Bacak germe ameliyatı neden yapılır; Bir estetik ameliyatı olarak yapılan bacak germe ameliyatı, bacak derisinin elastikiyetini kayıp etmesi, deri altındaki yağ dokusunun azalması, yer çekiminden dolayı yaşlanma belirtisi olan deri sarkmaları, Sık kilo alıp vermelerden dolayı meydana gelen selüloit gibi durumlarda yapılmaktadır. Ameliyatın nasıl yapılacağı ise bacağın derisinin ne durumda olduğu ve neden o sarkmaların olduğuna, deri altındaki iç yağ dokusunun durumuna bakılarak karar verilir. Eğer deri altındaki yağ dokusu kalınsa liposuction işlemi önce uygulanır. Derinin altındaki yağ dokusu azaltılır ve daha sonra deri germe işlemi uygulanır. Eğer deri bolluğu kasık ile sınırlı ise iç çamaşır ile gizlenecek kadar iz kalacak şekilde deri bolluğu toplanır. Ama çoğu germe işlemi yapıldıktan sonra kasıklardan iç orta bacağa kadar süren bir iz kalır. Bacağın iç kısmında dikey ince bir iz kalır. Bu iz ön ve arkadan bakmayla belli olmaz. Estetik görüntü olarak hiçbir problem yaratmamaktadır. Bundan dolayı da insanlara güven vermektedir.

Bacak Germe Ameliyatı Sonrası Kalacak İzler Normal Hayatı Etkiler Mi?

Bu izler aslında o kadar çokta takılacak bir sorun değildir.  Görüntü olarak hiçbir sorun yaratmamakla beraber insanların yaşama sevinci artıran kendine güveninin gelmesine olanak sağlayan bir durumdur. Estetik görünümden dolayı evden çıkmayan insanlar için bir çözüm sunan bu operasyon insanları evden çıkarak güvenle, özgürce gezebilme ve işlerini yapabilme özgürlüğü vermektedir. Doğru şekilde ve doğru yerde yapıldığında yan etkisi olarak bir tek ince bir iz kalmaktadır. İnsanlara verdiği güven sayesinde çok tercih edilen bir estetik operasyondur.

Bacak Germe Operasyonu İle İlgili Sorular

SORU; Bacak germe ameliyatı ne kadar sürer ve yapıldıktan sonra nelere dikkat edilmelidir?

CEVAP; Bacak germe ameliyatı genelde anestezi altında ve hastane koşullarında yapılır. Ameliyat 2-3 saat sürmektedir. Hastalar genelde ertesi gün taburcu edilmektedir. Doktorunuzun önerdiği özel bir korse bir ay boyunca kullanılmalıdır. İlk günler otururken ve yatarken ayaklar kalp hizasında tutulmalıdır. Ameliyattan sonra bir hafta boyunca varis çorabı giyilerek bacaktaki ameliyat yerlerinin sıkı kalması sağlanmalıdır. Pamuklu iç çamaşırları giyilmelidir. Spora 4-5 hafta sonra dönüş yapılmalıdır.

SORU; Bacağın diğer bölümleri de gerilebilir mi?

CEVAP; Bacaklardaki deri sarkması genelde uyluk bölgesinde olmaktadır. Ciddi kilo verilmesi söz konusu olduğunda ise bacağın genelinde olmaktadır. Bu durumda bacağın diğer bölümlerinde de yapılmaktadır.

SORU; Bacak germe ameliyatı kimlere uygulanır?

CEVAP; İlerleyen yaşlarda olan sarkmalarda, genetik yatkınlık sonucu oluşan uyluk genişlemeleri, oluşan aşırı yağlanma sonucu bacakların birbirine değmesi ile pişik problemlerinin oluşumu vs. durumlarında yapılmaktadır.

SORU; Bacak germe ameliyatı sonrasında ne gibi sorunlarla karşılaşılabilir?

CEVAP; Germe operasyonu sonunda bazı hastalarda kalan iz daha belirgin olabilmektedir. Bu durum bacağın sarkma durumuna göre değişiklik göstermektedir. Eğer ameliyat yapıldıktan sonra bu izlerin gelişmemesi için uyluk hareketlerinin kısıtlanması gerekir.

