmektedir. Saç ektirme operasyonu sonrasında gelişen ağrı, ağrı kesiciler ile kontrol edilebilir, rahatsızlık hissinin yanı sıra bir miktar şişme ve morarma da görülebilir. Saç ektirme uygulaması için saç alınan ve uygulama yapılan bölgelerde ise ortalama iki üç ay içerisinde kendiliğinden düzelen bir hissizlik oluşabilir.

Fue Implanter Saç Ekimi Yöntemi

Fue Implanter saç ekimi yöntemi, FUE yöntemi ile toplanan saç köklerinin kısa sürede ekilmesini sağlayan bir uygulamadır. Fue Implanter Yöntemi sayesinde kanal açma ve köklerin ekim işlemi aynı anda gerçekleştirilmektedir. FUE yöntemi ile yapılan saç ekimleri için farklı bir uygulanma şeklidir. Fue Implanter Yöntemi, uygulaması geliştirildiği günden bu güne hızlı bir şekilde benimsenmiştir. Bunun temel sebebi Fue Implanter Yönteminin sağladığı faydalardır.

Fue Perkutan Saç Ekimi Yöntemi

Perkütan saç ekimi oldukça az uygulanan ve ustalık gerektiren uygulanan özel bir tekniktir. Bu tekniğin avantajı sağladığı doğal görünümdür. Başın arka tarafından alınacak greftlerin ekileceği alanda ince uçlu özel bıçaklar ile kanallar açılır. Bu kanallar düz değil yuvarlak şekillerdir. Her greft için özel bir açı verilerek ince kanallar açılır, saç tellerinin kalınlığında olan bu kanallar, tam olarak saçların girmesi için ayarlanır. Böylece yapıları farklı olan saç köklerinin tutunma oranı artar ve doğal bir görünüm kazanılır. Saç ekimi sonrasında doğal bir sonuç elde etmek için bu yöntem son derece başarılıdır. Çünkü saçların doğal görünümlü olması, her saç teline özel olarak açılmış kanallara, doğru açılada ekim yapılmasıyla mümkündür. Perkütan yöntemi ile uygun açıları verilen farklı boyutlardaki küçük kanallara yerleştirilen saç kökleri bulundukları yere tamamen yerleşir. Yerinden oynaması veya bulunduğu alanin değişmesi mümkün değildir. Bir diğer başarısı ise köklere zarar gelme ihtimalinin olmayışıdır, çünkü bu teknikte saç telleri saçlı bölgeden tutularak ekilir. Perkütan Saç Ekimi Tekniği ile yapılan saç ekiminde iyileşme çabucak gerçekleşir. 2-3 gün içerisinde iyileşen ekim bölgesinde iz de kalmaz. Fazla izotonik sıvı kullanılmadığından, saç ekiminden sonra yüzde ödem oluşumu da az olur. Diğer saç ekimi yöntemlerine göre iyileşme süresi neredeyse yarı yarıyadır. Aynı zamanda iyileşme süresince pek farklılık yaşanmaz, cilte kızarıklıklar oluşmaz.

Saç Ekimi Hastalarımızla Röportajlar

EuroZen Hair Transplant yılların birikimi ve deneyimiyle saç ekiminde son teknoloji trendlerini insan doğasına uygun şekilde kullanarak hastalarının isteklerini yerine getirmeye devam ediyor. Geçen süre içinde farklı zamanlarda EuroZen'de saç ekimini gerçekleştirmiş hastalarla saç ekimlerinin sonuçları ve İstanbul'da saç ekimi yaptırma deneyimleri konusunda iletişime geçtik. Hem sonuçlarını değerlendirdik hem de deneyimleriyle ilgili hislerini konuştuk. Bunları kendi izinleri doğrultusunda sizlerle paylaşıyoruz.

perm_identity

Micheal T. – (İngiltere - 32 yaşında) ile Röportaj

İstanbul’da Saç Ektirmek Nasıl Bir His?

Benim için oldukça eğlenceliydi. Farklı ülkelere gezi amaçlı gitmiştim. Farklı kültürlerde farklı insanlarla konuşma fırsatım oldu. İstanbul bunun en sıra dışı ve güzel olanıydı. Açıkçası bu kadar büyük ve güzel bir şehir olduğunu bilmiyordum. Bu yüzden şaşırtıcı ve etkileyici bir deneyim oldu.

İstanbul’da Saç Ekimi Fiyatları Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

Fiyatlar inanılmaz indirimli. Bu yüzden İstanbul’a gelmeyi tercih ettim. Londra’da 1000 grefti ancak 4000€ gibi fiyatlarla ektirebiliyorsunuz. Burada fiyatlar çok çok daha uygun. 4000 greft saç ekimi yaptırdım. 3 gece güzel bir otelde geçirdim. Tüm transferlerim karşılandı. Verdiğim para 2000€ bile değildi. Çok ucuz gerçekten.

