Boyun Germe Ameliyatı Nedir?

Boyun bölgesi insanın yaşlanmasıyla beraber kırışıklıklarını en fazla hissedildiği bölgelerden birisidir. Altında bulunan yağ kitlesinin vücudun diğer bölgelerine göre çok daha az olması sebebiyle boyun derisinde yaş ilerledikçe kırışmalar, kilo almaya paralel sarkmalar oluşabilmektedir. Esneyerek sıklığını yitiren cilt sarkmaya doğru eğilim göstermektedir. Boyun germe ameliyatı, gıdı bölgesinde oluşan sarkmaların kötü görünümlerini germe işlemi yapılarak yok edilmesi işlemine denilmektedir. Yüz ve boyun bölgesinde yaşın ilerlemesiyle bozulan estetik görüntünün yeniden kazandırılmasında genellikle uygulanan operasyonlardır. Boyun cildinin ve kaslarının yukarıya doğru çekilerek iç dikişlerle sabitlenmesi işlemine boyun germe ameliyatı denilmektedir. Derinin sarkması nedeniyle germe işleminden sonra fazla gelen deri vücut dışına kesilerek atılır. Serviks bölgesinde derinin yağlanma ve sarkması sebebiyle çene çıkıntısının yok olması ve görüntünün estetik açıdan hoş olmaması nedeniyle cerrahi tekniklerden yararlanılarak kulak arkasından açılan küçük kesilerle boyun derisi ve altındaki yağ dokusu katmanının yukarıya doğru çekilmesi ve sıklaştırılarak sabitlenmesi işlemine boyun germe denilmektedir.

Cerrahi tekniğin boyun bölgesindeki sarkma bölgelerine uygulanmasının ardından çene açısı belirginleşmiş daha gergin ve genç görünümlü boyun görüntüsü elde edilmekte olup, estetik açıdan çekicilik kazandırılmaktadır. Çene bölgesinde yani gıdı bölgesinde yağ birikimine paralel olarak kasların gevşemesi ve derinin sarkan duruma gelmesi nedeniyle estetik cerrahiye başvuran hastalara yapılan germe işlemine germe ameliyatı denilmektedir. Şayet boyun bölgesinde yağlanma miktarı fazlaysa boyun germe operasyonları daha kombine ameliyat olarak planlanabilmektedir. Böyle durumlarda önce liposuctionla yağ dokusunun eritilerek alınması ve ardından fazla olan sarkmış derinin kesilerek germe işleminin yapılması şeklinde gerçekleştirilir. Boyun kaslarının sıklaştırılmasıyla gergin ve estetik bir görünüm elde edilen boyun germe operasyonları boyun ve çenenin belirgin biçimde estetik olarak ayrılmasını sağlamaktadır. Plastik ve estetik cerrahi alanını ilgilendiren bu operasyon anestezi altında yapılan uygulama olup, ortalama üç saate kadar sürebilmektedir. Boyun germe operasyonlarında askı materyaller kullanılarak boyun cildine gerginlik kazandırılmakta olup, askı materyaller günümüzde yeni kullanılmaya başlanmış materyallerdir. Kadın veya erkek olsun tüm bireyler çocuklukta olduğu gibi genç ve diri görünen ciltlerinde ilerleyen dönemde sarkmalar ve gevşemeler meydana gelmektedir. Genellikle yaşlılıkla birlikte ortaya çıkan bu durum için boyun germe ameliyatı tedavi için şart olur. Boyun bölgesinde uygulanan cerrahi işlem söz konusu olmasından ötürü boyun germe ameliyatı hakkında fazla sayıda soru sorulmaktadır.

