Fue Perkutan Saç Ekimi Yöntemi

Perkütan saç ekimi oldukça az uygulanan ve ustalık gerektiren uygulanan özel bir tekniktir. Bu tekniğin avantajı sağladığı doğal görünümdür.
Başın arka tarafından alınacak greftlerin ekileceği alanda ince uçlu özel bıçaklar ile kanallar açılır. Bu kanallar düz değil yuvarlak şekillerdir.

Her greft için özel bir açı verilerek ince kanallar açılır, saç tellerinin kalınlığında olan bu kanallar, tam olarak saçların girmesi için ayarlanır. Böylece yapıları farklı olan saç köklerinin tutunma oranı artar ve doğal bir görünüm kazanılır.

Saç ekimi sonrasında doğal bir sonuç elde etmek için bu yöntem son derece başarılıdır. Çünkü saçların doğal görünümlü olması, her saç teline özel olarak açılmış kanallara, doğru açılada ekim yapılmasıyla mümkündür.

Perkütan yöntemi ile uygun açıları verilen farklı boyutlardaki küçük kanallara yerleştirilen saç kökleri bulundukları yere tamamen yerleşir. Yerinden oynaması veya bulunduğu alanin değişmesi mümkün değildir.

Bir diğer başarısı ise köklere zarar gelme ihtimalinin olmayışıdır, çünkü bu teknikte saç telleri saçlı bölgeden tutularak ekilir.

Perkütan Saç Ekimi tekniği ile yapılan saç ekiminde iyileşme çabucak gerçekleşir. 2-3 gün içerisinde iyileşen ekim bölgesinde iz de kalmaz. Fazla izotonik sıvı kullanılmadığından, saç ekiminden sonra yüzde ödem oluşumu da az olur. Diğer saç ekimi yöntemlerine göre iyileşme süresi neredeyse yarı yarıyadır. Aynı zamanda iyileşme süresince pek farklılık yaşanmaz, cilte kızarıklıklar oluşmaz.

Zahmetli ve ustalık isteyen bir teknik olmasından dolayı ekim işlemi uzun sürer. Birden fazla seans gerekebilir.

Perkütan Saç Ekimi sayılı klinikte ve ülkede uygulanır. Avantajı, doğal görünümlü bir sonuçtur.

Doğal ve başarılı bir sonuç bekleyen hastaların tercih ettiği bu yöntem oldukça rağbet görmektedir.

Köklerin yanal kesiler içine değil, ince iğneler ile açılmış yuvarlak delikler içine yerleştirilmesi tekniğidir. Doğru açılar ve doğru density (cm²’de ki kök sıklığı) ile en doğal saç görümü elde etmeye yardımcı olur.

Saç ekim operasyonlarında perkutan ekim tekniğinde kök alınan ve kök ekilen bölgelerde iz kalmaz. cm²’de  40-45-50 kök ekilebilmesi “Perkutan Teknik” ile gerçekleşebilmektedir. Özellikle saç çizgisinde açılar dar açılar ile çıkar. Saç ekimi sonucunun başarısında da ekim sıklığı (density) kadar, saçların doğal açılar ile ekilmesi de önemli bir kriterdir. Perkutan teknik ile yapılan ekimlerde saçlar doğal açılarıyla çıkabilirler.
Perkutan ile saç ekimi operasyonlarında doğru açılar ile kök ekimi + cm² de ki kök sıklığı başarıyı arttırır.

Estetik açıdan tatmin edici sonuçlara ulaşabilmek için hangi yoğunlukta ekim yapılmasını gerektiğini bilmemiz gereklidir. Başarılı saç ekimi girişimi verici alandaki saç köklerini tam verimle kullanılmasıdır. Bilimsel çalışmalar göstermiştir ki saçların bir alanda % 50’si kaybedildiği zaman bile aynı estetik görünümün büyük oranda korunabilir. Bu yüzden normal kalınlıkta saç teline sahip cm² de 40-45 kök, saç teli çok ince yapıda olan kişilerde ise cm² de 45-50 kök ihtiyaca göre değişen sonuçlar yaratabilir.

Kalın telli saç yapısı olan kişilerde ise istenilen sonuca 35-40 kök ile de gerçekleşebilir. Saç çizgisine ekim yapılacaksa, single kökler ile cm² de 65-70 kök çalışılması çok doğal bir görünüm sağlayacaktır. Yeterli yoğunlukta ekilmeyen kökler, yoğun saç görünümü vermeyecek ve doğal görünmeyecektir.

Density kadar önemli diğer bir konu, köklerin doğal yapısına uygun doğru açılar ile ekilmesidir. Saçların kendi doğal açıları vardır. Saç ekim operasyonlarında, bu doğal açılara sadık kalınarak çalışılması gerekir. Doğru açılar ile ekilmeyen kökler, kötü bir görünüm oluşturur.


EuroZen Hair Transplant İletişim

Mesajınızı bırakın en kısa sürede sizi arayalım.
pin_drop

Konum

Fulya Mahallesi Büyükdere Caddesi No:74 A Blok B1 D:167 Torun Center Yatay Ofisler Şişli / İstanbul

phone

Telefon Numaraları

+90 (542) 231 2802
+90 (212) 347 5554

Bizimle İletişime Geçin