Fue Saç Ekimi Öncesi ve Sonrası Yapılması Gerekenler

Fue Saç Ekimi uygulaması her ne kadar basit bir operasyon gibi görünse de diğer cerrahi operasyonlarda olduğu gibi saç ekimi operasyonlarında da bazı ön hazırlıkların yapılması gerekmektedir. Bu nedenle kişilerin muayene oldukları saç ekim merkezlerinden bu durum hakkında bilgi edinip operasyon öncesi hazırlıklarını bu bilgiler doğrultusunda yapmaları gerekmektedir. Bu edinilen bilgileri ne kadar iyi gerçekleştirirseniz saç ekimi operasyonunun o kadar sağlıklı geçmesine neden olursunuz. Saç ekimi ameliyatından 10 – 15 gün önce alkol ve sigara kullanırsa bunları kesinlikle bırakmalıdır. Bunun dışında kan sulandırıcı ilaç kullanıyorsanız doktor kontrolü altında bu tür ilaçları da bırakmalısınız, en az 15 gün önce bırakılmalıdır (Örneğin aspirin gibi kanı sulandırıcı ilaçlar). Ayrıca şeker hastalığı varsa ve insülin kullanıyorsa bunu da doktorunuza kesinlikle bildirmelisiniz ve bu durumunda araştırılması ve ameliyat tarihi belirlenmelidir.

Saç ekiminden 1 gün öncesinde ve ameliyat sabahında yapılması gerekenler ise, ekim işleminin bir önceki gecesinde rahat bir şekilde uyuyarak uykusunu alması ve ameliyat sabahı stressiz olması gereklidir. Ameliyata gelirken iyi bir kahvaltı yapılmalıdır, sabah gelirken rahat giysiler giyilmeleridir gömlek veya hırka gibi.

Saç ekiminden sonra dikkat edilmesi gereken en önemli nokta yıkama şeklidir. Eğer saç ekimini gerçekleştiren doktor önermezse ilk 3 gün saç yıkanmamalıdır ancak ertesi gün yıkanması gerekiyorsa ilk yıkama işlemini doktorun gerçekleştirmesi gerekmektedir. Bunun nedeni ise saç köklerinin açık olması nedeniyle enfeksiyon riskini ortadan kaldırmak ve saç kökleri kolay düşebilecek durumda ve zarar görecek durumda olduğu için ilk 3 gün yıkama tavsiye edilmemektedir aksi durumda doktorun yıkama işlemini gerçekleştirmesi gerekmektedir. Eğer düzenli kullandığınız ilaçlar varsa bunu doktorunuzla saç ekimi öncesinde kesinlikle paylaşmalısınız ve doktorunuz buna göre size saç ekimi sonrasında izlemeniz gereken planı çizmelidir. Doktorunuz şu nedenle kullandığınız ilaçlara göre plan çizer, çünkü saç ekimi sonrasında kullandığınız bu ilaçlar saç ekimi uygulamasının sonucunu olumsuz yönde etkileyebilir.


EuroZen Hair Transplant İletişim

Mesajınızı bırakın en kısa sürede sizi arayalım.
pin_drop

Konum

Fulya Mahallesi Büyükdere Caddesi No:74 A Blok B1 D:167 Torun Center Yatay Ofisler Şişli / İstanbul

phone

Telefon Numaraları

+90 (542) 231 2802
+90 (212) 347 5554

Bizimle İletişime Geçin