Göz çevresi estetiği ile göz çevresinde zamanla oluşan kırışıklıklardan, göz kapak düşüklüğünden ve göz altı torbalarından kurtulmanız mümkün. Göz estetiği, oldukça hassas bölgede olduğu için kişinin yüzünü farklılaştırabiliyor. Bu nedenle yüzünüze en uygun şekli bulmanız önem taşımaktadır. Uzman doktorlar ile görüşmeli, isteklerinizi ve olabilecekleri tartışarak yüzünüze uygun işlem yaptırmanız gerekmektedir. Kendi yüzünüze uygun özel ölçüyü bulmanız bu aşamada büyük önem taşımaktadır. Her yaşa göre ihtiyaç farklılık göstermektedir. Doktorunuzla güçlü iletişim kurarak ihtiyaca yönelik çözümler üretilmeli, hasta mutlu bir şekilde ayrılmalıdır.

Göz çevremiz en hassas ve ince cilt yapısı olması nedeniyle yaşlanmanın ve cilt kırışıklıklarının en erken ortaya çıktığı bölgedir. Bazıları genetik, bazıları yaşlanma, bazı kişiler ise mimiklerini istemsiz olarak çok kullanmalarından dolayı kırışıklıklar artabiliyor. Göz çevresinde rahatsız eden noktalar tek tek belirlenip, bütünsel yaklaşım sağlanmalıdır. Aksi takdirde istenilen sonuç elde edilemeyebilir. Uzman doktor muayene ederken hastasını iyi gözlemlemeli; göz çevresi estetiğini göz, kaş ve yüz dengesi ile ilişkilendirmelidir. Birçok kişi 30’lu yaşlara geldiğinde göz çevresinde oluşan kaz ayağı görüntüsünden rahatsız olmaktadır. Gülümseme ve mimik hareketleri ile daha da çok belirginleşen bu çizgiler, genç yaşta kabusa dönüşebilmektedir. Bu kırışıklığı gidermede en etkili ve kolay yöntem Botox uygulamasıdır. Özellikle erken yaşta tam olarak oturmamış kırışıklıklar için oldukça etkili bir yöntemdir. Ancak kaz ayağı derinleşmiş ise dolgu ve botoks bir arada kombine edilerek tedavi uygulanabilir. Doku kaybı oluştuğu için en etkili çözüm ikili kombinedir. Botoks kırışıkları açar, dolgu ise kırışıkları doldurur. Böylece cilt kırılmalarına karşı da direnç sağlamış oluruz. Etkinlik süresi 4-6 ay arasında değişmektedir. Yüzde uyum sağlaması açısından alt göz kapakları ile kaz ayakları bir bütün olarak düşünülmemelidir. Botoks uygulaması alt göz kapağına kadar genişletme işlemi yapılmalıdır. Bu sayede doğal görünüm yakalanmış olur. Kaz ayakları kimi zaman yanaklara kadar uzanabilmektedir. Bu tarz uygulamalarda kaz ayaklarına 2 ya da 3 paralel hat üzerinden yapılmalıdır.

Kişileri rahatsız eden diğer bir sorun ise göz kapaklığı düşüklüğüdür. Göz kapaklı düşüklüğü yaş ile ya da doğumdan kaynaklı olabilmektedir. Kişi rahatsız olduğu tüm görüntülerden kurtulmak ister. Aynı zamanda kişinin görme yetkisini de sıkıntılar yaratabildiğinden tedavi şart gözükmektedir. Hastanın üst göz kapağı yeterince hareket etmediğinden gözünü tam olarak açamamaktadır. Göz kapağı düşüklüğü ameliyatı görme sorunlarını teşkil ediyorsa küçük yaşta genel anestezi altında tedavisi yapılabilmektedir. Ancak erken yaşta yapılan ameliyatlarda dokunun belli bir olgunluğa erişmesi beklenir. Yaş ilerledikçe ortaya çıkan göz kapaklığı düşüklüğü ise kas ve deri dokusu yer çekiminin etkisi ile aşağı sarkabiliyor. Gevşemiş olan bu doku sağlamlaştırılarak, sarkmış olarak kas dokusunun toparlanması sağlanır. Göz altı torbaları ise bir çok kişinin şikayetleri arasında baş sırada yer almaktadır. Göz altı torbaları, gözün altındaki yağ birikimi oluşup görsel açıdan rahatsız edici bir durum oluşturmaktadır. Burada ki çözüm ise fıtıklaşmış yağ dokusunu çıkarmak ve toparlamaktır. Göz çevresi estetiği hakkında sıkça sorulan sorular yazımızda tüm soru ve cevaplara ulaşabilirsiniz.

