Bacak Estetiği
Bacağın aşırı ince veya aşırı kalın olması, eğrilikler, diz yanlarında ve ayak bileklerinde aşırı yağ birikimi sorunlarI egzersiz veya diyetle çözülebilecek problemler değildir. Bazı bayanlar bacaklarının şeklini beğenmediklerinden dolayı her istedikleri kıyafeti giyememektedirler.

Bacak bölgesindeki sorunları çözmek için bacak implantı (calf implant), liposuction ve yağ enjeksiyonu, dolgu enjeksiyonu gibi yöntemler uygulanmaktadır. Bu yöntemler bazen tek başına bazen de beraberce aynı anda uygulanabilmektedir. Diz üstü bölge ile diz altı bölge arasında çap olarak kalınlık farkı mevcut ise, her iki bacak arasında kalınlık ya da şekil farkı var ise veya bacaklar çarpık bir görünüme sahip ise bacak protezi operasyonu ve ya dolgu uygulaması ile bu sıkıntılar giderilebilir. Aynı problemler liposuction da düzeltilebileceği gibi bazı durumlarda daha iyi bir sonuç elde etmek için hem liposuction hem de bacak protezini beraber uygulamak gerekir.

Bu amaçla kullanılan implantlar, tıpkı meme büyütmede kullanılan protezler gibi silikondan yapılmıştır. Yaşam boyu vücutta kalır ve organizmaya hiçbir zararı yoktur.

Ameliyat spinal, epidural veya genel anestezi altında uygulanır. Bacak arka iç tarafında, tam diz arkasında cilt çizgilerine denk gelen 3 cm’lik bir kesi ile bacakta önceden hesaplanıp, belirlenmiş olan cep oluşturulur ve implat yerleştirilir.

Ameliyat 1 saat kadar sürer. Dikişler gizli dikiş olup, alınması gerekmez. 2 hafta kadar varis çorabı giyen hastalarımıza 1 hafta spor yapmamalarını öneriyoruz.

Protez dışında son zamanlarda oldukça popüler olan bir diğer uygulama da yağ enjeksiyonu ya da dolgu enjeksiyonudur. Burada işlem tamamen lokal anestezi altıda uygulanıyor olup ihtiyaç kadar dolgu enjeksiyonu yapılır ve işlemden hemen sonra hastalar normal günlük aktivitelerine dönebilirler. İşlemin lokal anestezi altında uygulanması ve çabuk sosyal hayata dönüş nedeniyle hastaların tercihi bu yönde de olmaktadır.


EuroZen Hair Transplant İletişim

Mesajınızı bırakın en kısa sürede sizi arayalım.
pin_drop

Konum

Fulya Life Residence Merkez Mah. Prof. Dr. Bülent Tercan Sok. No:16

phone

Telefon Numaraları

+90 (542) 231 2802
+90 (212) 347 5554

Bizimle İletişime Geçin