Fue Saç Ekiminin Fut Ekime Göre Avantajları

Fut saç ekimi yöntemi ile, Micro Fue arasındaki en önemli fark saçın alınma şeklidir. Dönor kısımdan saç alınma ile nakledilme evreleri oldukça farklıdır. Fut teknikle bölge tamamen alınırken Micro Fue yönteminde donör bölge greftler büyük bir sabır ve özenle tek tek alınır.

Fue tekniğinde, saç kökleri saçın dökülmeyen ense bölgesinden teker teker micro motorla vasıtası ile alınıp 1′li, 2′li duruma göre 3′lü gruplara ayrılır. Bu işlemde mikroskop kullanılır. Fut tekniğinde ise epey farklı olarak ense bölgesinden flep denilen parçalar kesilerek çıkartılır, mikroskopta guruplandırılır.

Fue tekniğinde ense bölgesinde yapılan operasyon sonrasında yara izi oluşmaz. Fut tekniğinde ense bölgesinde dikiş izleri kalır. Fue tekniğinde ense bölgesinde uyuşukluk ve gerginlik oluşmaz.

Fut tekniğinde flep denilen bölgelerde yaklaşık 2 ile 4 ay arasında bir uyuşukluk hissi yaşanır. Bu bölgeye dikiş atıldığından arka bölgelerdeki ciltte gerginlik hissi oluşacaktır. Fut ile saç ektiren kişi kök alınan yerde ağrı hisseder, Micro Fue işlem sonrasında ise tersine ağrı veya sızı olmz. Fut tekniğiyle yapılan operasyonlardan sonra hastaların günlük hayatına olumsuz yansımaları Micro Fue’ye göre çok daha uzundur.

Bu nedenle Micro Fue yöntemi hem daha fazla tercih edilir.


EuroZen Hair Transplant İletişim

Mesajınızı bırakın en kısa sürede sizi arayalım.
pin_drop

Konum

Fulya Mahallesi Büyükdere Caddesi No:74 A Blok B1 D:167 Torun Center Yatay Ofisler Şişli / İstanbul

phone

Telefon Numaraları

+90 (542) 231 2802
+90 (212) 347 5554

Bizimle İletişime Geçin