Ameliyat Bilgileri

Göz çevresi estetiği ameliyatları lokal ya da genel anestezi altında olmaktadır. Doktorunuzun vereceği karara göre hangi anestezi işlemi uygulanacağına karar verilir. Göz kapağı ameliyatı ve bu işlemler ile birlikte başka uygulamalarda düşünülüyor ise genel anestezi tercih edilir. Tek başına göz kapağı ameliyatı yapılacak ise lokal anestezi uygulanır. Ancak üst göz kapağı ya da alt göz kapağı ameliyatları doktorun tercihine göre anestezi şekli değişebilmektedir. Alt göz kapağı ameliyatlarında kişi psikolojik açıdan kendini rahat hissetmediğinden ve de göz kırpması olacağından genel anestezi tercih edilebilmektedir.

Ameliyat Sonrası İyileşme Dönemi

Eğer göz kapağı ameliyatı lokal anestezi ile yapılmışsa bölgesel uyuşma olduğundan aynı gün eve dönmeniz mümkün. Ağrı hastayı rahatsız edecek düzeyde olmaz. Alınacak ağrı kesici ile ağrı sonlandırılır. Göz çevresi dokuları ince ve hassas olduğundan bu bölgede ameliyat sonrası şişme ve morluk olması doğaldır. Bu morluğun derecesi kişi hassasiyete göre değişiklik göstermektedir. İlk gün oluşacak morluk ve şişlik gün içerisinde uygulanacak buz uygulaması ile nispeten azaltılabilir. Genel anestezi ile ameliyat olduksanız, anestezi etkisi geçtikten ve kendinizi iyi hissettikten sonra ayağa kalkıp dolaşabilirsiniz. Kendi ihtiyaçlarınızı görebilirsiniz. Ameliyat sonrası haftalarca yatağa bağlı kalmadan bir gün sonra normal yaşantınıza dönebilirsiniz. Ameliyat sonrası şişlik ve morarmalar kişi hassasiyetine göre değişmekle birlikte en erken dört gün, en geç bir hafta içerisinde tamamen iyileşir. Göz kapakların tam olarak oturması ve sizin istediğiniz şekle gelmesi yaklaşık dört ile altı ay arası sürer. İyileşme süreci sonrası kendinizde olan değişikliği fark edecek ve fark edileceksiniz. Kişi bakışlarında canlanma, genleşme göze çarpar. Üzgün, kızgın, yorgun gözüken ifade yerine yüz ifadenizde düzelme gözükmektedir.

Göz Altı Torbaları Ameliyatı Kaç Yaşından İtibaren Yapılmalı?

Göz altı torbaları ile ilgili şikayetler çoğunlukla yaş ilerledikçe rahatsızlık duyulan bir durumdur. Bu şikayetler çoğunluk ile 35 yaş ve üstü hastalarda başlar. Bu şikayetler son zamanlarda 20’li yaş gruplarına kadar inmiştir. Genç grup hastalarda göz altı torbalara müdahale edilmesi oldukça başarılı bir şekilde gerçekleşmektedir.


EuroZen Hair Transplant İletişim

Mesajınızı bırakın en kısa sürede sizi arayalım.
pin_drop

Konum

Fulya Mahallesi Büyükdere Caddesi No:74 A Blok B1 D:167 Torun Center Yatay Ofisler Şişli / İstanbul

phone

Telefon Numaraları

+90 (542) 231 2802
+90 (212) 347 5554

Bizimle İletişime Geçin