İstanbul'da Saç Ektirmeyi Hasta Adaylarımıza Tavsiye Eder misiniz?

Kesinlikle! İstanbul’a seyahat etmek başta kulağa korkutucu gelse de yaptığım en doğru şeylerden biri oldu. Çok küçük maliyetle hem yeni bir ülke gördüm hem de birkaç yıldır ertelediğim saç ekimini yaptırdım. Arkadaşlarıma da tavsiye ediyorum, birkaçı önümüzdeki aylarda İstanbul seyahati planlıyor. Onlar’da EuroZen Saç Ekim Merkezi’ni tercih edecekler.

perm_identity

Dirk H. – (Almanya - 38 yaşında) ile Röportaj

İstanbul’da Saç Ektirmek Nasıl Bir His?

Güzel. Çok memnun döndüğüm gezilerden biri oldu. Daha önce de işim gereği İstanbul’da bulunmuştum. İstanbul mükemmel bir şehir. Oraya sadece turistlik amaçlı da gidilebilir. Ben hep iş için gitmiştim. Saç ekimi için geçen yıl EuroZen’i tercih ettim.

İstanbul’da Saç Ekimi Fiyatları Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

İstanbul’da saç ekimi yapan bir sürü merkez ve klinik var. Türkler bu konuda kendilerini çok geliştirmişler. Almanya’da istediğim greft sayısını ektirebileceğim uygun fiyatlı bir merkez bulamadım. İstanbul’daki klinikleri araştırdım. Fiyatlar Almanya’dakilerin 5’te 1’i civarıydı. Uzun araştırmalar yapıp EuroZen’i tercih ettim. İstediğim sayıda greft ekimi yaptılarm Maliyeti oldukça uygundu.

İstanbul'da Saç Ektirmeyi Hasta Adaylarımıza Tavsiye Eder misiniz?

Ediyorum. Hatta bendeki sonucu görüp giden arkadaşlarım da oldu. Onlar da memnunlar. Politik meselelerden önyargılı olmak yanlış. İstanbul’da bu işlemi yaptırmak çok mantıklı.

perm_identity

Moustafa E. – (Belçika - 28 yaşında) ile Röportaj

İstanbul’da Saç Ektirmek Nasıl Bir His?

Mutluluk verici. Kendimi yeniden doğmuş gibi hissediyorum. Bunun için EuroZen ekibine çok teşekkür ederim. İlgili, profesyonel ve kibarlardı.

İstanbul’da Saç Ekimi Fiyatları Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

Çok küçük paralarla çok büyük iş yapıyorlar. Belçika’da bu işlem çok pahalı. Bütçem orada bu işlemi yaptırmama izin vermiyordu. Bir arkadaşımın tavsiyesi ile geldim. Çok şaşkınım. İstanbul’da bu konuda gelişmiş bir sistem olduğundan haberim yoktu. Avrupa’da bu işi yapan klinik sayısı çok az ve pahalı.

İstanbul'da Saç Ektirmeyi Hasta Adaylarımıza Tavsiye Eder misiniz?

Evet herkese ediyorum. Sadece İstanbul’u görmek için bile gidilir. Gidin gezin, güvenirseniz yaptırırsınız diyorum. Kliniği ve doktoru görünce yaptırmaya tam olarak karar vermiştim.

perm_identity

Salvo G. – (İspanya – 42 yaşında) ile Röportaj

İstanbul’da Saç Ektirmek Nasıl Bir His?

Başta biraz korkmuştum ama güzeldi. İğneden ve operasyonlardan hoşlanmam. Saç problemimle artık baş edemediğim için arkadaşımla bir anda karar verip İstanbul’a gittik. İstanbul’a saç ekimi giden çok fazla insan tanıyorum. Memnun dönen de oluyordu. Mutsuz dönenler de oldu. Arkadaşım çok araştırmıştı. Ona güvenip onun seçimine tamam dedim.

İstanbul’da Saç Ekimi Fiyatları Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

Uygundu. Daha uyguna da bulmak mümkündü ama sonucu iyi olsun istedik. Az para vermek her zaman iyi sonuçlar vermiyor. İspanya’ya göre oldukça uygundu. Bu operasyonu bu fiyata İspanya’da yaptıramazdım. En ucuzuna da gitmek akıllıca olmazdı.

İstanbul'da Saç Ektirmeyi Hasta Adaylarımıza Tavsiye Eder misiniz?

Evet. Benim gibi aksi bir adam bile tercih ettiyse gayet akıllıca demektir! İyi araştırma yapmaları ve en ucuzuna aldanmamaları gerekiyor elbette. İstanbul’da bu işi çok yapan yer gördük. 500€’ya bile yapan yerler varmış ama sonucunun iyi olmayacağını da tahmin etmek zor değil. Kaliteli ve iyi bir klinikte yaptırmaları ve biraz harcama yapmaları gerekiyor.

