Bıyık Ekimi

Erkeğin imaj oluşumunda en önemli metalardan biri de bıyıktır ve olmaması kişi için rahatsız edici olabilir. Bıyığı hiç olmaması, seyrek olması, bölgesel çıkmaması, yara veya yanık izi olması, saçkıran olması gibi sebeplerle dökülmesi de aynı şekilde bireyde rahatsızlık verici bir estetik sorun yaratabilir.

Bıyık Ekimi Kimlere Uygulanabilir

  • Köseliğe bağlı olarak hiç bıyık çıkmaması
  • Seyrek bir bıyığa sahip olunması
  • Yara, ameliyat, yanık nedeniyle iz olması
  • Saçkıran
  • İnce yapılı bir bıyık olması
  • Asimetrik bir bıyığa sahip olunması

Bıyık Ekiminde Dikkat Edilecek Hususlar

Başarısız bir bıyık ekimi kişiyi mutlu edeceğine ekim yaptırdığına pişman dahi edebilir. Bu yüzden ekim yaptıracak kişinin bazı ayrıntıları ekim yaptıracağı doktora mutlaka sorması gerekir. Bu sorulara olumlu ve tatmin edici yanıtlar almalıdır.

Sakalın mutlaka gereksiz boyun alanlarından alınan kökler ekilmelidir. Çünkü sakal kılları bıyık kıllarının yapısıyla birebir aynıdır.

Köklerin tamamı muhakkak tekli ekilmelidir, 2-3 kök içeren greft olarak ekilmesi halinde tıraş olunduğu zaman ciltte çok çirkin görünen demet şeklinde bıyık görünümü olur.

Köklerin ekim açısı 25-30 derece civarında olmalıdır bu açıya uygun ekilmeyen bıyıklar çalı gibi görünür. Kişi bıyıklarını uzatırsa karşıya doğru diken gibi çirkin bir görünümle karşılaşır.

Ekim asla kanal açılarak yapılmamalıdır çünkü kanal açma aletleri 2 mm–2.5 mm’lik kesiklere sebep olur. Bunlarda ciltte çukurluk yapar. Kişi bıyıklarını keserse bu çukurluklar kreter görünümü denilen bir halde göze çarpar. Bıyık ekimi 0.6 mm’lik kesici olmayan delici iğnelerle yapılmalıdır. Bu şekilde ekim yapıldığında jiletle tıraş olunsa dahi ciltte çukurluk görünmez.

Bıyık ekimi sadece uzman bir ekimci tarafından yapılmalıdır. Çünkü bıyık ekimi yardımcı personellere yaptırılmaması gerekecek kadar ayrıntılı bir girişimdir.

Kökler alındığı anda bekletilmeden hemen ekilmelidir. Çünkü biriktirilip sonradan ekim yapılması köklerin uzun süre oksijensiz kalıp ölmesine sebep olur.

Bu ayrıntılara dikkat edilmesi halinde ekilen her kök tutar ve çıkan bıyıklar doğal bıyıklardan fark edilmeyecek kadar doğala yakın bir görünümle çıkar.

Unutulmaması gereken en önemli konu bıyık ekimi saç ekimi gibi değildir ve mutlaka bu konuda tecrübeli saç ekim uzmanlarına yaptırılmalıdır.


EuroZen Hair Transplant İletişim

Mesajınızı bırakın en kısa sürede sizi arayalım.
pin_drop

Konum

Fulya Mahallesi Büyükdere Caddesi No:74 A Blok B1 D:167 Torun Center Yatay Ofisler Şişli / İstanbul

phone

Telefon Numaraları

+90 (542) 231 2802
+90 (212) 347 5554

Bizimle İletişime Geçin