Burun estetiği ameliyatı ile yeni görünüme kavuşmanız mümkün. Burnunuzun yüz şekline uymadığını düşünüyorsanız ya da sağlık açısından problemleriniz varsa küçük bir operasyon ile yeni görünümünüze ve sağlığınıza kavuşabilirsiniz. Doğumdan gelen ya da sonradan oluşan fiziksel şekil bozuklukları düzeltilir. Burun estetiği ameliyatı açık ve kapalı olmak üzere iki şekilde yapılabilmektedir. Ameliyat sonrası uzun süre takip gerektirdiği için doktorunuz ile iletişiminiz ve doktorunuzun size olan yaklaşımı oldukça önem arz etmektedir.

Burun estetiği operasyonları; cerrahi bir operasyon olmakla birlikte yüz ve plastik cerrahlara başvurarak rinoplasti denilen burun estetiği yaptırmanız mümkün. Her yıl insanlar tarafından güzel görünüm ve sağlık için daha fazla rağbet gören burun estetiği, günümüzde her yıl bir milyondan daha fala kişi tarafından tercih edilmektedir. Operasyon; burun kemiğinin veya burun ucunun yüze uygun hale getirilerek değiştirilmesi, büyük olan burunların küçültülmesi ya da büyütülmesi, yüz ile orantısız olan burun ölçülerinin dengeye getirilmesi, sağlık açısından soluk almanıza engel olacak polip, sinüzit, burun etleri problemleri giderilebilir. Burun estetiği ameliyatı hakkında sıkça sorulan sorular yazımızda tüm soru ve cevaplara ulaşabilirsiniz.

1- Burun Estetiği Ameliyatını Kimler Yaptırabilir?

Burun estetiği sağlığını düşünen ve estetik olarak burnundan rahatsız olan her kişinin yaptırabileceği bir operasyondur. Bazı kişiler ergenlik dönemi öncesi burnuna takarak 18 yaş sonrası yapacağı ilk işlemler arasında sıraya sokar. Ergenlik döneminde kişi kusurlarına takarak ameliyat olmaya daha o yaşlarda karar verir. Kadınlar güzelliğe önem veren kişiler olduğu için operasyonda da birinci sırada yer almaktadır. Kadınlarda burun sırtı ve burun ucu aynı düzlemde olabilir ya da burun ucu hafif kalkık olabilir. Bu işlem kişinin yüz şekline en uygun olarak karar verilmektedir. Burun tasarımı yapılırken kişinin sadece profil ve cepheden değerlendirilmesi yapılmamalıdır. Aynı zamanda kişinin mimikleri de göz önünde bulundurularak tasarım yapılarak en doğal hal yakalanmalıdır.

Erkeklerde ise burun estetiği operasyonları kısmen daha düz olmalı, kalkık olmamalıdır. Erkeğin burun şekli, daha erkeksi, yüz hatları ile uyumlu olmalıdır. Kadınlarda burun ucu, burun sırtından 1-2 mm yüksekte olması tercih edilirken, erkeklerde daha erkeksi bir görünüm elde etmek için burun kemerinde hafif bir kavis bırakılabilir. Kadınlar yüz hatları uyumu için genelde estetik yaptırırken erkeklerin çoğu nefes alma problemlerini gidermek amacıyla ameliyat olmaktadır. Alt yaş sınırı 18 yaş olmakla birlikte herhangi bir sağlık sorunu yok ise üst yaş sınırı yoktur.

2- Burun Estetiği Ameliyatı Fiyatları

Burun estetiği fiyatları ameliyatı yapan kişi ve kuruluşa göre farklılık göstermektedir. Ancak ameliyat 2500 TL’nin altında bugünün şartlarıyla yapılması imkansızdır. Merdiven altı diye tabir edilen yerler yerine sağlığınıza riske atmayacak güvenilir kuruluşlardan vazgeçmemelisiniz. Aksi takdirde istediğiniz görünüm yerine daha sağlıksız bir görünüme kavuşmanız olasıdır. Fiyatların yazılı olarak verilmesi haksız rekabete yol açacağı için birebir kurum veya doktorunuzla görüşebilir, bilgi alabilirsiniz. Her doktorun kendine ait stili olacağı için birebir görüşmek size güvenirlik bakımından avantaj sağlayacaktır. Böylece detayları da konuşarak aklınızdaki soru işaretlerin gitmesini sağlayabilirsiniz.

3- Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Burun estetiği kapalı ya da açık teknik ile yaptırmanız mümkündür. Cerrahın hakim olduğu teknik ile yaptırmanız veya sizi yönlendirmesi en doğrusudur. Açık burun estetiği operasyonu ameliyat sonrası görünür izlerin kalması daha fazla iken, kapalı burun estetiği operasyonunda ameliyat sonrasında herhangi bir iz kalmaz. Ameliyat öncesi kanama olasılı bir komplikasyon gerçekleşeceği için kan sulandırıcı ilaç ve besin alımlarından kaçınılmalıdır. Kan testleri yapılarak kan pıhtılaşma sürecinizi doktorunuzla paylaşmalısınız. Ameliyat oldukça basit bir operasyon olup, size anestezi ile işlem yapılacağından, operasyon süresince herhangi bir acı ya da his duymayacaksınız. Ameliyattan 7 saat önce genel anestezi olacağı için hiçbir şey yememeniz önerilmektedir.  Ameliyattan sonra ise ilk gıdanız yaklaşık 3 saat sonra verilecektir. Beslenmeniz ilk gün sulu, hafif gıdalar olması tercih edilir. İlk bir kaç gün yapılan işlem nedeniyle ağrıları hafifletmek adına tüm hastalara ağrı kesici verilir. Hastaların duyarlılıklarına göre ağrı şiddeti azalıp artmaktadır. Buna göre ağrı kesicinin dozajı azaltılabilir ya da artırılabilir. İlk gün nefes almada hafif zorluklar yaşanırken, sonraki gün günlük yaşantınıza devam edebileceksiniz.

 Operasyon sonrası hastaların çoğu hafta boyunca herhangi bir sıkıntı yaşamadan rahat bir şekilde haftasını geçirmektedir. Ameliyat sonrası grip ya da soğuk algınlığı geçirmeniz yaralarınızın iyileşmesini geciktireceğinden, doktorunuza danışarak gerekli ise ek ilaçlar almanız önerilmektedir. Ameliyat sonrası göz çevresinde morarma ve şişlikler gözlenebilir. Bir hafta içerisinde tamamen morluklardan kurtulursunuz. Bu esnada direkt güneş ışığına maruz kalınmamalıdır. Aksi takdirde kalıcı morluklara davetiye çıkarılabilir. İlk hafta istirahat etmeniz olası darbelere karşı korunmanızı sağlar. Bu nedenle çalışıyor iseniz bir hafta izin kullanarak evde dinlenerek geçirebilirsiniz. Burun ameliyatı sonrası burun üzerine yatmaktan kaçınılmalı, diş fırçalanırken dişlere baskı yapmadan hafif bir şekilde fırçalanmalıdır. Burun içi yaraların iyileşmesini için hastalar ilk üç gün sigara içmemesi önerilmektedir. Ameliyat sonrası bir ay boyunca da güneş gözlüğü ya da herhangi bir gözlük kullanımından kaçınılmalıdır. Ve ağır kaldırılması önerilmez. Hastalar bu tavsiyelere uyduğu takdirde iyileşme süreci kısalacak ve istediği görünüme kavuşacaklardır.


EuroZen Hair Transplant İletişim

Mesajınızı bırakın en kısa sürede sizi arayalım.
pin_drop

Konum

Fulya Mahallesi Büyükdere Caddesi No:74 A Blok B1 D:167 Torun Center Yatay Ofisler Şişli / İstanbul

phone

Telefon Numaraları

+90 (542) 231 2802
+90 (212) 347 5554

Bizimle İletişime Geçin