Boyun Germe Ameliyatı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Boyun bölgesi estetik görüntü açısından dışarıdan görülebilen bir bölgedir. Bu nedenle bireylerin ameliyat sonrasında çekindikleri konu ameliyata ait dikiş izlerinin belirginliğidir. Ayrıca boyun germe işlemi sırasında açılan kesiler ve bölgeden alınan yağ dokusunun alındığı yerlerdeki ödem ve kanamalarda ötürü morarmaların oluşması hakkında bir olasılığın bulunabilmesi herkesin kafasında soruların oluşmasına neden olmaktadır. Oysaki boyun germe ameliyatı sonrasında oluşan ödem ve morarıklık belirtileri uzun dönem varlığını gösteren bir durum olmayıp, ilerleyen günlerde kendiliğinden yok olmaktadır. Boyun germe ameliyatı hakkında sıkça sorulan sorular yazımızda operasyonla ilgili soru ve cevaplara ulaşmak için tıklayınız.

Boyun Germe Ameliyatı Kimler Yaptırabilir?

Boyun bölgesinde estetik açıdan rahatsızlık veren cildinde sarkma bulunan hastalar isterlerse ameliyat olarak ciltlerini gerdirebilmektedir. Ciddi bir kronik hastalığı bulunmayan her birey bu operasyonları yaptırabilir. Boyun germe operasyonlarını kimlerin yaptırabildiğiyle ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Boyun Germe Ameliyatı Fiyatları

Estetik ve plastik cerrahi alanında gerçekleştirilen çoğu ameliyatta olduğu gibi kişilerin estetik sorunları değişkenlik göstermekte olduğundan farklı planlarla ameliyatlar yürütülmektedir. Bu sebeple boyun bölgesinde fazla yağ sorunu ile birlikte sarkma sorunu bulunan hasta ile sadece kasların zayıflaması nedeniyle sarkma sorunu bulunan hasta aynı plan dâhilinde opere edilmez. Bu nedenle de hastaların ameliyat için ödedikleri rakamlar farklılık gösterir. Belirli etkenler de hesaplamalara dâhil olduğundan ötürü boyun germe ameliyat fiyatları hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Boyun Germe Ameliyatları Nasıl Yapılır?

Boyun germe operasyonu genel anestezi altında yapılar işlem olup, üç saate kadar sürebilmektedir. Cerrahi işlemde kesiler boyun germe operasyonlarında kulağın arkasında görülmeyecek bölgelere açılmaktadır. Kesi kulak arkasından saçlı deriye kadar uzatılmakta olup, buradan boyun derisi içerisinden kaslara ulaşılır. Kasların birbirlerine tutturulmasıyla sıkılaşması sağlanır, böylece cilt yukarıya doğru gerilmiş olur. Kesilerin dikilmesi aşamasında fazla olan esnemiş deri uzaklaştırılarak vücut dışına çıkartılır. İç dikişlerle cilt tutturulur ve estetik bir görünüm elde edilir. Boyun germe ameliyatlarında günümüzde askı materyal kullanarak da germe işlemi yapılabilmektedir. Bu materyalin çıkıntıları üzerine sabitlenen cilt altı dokular gerginlik oluşturur. Operasyonda uygulanan teknikler gerektiğinde kombine teknikler olabilir. Anestezi alınarak uygulanan bu tedavi nedeniyle hastaların hayati önlemleri adına tam teşekküllü hastanelerde işlemlerin gerçek kestirilmesi gerekmektedir. Boyun germe ameliyatının nasıl yapıldığı hakkında ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Boyun Germe Ameliyatı Öncesinde ve Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ameliyat öncesinde operasyon süreci ve sonrasındaki iyileşme sürencin saplıklı gidişatının olması açısından hastaların sigara içmemeye dikkat etmeleri gerekmektedir. Ayrıca hastaların e vitamini kullanımını kesmeleri gerekmekte olup, operasyonu takip eden ilk beş gün bandaj tedavisi uygulamaları gerekmektedir. Boyun germe ameliyatı öncesinde ve sonrasında dikkat edilmesi gerekenler hakkında tüm maddelere ulaşmak için tıklayabilirsiniz.


EuroZen Hair Transplant İletişim

Mesajınızı bırakın en kısa sürede sizi arayalım.
pin_drop

Konum

Fulya Mahallesi Büyükdere Caddesi No:74 A Blok B1 D:167 Torun Center Yatay Ofisler Şişli / İstanbul

phone

Telefon Numaraları

+90 (542) 231 2802
+90 (212) 347 5554

Bizimle İletişime Geçin