Bacak Germe Operasyonu Yaşamınızı Nasıl Etkiler?

Yapılan bu estetik ameliyatlar yaşam kalitenizi arttırmaktadır. Bu estetik ameliyatları genelde dışarıdan insanların tepki göstermesi üzerine yaptırılmak istense de sonucu sizin için iyi olmaktadır. Gün geçtikçe artan bu ameliyatları özellikle kadınlar yaptırmaktadır. Kadınların uyukları erkeklere göre daha çok yağ dokusuna sahiptir. Bu nedenle zayıflama sonucunda sarkmalar daha belirgin ve daha rahatsız eden bir durum ortaya çıkarmaktadır. Kadınlarda hem görüntü olarak hem de psikolojik olarak kendilerini etkileyen bu duruma çözüm olarak estetik ameliyatına başvurmaktadırlar. Estetik operasyonlarda diğer sağlık müdahaleler gibi bir hastanede yapılmalıdır. Bilinen bir doktor yapmalıdır. Piyasada sahte doktor diplomalı doktorlar hastane dışında uygun fiyata diyerek estetik operasyonları yapmaktadır. Bu yapılan operasyonların sonucu genelde sağlık problemleri ile bitmektedir. O nedenle bir hastanede yaptırmak en doğrusu ve en sağlıklısıdır. Yapılan bacak germe estetiği insanların kendine olan güvenlerinin yerine gelmesini sağlamaktadır. Bacak germe operasyonları insanlara huzur vererek daha sosyal bir yaşam sürmelerini sağlamaktadır.

Çoğu insan dış görüntüleri sebebi ile sosyal hayattan uzaklaşmaktadır. Dışarı çıkmama, kimseyle görüşmeme gibi başlayarak birçok ciddi psikolojik sorunlar ortaya çıkmaktadır. Tıbbın ilerlemesi ve doktorların verdiği önemle gelişen estetik cerrahisi İnsanların tekrardan sosyal yaşama katılmaları sağlanırken sağlıkları açısından da fayda sağlanmaktadır. Bacak bölgesinde ya da vücudun başka bölgesinde biriken yağ dokuların sürekli arttığında ve kilo verilemediğinde obezite, şeker, tansiyon, ciğer yağlanması gibi hastalıkların oluşmasına da zemin hazırlamaktadır. BU tür estetik operasyonlarla obezitenin önüne geçilmekte ve kiloya bağlı diğer hastalıklara da biraz olunsun engel olunmaktadır. Vücut ağırlığı arttıkça tembelleşir ve bir süre sonra yattığı yerden kalkmayan hareket etmek istemeyen biri haline gelir insan bu fiziksel tembellik insanın organlarına da etki eden bir tembelliktir. Vücut fiziksel olarak tembelleştikçe enerjiye az ihtiyaç duyacağından organlarda yavaş çalışmaya başlar. Yani fazla kilo organlarınızı yavaş yavaş iflasa kadar götürebilmektedir. Bu operasyonlar bunlarında önüne geçmektedir. Alınan fazla kilolar liposuction’la yağ oranı azaltılmakta ve vücudun dengesini korumasına yardımcı olunmaktadır. Birçok insanın vücudunun alt bölgesinin kilo alması ve üst bölgesinin kilo almaması ya da tam tersi olduğu durumlarda insanların kendilerine olan güvenleri sarsılmakta ve etrafındaki insanların ona bakıyormuş gibi hissettirmelerine, zayıfla biraz ne olmuş böyle tipine demelerine dayanamayıp bunalıma girmekteler. Estetik operasyonlar çabuk sonuç veren ve gereken dikkat gösterildiğinde yerine gelen öz güven ve yapım, başardım hissi ile sosyalleşme sağlanmaktadır.


EuroZen Hair Transplant İletişim

Mesajınızı bırakın en kısa sürede sizi arayalım.
pin_drop

Konum

Fulya Mahallesi Büyükdere Caddesi No:74 A Blok B1 D:167 Torun Center Yatay Ofisler Şişli / İstanbul

phone

Telefon Numaraları

+90 (542) 231 2802
+90 (212) 347 5554

Bizimle İletişime Geçin