Böyle güzel sonuçlara tanıklık etmek biz EuroZen ailesini de hastalarımız kadar mutlu ediyor. Kendilerine EuroZen'i tercih ettikleri; EuroZen serüvenlerini, İstanbul'da saç ekimi maliyeti, hissi ve sonuçlarını bizimle paylaştıkları için teşekkür ederiz.

Saç Ekimi Operasyonu Hakkında En Çok Merak Edilenler

Yukarıdaki bölümde sizlerle hastalarımızın tecrübelerini paylaştık şimdi hastalarımızın operasyon öncesinde en çok merak ettikleri konuları ve saç ekimi operasyonunun detaylarını paylaşacağız.

Saç Ekimi Operasyonunda Ekilen Saçlar Kalıcı mıdır Yoksa Düzenli Aralıklarla Tekrar Ektirmek Gerekecek mi?

Saç ekimi operasyonunda ekilen saçlar ense gibi asla dökülmeyen bölgelerden alınıp ekildiği için saç ekiminde ekilen saçlar dökülmezler. Siz hiç ense bölgesindeki saçları dökülmüş birini gördünüz mü :) Saç ekimi operasyonu bir veya iki seansta tamamlanır bir daha tekrarlanmaz çünkü ekilen saçlar kalıcıdır ve dökülmezler.

Saç Ekimi Sırasında Acı Hissedilir mi?

Hayır, kesinlikle acı hissetmezsiniz çünkü saç kökü alınacak bölgelere ve saç ekilecek bölgelere lokal anestezi uygulanır. Bu sayede hiç bir şekilde acı hissedemezsiniz. Hatta saç ekimi operasyonu sırasında televizyon izleyerek veya müzik dinleyerek operasyonu daha keyifli bir şekilde geçirebilirsiniz.

Ekilen Saçlar Doğal Görünür mü? (“Çim adam” benzetmeleri hakkında)

Uzman doktor kontrolünde profesyonel ve tecrübeli bir ekip operasyonu gerçekleştirirse %100 saçlarınız doğal görünecektir ve kesinliklikle saç ekimi yaptırdığınız anlaşılmayacaktır. Ekilen saçların doğal görünmesi saç ekimi operasyonunun başarısıdır. Başarılı bir saç ekimi için operasyon sırasında saç çizgisine, saçın kökten çıkış yönüne, saç köklerinin sıklığına ve ekilecek saç kökü adedine çok dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu yüzden uzman doktor kontrolünde tecrübeli bir ekibin operasyonu gerçekleştiriyor olması çok önemlidir.

Saç çizgisine dikkat edilmez ise saçlarınız uzadığında doğal görüntüyü bozan sonuçlar olacaktır. Ekilecek saç bölgesindeki saçların kökten çıkış yönüne dikkat edilerek saç kökleri yerleştirilmez ise yine saçın doğal görünümünü olumsuz etkileyecek sonuçlarla karşı karşıya kalınabilir. Saç ekimi yapılacak bölge için gereğinden az veya gereğinden çok saç kökü yerleştirilir ise köklerin alındığı bölgede(örn: ense) veya ekim yapılan bölgede seyreklikler veya dengesiz bir görüntü oluşabilir. Bu da doğal görünümü olumsuz etkileyecektir.

EuroZen ailesi olarak hastalarımıza başarılı bir saç ekimi operasyonu deneyimi nasıl yaşatılır çok iyi biliyoruz. Saç ekimi teknolojilerini sürekli takip ediyoruz en iyi sonuçlar için en iyi teknolojileri kullanıyoruz.

Saç Ekimi Operasyonu Nasıl Yapılır?

Saç ekimi işleminin nasıl yapıldığı ile ilgili çok sorular alıyoruz. Bu yüzden basitçe adım adım anlatalım.

Saç Çizgisinin Belirlenmesi

Saç ekimi operasyonuna başlamadan önce muayene edilirsiniz. Muayene esnasında saç çizginiz belirlenir.

Saç Köklerinin Alınması İşlemi

İlk olarak saçlarınız traş edilir. Daha sonra kalem(mikro motor) yardımı ile saç diplerinin etrafı silindir şeklinde açılır ve saç köklerini toplama işlemine geçilir. Bu işlem yaklaşık 1.5 saat sürer. Bu işlemden sonra 10 dk mola verilir. Ayrıca hasta operasyon sırasında istediği zaman mola talep edebilir. Eğer kritik bir işlem yapılmıyorsa mola verilir.

