Alın germe ameliyatı, günümüzde kişilerin sıklıkla yaptırdığı estetik operasyonlardandır. Alın bölgesi, yaş ilerledikçe ortaya çıkan ya da mimiklerimiz ile hızlı kırışan bir bölge olması nedeniyle ameliyata ihtiyaç duyulmaktadır. Ameliyatsız yöntemler fayda sağlamıyor ise alın germe ile kırışıkları gidermeniz ve sağlıkla bir cilde kavuşmanız olasıdır. Genellikle kaşları düşük olan kişiler tarafından çokça tercih edilmektedir. 40 yaş üstünde sıklıkla karşılaşılan bu şikayetler, alın çizgileri belirginleşmiş ve kişiyi rahatsız etmektedir.  Ya da iki kaş arasından başlayıp burna doğru uzanan bir dikey çizgiyi yok etmek amacıyla yapılabilmektedir. Yaşla birlikte ciltte elastikiyet kaybolması sonucu sarkmalar oluşur. Ameliyat sonrası kişi kendini rahatlamış, daha genç bir görünüme kavuşmuş ve yüzündeki yorgun ifadesi gider ve alındaki çizgiler minimal hale getirilir.

Alın germe ameliyatı genellikle diğer sorunlarda göz önünde bulundurularak kombine bir şekilde yapılabilir. Kaşlar düşük ise kaldırılabilir, göz kapağı sarkmış ve altlarda torbalaşma var ise alın germe ameliyatı ile birlikte yapılabilmektedir. Böylece yüz orantılı olarak güzelliği sağlanmış, göze kötü gelen görüntülerden kurtulmuş olacaksınız. Aynı zamanda yüz germe işlemi ile de birlikte yapılabilir. Klasik alın germe ameliyatı erkek ve kadınlara uygulanabilmektedir. Erkeklerde olası saç dökülme sırasında açılan kesi izinin gözükme olası olabilmektedir. Kaşlardan aşağı doğru çekilen kaslar ameliyat ile tahrip edilir, germe işlemi uygulanır. Böylece yaşınızı belli eden çizgilerden kurtulmuş olacaksınız. Mimikleriniz düzene girerek estetik görünümünüze kavuşacaksınız. Alın çöküklüğü oldukça rahatsız edici bir durum olması sebebiyle alın germe ameliyatları ile bu durum ortadan kalkmaktadır. Alın germe işlemi ameliyatlı ve ameliyatsız olarak iki şekilde uygulanmaktadır. Ameliyatsız uygulama herhangi bir iz bırakmazken, ameliyatlı uygulama saçlı deri içinde kesi yapılır. Saç çizgisinin 4-5 cm gerisinde taç tarzında bir iz kalır. Ancak bu iz saçlı deride kalacağı için gözükmez. Operasyon sonrası 5 gün alın ve göz çevresinde şişlikler gözükür. Dikişler alındıktan sonra, dikiş izleri saç derisinde olacağından herhangi bir iz problemi yaşanmamaktadır. Ameliyatsız uygulama uzman kişiler tarafından yapılmadığı takdirde büyük sorunlara yol açmaktadır. Alın germe ameliyatı hakkında sıkça sorulan sorular yazımızda tüm soru ve cevaplara ulaşabilirsiniz.

Alın Germe Ameliyatı Fiyatları

Alın germe ameliyat fiyatları yapılacak operasyonlara, ameliyat türüne, ek bir uygulama yapılıp yapılmayacağına göre farklılık göstermektedir. Fiyat bilgisi için öncelikle doktorunuza muayene olmalı, önereceği uygulamalara göre net bir fiyat bilgisi almalısınız.