Saç Ekimi İşlemi

Bu aşamada yeniden saç çizgisi belirlenir. Muayene sırasında zaten belirlenmişti fakat saç köklerinin alınması işlemi sırasında kafada şişlikler oluşabileceği için ayna karşısında tekrardan saç çizgisi belirlenir. Daha sonra saç ekilecek bölgelere mikro kanallar açılır ve ekim işlemine başlanır.

Pansuman İşlemi

Saç ekimi işlemi bittikten sonra saç alınan bölgeler kapatılıp pansuman yapılır. Daha sonra sterilizasyon ve genel pansuman yapılır. Bu şekilde saç ekimi operasyonu tamamlanır :)

Saç ekimi hakkında cevap bulamadığınız sorunuz varsa veya ayrıntılı bilgi almak istediğiniz bir konu varsa lütfen bizimle paylaşmaktan çekinmeyiniz. Bizlere whatsapp, facebook messenger veya telefon numaramızı arayarak ulaşabilirsiniz.

Saç Ekimi Hastalarımızın Ziyaretçi Defterimize Bıraktıkları Görüşleri

format_quote

Saç ektirme konusunda birçok araştırma yaptım. Piyasada malesef birçok bilgi kirliğiliği mevcut. Haliyle doğru bilgiyi ayırt etmek çok güç oldu. Özellikle İstanbul saç ekimi alanında en çok rağbet gören şehir. Ancak beni bu kafa karışıklığından kurtaran ve yeri geldiğinde bizzat ilgilenen İsmail Bey’e teşekkür ederim.

format_quote

Yaş ilerledikçe malum özellikle anadolu insanında kellik problemi oluyor. Kayseri’de bir çok doktorla görüşüp bilgi aldım ancak İstanbul saç ekimi konusunda kendini kanıtlamış bir şehir. Dünyanın dört bir yanından İstanbul saç ekimi için turist çektiğinden benim için daha güvenilir geldi. Fakat turist olunca haliyle fiyatlar çok değişken oluyor. Çok iyi araştırılması gerekiyor. Fakat İsmail Bey ve EuroZen ekibi bu konuda gerçekten çok yardımcı oldular. Başarılarınızın devamını dilerim.

format_quote

Saç ektirme gerçekten çok araştırılması gereken bir konu. İstanbul saç ekimi için en uygun şehir ancak çok fazla kliniğin olması çok kafa karıştırıcı. Saç ektirme konusunda bana baştan sona pansumanlarda da dahil olmak üzere ilgisini hiç yitirmeyen Eurozen’e teşekkürlerimi sunarım.

format_quote

Saç ektirme konusunda ki korkularımı yenmeme yardımcı olan ve beni ikna edip operasyonu gerçekleştiren EuroZen’e çok teşekkür ederim

format_quote

Sağlık sektöründe bulunmama rağmen saç ektirme fiyatları bu kadar değişken olduğunu bilmiyordum. Ancak dostumun tavsiyesi ile giriştiğim benim için büyük olan bu adımda her daim yardımcı olan İsmail Zengine teşekkür mahiyetinde yorumumu bırakıyorum.

Blog

Saç Ekimi İşlemine Dair Merak Edilenler

Saç ekimi uygulaması günümüzde birçok erkek ve kadın tarafından tercih edilmekte ve cinsiyet gözetmeksizin başarıyla ve kolaylıkla yapılabilen bir uygulamadır. Başınızın arka kısmından ya da vücudunuzun kelliğe dirençli olan diğer bölgelerinden alınan daç köklerinin, başınızda saç kaybı ya da saç dökülmesi ile seyrelmesi yaşanan alanlara ekilmesi işlemine saç ekimi ya da diğer adıyla saç nakli denmektedir.

Saç Ekimi Hakkında Bilinmesi Gereken Herşey

Son yıllarda operasyonlarda başarının %99’ a ulaşması ile beraber saç ekimi operasyonuna yönelmektedir. Bu yazımızda saç ekimi hakkında merak ettiğiniz her türlü cevabı bulabilirsiniz. saç noktasında dökülme sorunu yaşayanların geneli saç ekimine yönelmektedir. Ülkemizde saç dökülmesinden muzdarip olan her 3 kişiden biri saç ekimine başvurarak sağlıklı saçlara kavuşmakta ve kellik problemi ile karşı karşıya kalmaktan kurtulmaktadır.

Greft Saç Ekimi

Saç ekimi uygulaması günümüzde artık daha konforlu ve daha kolay bir şekilde ve çeşitli yöntemler ile gerçekleştirilmektedir. Saç dökülmesi ve saç kaybı yaşadığınız bölgeye, vücudunuzun kıl içeren bölgelerinden temin edilen saç köklerinin nakil edilmesi saç ekimidir. Saç ekiminde kullanılan saç köklerine ise greft denmektedir.