Alın Germe Ameliyatı Sonrası İyileşme Dönemi

Ameliyat olduktan sonra hastayı rahatsız edecek derecede ağrı ve sızı olmaz. Göz çevresi dokusu oldukça gevşek olduğundan bu bölgede şişme ve morluk olması olasıdır. Kişinin verdiği etki ve tepkiye göre şişlik ve morarma iyileşme süreci farklılık gösterebilir. İlk gün şişliklere ve morluğa iyi gelen buz uygulaması ile bu kötü görünüm en aza indirilebilir. Ameliyat bittikten birkaç saat sonra ayağa kalkıp dolaşabilir, kendi ihtiyaçlarınızı görebilirsiniz. Anestezinin etkisini atana kadar dinlenmeli ve kendinizi toparlamalısınız. Oluşan şişlik ve morluk bir hafta içerisinde kaybolur ve günlük aktivitelerinize dönebilir. İşe başlayabilirsiniz. Masa başında bir işiniz var ise ve kendinizi iyi hissediyorsanız 3 gün sonra da işinize geri dönebilir, uçak yolculuğu yapabilirsiniz. Yalnız birkaç ay botunca güneşten korunmanız, sauna ve solaryumdan uzak durmanız gerekmektedir. Ağır sporlardan, ağır ev işlerinden, yorucu fiziksel aktivitelerden kan basıncını artıracağı için birkaç hafta uzak durmanız gerekmektedir. Alın germe ameliyatı sık tekrar gerektirmeyen bir işlemdir. Ancak yaşlanma sonrası kırışıkların arttığı gözleniyor ise tekrar yapılmasında herhangi bir sakınca yoktur.

Ameliyatsız Yüz Germe ve Gerdirme Yöntemleri

Ameliyatsız yüz germe yöntemlerinden birisi Ultherapy’dir. 20’li yaşlardan itibaren bozulmaya başlayan cildin 1,5 mm, 3 mm ve 4,5 mm derinliklere yoğun ses dalgası gönderilerek iyileşme reaksiyonu oluşturan bir uygulamadır. Isı etkisi ile sarkan dokular toparlanarak istenilen görünüm elde edilir. Aynı zamanda cilt gençleşir. Güvenli bir yöntem olup, kırışıklıklar düzeltilebilir, düşen kaşlar kaldırılabilir ve boyun kırışıklıklarında da oldukça etkili bir yöntemdir. Fiyatları ise uygulama yoğunluğuna göre değişiklik göstermektedir. İkinci yöntem fraksiyonel lazer ile alın ve göz çevresinin gençleştirme işlemidir. Ameliyatsız yüz germe, sivilce izlerinin yok edilmesi, cilt ve yara lekeleri, ameliyat izlerinin yok edilmesi, göz altı morluklarının tedavisinde ve cilt çatlaklarını tedavi etmekte kullanılan oldukça faydalı bir lazer yöntemidir. Birkaç gün kızarıklık ve kabuklanma görülmektedir. Anesteziye ihtiyaç duyulmadan yapılmaktadır. Tek seansla tamamen cilt lekelerinden kurulabilir ya da ikinci ve üçüncü seanslara ihtiyaç duyulabilmektedir. Üçüncü yöntem ise estetik dolgu uygulamalarıdır. Yüzdeki kırışıklıkların giderilmesi, elmacık kemiğinin belirginleştirilmesi ve dudağın dolgunlaştırılmasında sıklıkla kullanılmaktadır. Kaşları kaldırmada ve çene ucunu şekillendirmede dolgu malzemelerinden faydalanılır. Kalıcılığı yaklaşık bir ile bir buçuk yıl arasında değişmektedir. Bu süreç kişinin yaş ve yaşam standardına göre değişiklik göstermektedir. Uygulama oldukça kolay olup ağrısızdır. İş ve sosyal hayatı etkilemez. Kişi günlük hayatına devam edebilir. Ameliyatsız son yöntem ise botoks yöntemidir. Botoks etkisini 5-6 ay içerisinde kaybetmektedir. Genel olarak yüz çevresindeki çizgileri gidermek için uygulanan yöntemdir. Uygulama süresi 10-15 dk olup, oldukça kısadır. Botoksun uygulandığı gün spora, sauna ve kuaföre gidilmemesi önerilir.


EuroZen Hair Transplant İletişim

Mesajınızı bırakın en kısa sürede sizi arayalım.
pin_drop

Konum

Fulya Mahallesi Büyükdere Caddesi No:74 A Blok B1 D:167 Torun Center Yatay Ofisler Şişli / İstanbul

phone

Telefon Numaraları

+90 (542) 231 2802
+90 (212) 347 5554

Bizimle İletişime Geçin